پنس: تهدید های فزاینده ایران می تواند زمینه ساز یک صف بندی تازه در منطقه بشود

مایک پنس، معاون اول رییس جمهوری آمریکا  مایک پنس، معاون اول رییس جمهوری آمریکا بامداد روز جمعه اول دی ماه گفته است که تهدید فزایند ایران در منطقه باعث فعالیت های تازه ای بین کشور های عرب شده است که می تواند آن را شروع یک صف بندی تازه توصیف کرد.
 
به گزارش رویترز، معاون اول رییس جمهوری آمریکا گفته است: ما متعهد هستیم که در کنار همپیمانانمان در منطقه بایستیم.
 
مایک پنس اضافه کرد: با توجه تهدید فزاینده حکومت ایران در منطقه، بسیاری از کشورهای عربی وارد نوعی از فعالیت ها شده‌اند که می‌توان آن را شروع یک صف بندی تازه توصیف کرد.
 
آقای پنس در ادامه اظهارات خود به سفر دونالد ترامپ به خاورمیانه اشاره کرده است.
 
رییس جمهوری آمریکا در اواخرا اردیبهشت و اوایل خردادماه به کشورهای عربستان و اسرائیل سفر کرد.
 
دونالد ترامپ در جریان این سفر، جمهوری اسلامی ایران را حکومتی توصیف کرد که «لنگر گاهی امن به تروریست‌ها می‌دهد و از آن پیشتیبانی مالی می‌کند و مسئول بی‌ثباتی در منطقه است».
 
رییس‌جمهوری آمریکا همچنین گفته بود، در امور مقابله با ایران «اجماع گسترده» وجود دارد و از «مذاکرات طولانی که در عربستان با رهبران دنیای اسلامی، از جمله با پادشاه عربستان داشته» کاملا «دلگرم» شده است.
 
در همین زمینه، یوسی مکلبرگ، تحلیلگر بنیاد چاتم هاوس در بریتانیا،با اشاره به سفر دونالد ترامپ به منطقه به رادیو فردا گفته بود،‌ واقعیت‌های موجود حاکی از هماهنگ شدن سیاست‌های کشورهای سنی خاورمیانه با اسرائیل است.
 
برنامه هسته ای ایران
 
مایک پنس در ادامه اظهارات خود گفت که رییس جمهوری تاکید کرده است اجازه نخواهد ایران به عنوان بزرگترین دولت حامی تروریسم در جهان به سلاح اتمی دست یابد.
 
وی افزود:‌ آنچه ما به دنبال آن هستیم لوایح جدیدی (در کنگره آمریکا) است که هر زمانی که حکومت ایران تلاشی در جهت دست یابی به تسلیحات اتمی انجام داد، چارچوبی برای اعمال مجدد تحریمهای علیه این حکومت اعمال کند و جامعه بین المللی را نیز حول چنین تحریم هایی گردهم آورد.
 
وی اضافه کرد: رییس جمهوری خیلی صریح و روشن اعلام کرد که اجازه نخواهد داد که حکومت اصلی حامی تروریسم در جهان در تهران به سلاح اتمی دست یابد و ما امیدواریم با همکاری کنگره برای تهیه چنین لوایحی به این هدف برسیم.
 
این در حالی است که ایران می گوید برنامه هسته ایش کاملا صلح آمیز و برای تولید انرژی است.
+19
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  گور بابای رژیم ایران ولی وقتی میگی صف بندی جدید دقیقا این صف کجاست اگر پاکستانه که همین دوروز پیش دوتا ناوشکنش با ایران مانور مشترک داشتن اگر میگی مصر که جدیدا به طرف ایران متمایل شده فقط بخاطر سوختش تو جلسات میگه آره بعد کار خودشو میکنه اگر قطره که پرید تو دامن ایران عمانم که تاریخی دمخور ایرانه اگر عراق و سوریه لبنانه ( که زرشک) میونه خود عربستان و امارات و بحرین که اینا هم صف که چه عرض کنم برن حریف حوثی ها بشن که نمیشن. داستان صف کشی اینه. این خلا رو به صف کنید (صف کشی) بعد دوتا لکچر نظامی براشون بکنید که احساس ترس بکنن بعد بگین که آره بچه ها شما بخواید حریف ایران بشید باید از این اسباب بازیها بخرید تا ایران نخورتتون. اینها هم که از بچگی جنگ رو فقط تو پلی استیشن کردن وردست سلیمه و حلیمه شب رو به صبح رسوندن از ترس جونشون تا تمبانشونو میفروشن تا ایران نخورشون بعد هم تروریست بلانسبت مردم شریف ایران هفت جد و آباد بیشرف ترسو آدم کشتونه که تو کشور خودتونم از ترس هم بیشتر از جمعیت تفنگ دارید. گور بابای رژیم ولی خوب میدونید حریفتون مردم چقرین فقط زورم میگره رژیم ایرانو مظلوم نماکردین.
  4
  13
  شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  smart292 - ونکوور، کانادا
  ایران ایران نشود تا اخوند و مجتهد از بین نرود.
  2
  15
  شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش
  جناب ......! اگر مخالف رژیم ایران هستی خوب تازه مغزت به اندازه گوسفندها ایران کار میکند ما 38 سال است با این .....اسلامی در ایران میجنگیم. پس مشکل ات با مردم ایران چی است؟ چرا ....مو سفید ایران را با سوریه و سودان و یمن جمع میزنی؟ چرا در مقابل کشته و زندانی شدن جانان ما بی تفاوتی و از فاضلاب سعودی نشخوار میکنی؟؟.ای ..... نداشته تو و آخوند و عرعرستان لعنت .
  0
  7
  شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - ریکیاویک، ایسلند

  ریشه تمام نکبت ها و فلاکت و بدبختی و جنگ و خونریزی در منطقه ایرانه، ایران (آخوند جماعت) آمریکایی کوچک در خاورمیانه هردو بقایشان بر آتش زدن دیگران بنا شده. دقیقا با این برادر اتریشی موافقم چرا کشورهای قربانی را با کشور جنایتکار همردیف میدونه. واقعا بی انصافی و نامردی محضه
  2
  24
  شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - ریکیاویک، ایسلند

  آنهایی که اینقدر به عرب و ترک و باقی ملت‌ها توهین می‌کنند آیا دوست دارند در واقع جنبه توهین شنیدن دارند آیا؟؟ مثلا عیران ( اونی که عربی بلده میدونه معنیش چیه) با سعودی‌ها مشکل داری به اونا فش بده اصلا اگر میتوانی عرضه داری جرات داری . برو فلانشان بکن چرا به ملت یک ملیت توهین میکنی پسر خوب. دوست داری ما هم شما را به یک حیوان خانگی تشبیه کنیم فقط به صرف تشابه نام. اینجا 2 متر زبان دارید یکیشون با لامبورگینی و فراری از جلوتون رد بشه همون زبون 16 متر میزنه بیرون به له له زدن می‌افتید والا با این نوناشون .
  3
  23
  شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش
  [::tiger.man - ریکیاویک، ایسلند::] برو آقا نوشابه شتر را بزن .لامبورگینی را یک حیوان دیگر دارد پزش را تو میدهی.ممکن است .خدا به اندازه کافی بمن داده که نخواهم مثل تو عقده ماشین داشته باشم.وقتی تو خیابان حداکثر 60 کیلومتر میتوان رفت ادم باید گاو باشد فراری و لامبورگینی بخرد.من ایرانی هستم و افتخارم شرافت و شجاعت و میهن پرستی ام است، شما بزدل ها خوب میدونید که هیچ نیستید.به شرافتم سوگند من بارها با شما عربها درگیر شدم وقتی از 3 تا چهار تا هستند خیلی در مقابل یک نفر شجاعت بخرج میدهند ولی وقتی تنها هستند عین دختر چهارده ساله هستند که قمیش میآیند.بارها اینجا ده مورد ازدواج شماها را نوشتم.با استناد از کتابها خودتان! نه برای تو برای هم میهنانم تا بدانند محمد و علی و عمر و بقیه شماها از کجا آمدید..تعویض زن، در اختیار گذاردن زن جهت حاملگی از یک بزرگ قبیله .پرچمداران. ببند آن گاله وقتی با یک ایرانی حرف میزنی.
  0
  5
  یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - ریکیاویک، ایسلند
  [iran2015 - وین، اتریش]. هر چقدر میخوام مودبانه با شما صحبت کنم انگار نمیشه که البته این به اختلاف تربیت خانوادگی و قومی برمیگرده ولی سوالم اینجاست که چرا اصل حرف را نمیگیری میزنی جاده خاکی. یه کلمه درمیون گهر از آن دهان مبارکتان میزنه بیرون. میگم با سعودی‌ها مشکل داری گور بابایشان به قومیت کسی توهین نکن اسم پیغمبر و امام میاری واسم که الان فسیل شدن رفتن تموم شدن. ادعای وطن پرستی با خود وطن پرستی فرق داره اتریش نشستی حالا نمیدونم دکتری مهندسی یا بقول خودت قلدر محلتونی یا بزن بهادرو قاچاق فروشی به من ارتباطی نداره. خدا بیشتر بت بده وضعت از منم بهتره نوش جان گوارای وجودت اما به ادعا باشه همه میتوانند ادعای خدایی کنند اما ادعا کجا و نفس واقعیت مدعا شده کجا. مشکل اینجاست که توهین بدیگران شده معیار وطن پرستی برای خیلی ها و این در واقع بهترین راه برای سلب مسئولیت از خود شخص برای عمل به وظیفه وطنی خودشه. بخاطر همینه آخوندها سوارند و تا چنین تفکری در جامعه باشه باقی خواهد ماند. چقدر اخلاق مملکت نکبت شده که اظهار تنفر و آرزوی مرگ و نابودی دیگران بجای ساختن مملکت شده معیار وطن پرستی.
  3
  9
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش
  [::tiger.man - ریکیاویک، ایسلند::] اتفاقا قبل از اینکه پاچه من را بگیری من عرب های ایران را از عرب بدوی سعودی مجزا کردم چون مدتی در خوزستان بودم هم عوض دیدن و هم عربها که بسیار میهن پرست تر از مدعیان بودند.قبلا نظراتت منطقی بود البته من موافق نبودم ولی بهت احترام میگذاشتم چون مملکت فقط مال لرها یا فارس ها نیست .ولی تو یکدفعه شدی مدافع خلقهای عرب و پاچه من را گرفتی که ایران جنایتکار است اول که این ایران نیست این عراقی های اشغالی هستند که از عراق آمدند و الان در ایران کل قدرت را دارند و ربطی به ایران ند ارد.من نگفتم پولدارم و یا پز لامبورگینی چهار تا انگل سعودی را بدهم گفتم به اندازه ای که دستم جلو کسی دراز نباشد دارم و ادرار سگم را به سعودی و اماراتی و همه ماشینهای ساخت اروپا شان هم نمیدهم. افتخار من به ایرانی بودنم احترام به عدالت و ارزش برای شعور دیگران است نه نفتی که از زمین بیرون میآید و آمریکایی میبرند و یک تیکه مثل سگ جلو این جماعت سوسمار می اندازند.حالا چرا میلیونها بدبخت را در مصر و سودان و مغرب و مالی و سومالی را مثال نمی اوری که نون ندارند بخورند.پول که ارزش نمیاورن
  0
  4
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - ریکیاویک، ایسلند
  چند سال پیش عرب عجم واسم مهم نبود ولی هر چه بیشتر امثال شما وطرز فکر شما را می‌بینم بیشتر و بیشتر به عرب بودنم حداقل به آریایی نبودنم افتخار میکنم. قیاس شما در منطق میشه قیاس مع الفارق که امثال شما بسیار در آن تبحر دارید. هیچ استنتاج منطقی در استدلال‌های شما وجود ندارد که انسان را وادار به تفکر بیندازه بگه بشینم فکر کنم حرف حساب شما چیه. چون مبنای سخن شما نه استدلال بلکه تنفر بی موردی هستش که در وجود شما هست که آنهم هیچ ریشه منطقی نداره فقط و فقط بخاطر اینکه عرب 1600 سال پیش امپراتوری خودش را بر شما تحمیل کرد همانطور که شما امپراتوری خودتان را بر ملت‌های دیگر تحمیل کرده بودید و همانطور که بعد از عرب دیگران همین کار کار کردند به عبارتی امری که در ظرف زمانی خودش کاملا طبیعی بود بر دیگران حرام اما برای خودتان افتخار است. من سن شما را داشتم قبل از هر کامنتی بیشتر فکر میکردم. نمی‌دانم شاید IQ شما آنقدر بالا باشد از ذهن ضعیف و درمانده من از درک شما معذور ولی خدارو شکر اسیر گذشته فنا شده و دچار غرور و خودخواهی کاذب که هیچ مبنای منطقی نداره نیستم.
  3
  6
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش
  [::tiger.man - ریکیاویک، ایسلند::] خدایی این کامنت آخری ات را اصلا نفهمیدم. بیشتر درد دل و بود تا کامنت!!!نوشته بودی افتخار میکنم آریایی نیستم !! منهم افتخار میکنم که تو آریایی نیستی!! البته اریایی را من نژاد نمیدانم بلکه فرهنگ میدانم.فقط کورش را با محمد مقایسه کنی دیگر به عرب بودن افتخار نمیکنی، ولی همه ما به هر زبانی میتوانیم به ایرانی بودن خود افتخار کنیم .پس به هم میهنمانت افتخار کن نه به آنها که .
  0
  2
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش
  [::tiger.man - ریکیاویک، ایسلند::] به عنوان یک لر بختیاری افتخار من به ایرانم و به فرهنگم است نه به خاطر جنگ و تصرف .افتخارم روش و برخورد انسانی کورش با مردم و آیین و دینهای دیگر است نه وحشی بازی و قساوت و تجاوز و حیوانیت عمر و علی و عثمون ! برابری زن و مرد و عدم برده داری و اندیشه های انسانی و نه توحش الله و دهها جور ازدواج و بی عدالتی و کلاه برداری دینی و کثافت کاری های عرب که صدها هزار کتاب در باره اش نوشته شده.
  0
  2
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - ریکیاویک، ایسلند
  اصلا شما راست میگید من هیچی نمیفهمم. خوبه عزیزم. :) :)
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.