نامه همسر احمدرضا جلالی به روحانی: تا دیر نشده اقدام کنید

همسر احمدرضا جلالی، پزشک ایرانی همسر احمدرضا جلالی، پزشک ایرانی که به اتهام جاسوسی به اعدام محکوم شده، در نامه‌ای به حسن روحانی، از رئیس جمهوری خواسته است، تا دیر نشده، هیاتی بیطرف را برای بررسی «نقض حقوق شهروندی» وی توسط وزارت اطلاعات تشکیل دهد.
 
در نامه‌ای که ویدا مهران‌نیا، اختصاصاً برای رادیو فردا ارسال کرده، همسر احمدرضا جلالی‌زاده با اشاره به سخنان حسن روحانی درباره حقوق شهروندی نوشته است که «همچنان امید به اجرایی شدن» این وعده‌ها دارد.
 
ویدا مهران‌نیا می‌نویسد: «همزمان عملکرد تعدادی بازجوی وزارت اطلاعات در دولت جنابعالی در همدستی با قاضی صلواتی و صداوسیما نسبت به پخش فیلم نمایشی و ضدونقیض از همسر بی‌دفاع‌‌ام دکتر احمدرضا جلالی پزشک و متخصص بحران‌های حوادث طبیعی، حکایت دیگری از نقض آشکار حقوق شهروندی وی، کودکانمان، مادر پیر و دل‌شکسته وی و اینجانب در آن دستگاه امنیتی مهم دارد.»
 
در اعترافات تلویزیونی پخش شده از احمدرضا جلالی که توسط بخش ضدجاسوسی وزارت اطلاعات ایران تهیه شده، عنوان شده که او در یکی از کشورهای اروپایی توسط فردی جذب شده و برای موساد اطلاعات می‌فرستاده است.
 
پس از پخش این فیلم که «تیشه بر ریشه» نام داشت، احمدرضا جلالی در فایلی صوتی که منتسب به اوست می‌گوید اعترافات وی تحت فشار بوده و هیچگونه دسترسی به وکیل یا بازپرس نداشته است.
 
وی در این فایل صوتی می‌گوید در فیلمی که از تلویزیون پخش شده، جواب او به کسانی که خود را «عوامل خارجی» معرفی کرده‌اند، نیامده است.
 
وی می‌گوید درخواست این ماموران برای ارائه اطلاعات را به کل رد کرده است اما در این فیلم این قسمت حذف شده است. احمدرضا جلالی هرگونه همکاری، دادن اطلاعات دانشمندان هسته‌ای، یا اطلاعات حساس دیگر به سرویس‌های امنیتی خارجی و موساد را قویاً رد کرده است.
 
اکنون ویدا مهران‌نیا در نامه خود به حسن روحانی می‌نویسد: «جنابعالی به درستی فرمودید وزرا هر شش ماه یکبار به من و هر سال یکبار باید به مردم درباره نحوه اجرای حقوق شهروندی گزارش بدهند. با توجه به در خطر بودن جان همسرم از جنابعالی خواهشمندم در اسرع وقت دستور فرمایید ضمن خلع بازجویان خاطی و برحذر داشتن آنان از دخالت و فشار به دستگاه قضایی در ادامه رسیدگی و درخواست اعاده دادرسی چنین گزارشی از سوی هیاتی بیطرف و منتخب جنابعالی از عملکرد بازجویان وزرات اطلاعات در دولت جنابعالی در پرونده همسرم تهیه و در اختیارتان برای تصمیم‌گیری قرار دهند...»
 
ویدا مهران‌نیا همچنین در نامه خود به رئیس جمهوری ایران گفته است بازجویان وزارت اطلاعات همسرش را در انفرادی بند ۲۰۹ به آزار و اذیت کودکانشان تهدید کرده‌ تا تحت فشار با «تقطیع مطالب جعلی و دروغین» فیلم «تیشه بر ریشه» را تهیه کنند.
 
همسر احمدرضا جلالی ابراز اطمینان کرده که در صورت چنین تحقیق و تفحصی حسن روحانی متوجه می‌شود که «محافلی» در وزارت اطلاعات هستند که «تیشه به ریشه برنامه و منشور حقوق شهروندی و بی‌اعتبار کردن» وعده‌های رئیس جمهوری می‌زنند.
 
ویدا مهران‌نیا می‌نویسد: «به‌عنوان شهروند ایرانی که به جنابعالی دوبار رای‌ داده‌ام از شما می‌خواهم به وعده خود مبنی بر اجرای حقوق شهروندی آن هم در حوزه دولت خود یعنی عملکرد تعدادی بازجوی وزارت اطلاعات در قربانی نمودن همسرم و بازی با جان وی و سرنوشت فرزندان و خانواده وی رسیدگی نمایید.»
 
ویدا مهران‌نیا در پایان نامه «به‌عنوان فرزند خطه آذربایجان» شهادت می‌دهد که احمدرضاجلالی «هیچگاه حاضر به ذره‌ای خیانت به وطنمان نشده و جاسوسی به نفع هیچ کشور خارجی» نکرده است.
 
احمدرضا جلالی که دارای اقامت سوئد است و به عنوان پژوهشگر با دانشگاه پیرمنتو در ایتالیا همکاری داشته، در اردیبهشت سال ۹۵، زمانی که به دعوت دانشگاه تهران به ایران سفر کرده بود، بازداشت شد.
+33
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  hamtarane - ملبورن، استرالیا
  با وجودی که واقعا بخاطر ظلمی که به این مرد و خانواده اش شده ناراحت و متاثر هستم اما از طرفی باید به این جناب دکتر بگم، دنده ات نرم، چرا برگشتی ایران؟ چرا گول دعوت از طرف مراکز به اصطلاح علمی داخلی را خوردی؟ لحظه ای اگر به زن و بچه ات فکر کرده بودی نباید حتی به مخیله ات خطور می کرد که برگردی توی اون خراب شده. بخصوص بعد از دیدن اینهمه دو تابعیتی که به دام این ظالمان افتادند. اما از صمیم قلب امیدوارم که گشایشی در کار این مرد بشه و صحیح و سالم به اغوش خانواده برگرده
  3
  14
  جمعه ۱ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  به راستی برای حکومتی خیلی زشت است مردم کشور خودش را وادار به اعتراف دروغ برعلیه خودش بکند . البته خیلی از مردمان ایران را ناچار به اعتراف دروغ برعلیه خودشان کرده اند که حتی صدایشان به پشت میله زندان نمی رسیده , خود من از ان کسان بودم که بازجویان علقه بگوش اخوندی با شکنجه و ازار روحی ام وادارم کردن انچه انها بر علیه خودم دیکته میکردن بنویسم و زیرش را بهم امضا کردن نه یک امضاء بلکه 2 . واقعا" کسانی همچون من اقای جلالی را به خوبی درک خواهیم کرد که در حال حاضر در سیاه چالهای زندان با اعتراف دروغی که بر علیه خود کرده و انرا هم را در یکی از شبکه های صدا و سیما پخش کرده اند چه میکشد؟ او حالا از یک طرف خودش را سرزنش میکند که نمی بایست تسلیم خواست بازجوهایش شود و اعتراف دروغ بر علیه خودش را قبول میکرد و از طرف دیگر ترس و دلهره تمام وجودش را ازار میدهد, تا صدای باز شدن در سلول خودش و سلولها دیگر را بشنود فورا" از جا میپرد و به خودش میگوید امدن تا با خودشان منرا ببرن برای اعدام. امیدوارم مردم ایران و جامعه جهانی از رژیم بخواهند که دکتر جلالی را اعدام نکنن !
  4
  13
  شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.