روسیه: دلیلی برای تداوم حضور نظامی آمریکا در سوریه وجود ندارد

آلکساندر لاورنتیف، نماینده ویژه رییس‌جمهوری روسیه در امور سوریه آلکساندر لاورنتیف، نماینده ویژه رییس‌جمهوری روسیه در امور سوریه روز پنجشنبه ۳۰ آذرماه گفته است،با شکست گروه حکومت اسلامی، داعش، دیگر دلیلی برای تداوم حضور نیروهای آمریکایی در سوریه وجود ندارد و آنچه واشینگتن در این خصوص مطرح می کند، بهانه است.
 
به گزارش رویترز، آلکساندر لاورنتیف در «آستانه»، پایتخت قزاقستان، و در جریان نشست مشترک روسیه، ایران و ترکیه در این شهر صحبت می کرد.
 
نماینده ویژه رئیس‌جمهوری روسیه در امور سوریه گفته است: هردلیلی را که آمریکایی ها برای توجیه تدوام حضور نظامی خود مطرح کنند بهانه است و ما معتقدیم آنها باید به حضور نظامی خود در سوریه پایان دهند.
 
آلکساندر لاورنتیف همچنین گفته است که در نشست کنونی در «آستانه»درباره فراهم کردن زمینه برای برگزاری کنگره مردم سوریه در سال آینده در روسیه مذاکره می شود.
 
به گفته وی طرف های حاضر در مذاکرات «آستانه» روز جمعه در خصوص تاریخ برگزاری این کنگره تصمیم خواهند گرفت.
 
در حالی نماینده ولادیمیرپوتین می گوید دیگر دلیلی برای حضور آمریکایی ها در سوریه وجود ندارد، که برت مک‌گورک فرستاده ویژه آمریکا در ائتلاف علیه داعش گفته است، روسیه احتمالا به حضور پرشمار نیروهای خود در خاک سوریه ادامه خواهد داد.
 
این در حالی است که پیشتر ولادیمیر پوتین اعلام کرده بود که روسیه نیروهای خود را از سوریه خارج خواهد کرد.
 
به گزارش رویترز، برت مک‌گورک گفته است:من هم (اعلام خروج نیروهای روسیه) از سوریه را دیده ام، اما باید دید چه خواهد شد.
 
وی اضافه کرده است: اما آنها حضور چشم گیر و مهمی در سوریه خواهند داشت.
 
عملیات هوایی روسیه در سوریه در سال ۲۰۱۵ میلادی آغاز شد که از آن به عنوان بزرگترین دخالت مسکو در امور خاورمیانه در چند دهه گذشته یاد می‌شود.
 
روسیه و ایران،‌ حامیان اصلی حکومت بشار اسد، به شمار می روند. حمایت مسکو و تهران، انتقاد شماری از کشورهای منطقه و جهان را به همراه داشته است. در این میان، ایران می گوید تنها مستشار به سوریه اعزام کرده است.
+25
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  اگر حضور امریکا در سوریه لازم نیست پس حضور روسیه و ایران هم لازم نیست ! رژیم اخوندی ایران دارد امریکا و روسیه را به جان هم می اندازد تا گسترش خودش را در کشورهای عربی و کشورهای مسلمان دیگر بیشتر کند . ای رویتان برم اخوندهای حیله باز و دروغگو که ایران و کشورهای عربی را به لجن کشیدی ! حدود دوهزار نفر از نیروهای که اخوندهای ایران به سوریه فرستاده اندکشته شده اند ولی باز اذعان میکنند که مستشار به سوریه فرستاده اند و می فرستند.
  4
  10
  جمعه ۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  پیاده نظام ایران در سوریه سربازان اجیرشده تحت امر روسیه هستند. بعبارتی همان وظایفی را دارند که روزگاری سربازان اجیر شده هندی برای کمپانی هند شرقی بریتانیا The در افغانستان بر عهده داشتند. حکومت ایران تنها نقش تأمین این سربازان اجیر شده را عهده دار است، روسیه نیز در ازای این نمک شناسی تا زمانیکه منافعش در خاورمیانه ایجاب کند رهبر را روی زانویش نشانده و چکمه هایش را از پروستاتش بیرون نخواهد کشید. حکومت ایران ذلیل ترین و خفت بارترین رژیمی است تاریخ خاورمیانه بخود دیده است.
  3
  4
  جمعه ۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Ghasedake sukhteh - هامبورگ، آلمان
  آمریکا به همون دلیلی اونجاست که روسیه هست! نفت! نفت! نفت .. سالهاست که دنیارو به جنگ و آشوب کشوندند به عنوان دین و تعصب ، در حالیکه فقط دنبال منافع خودشون هستند. حضور ایران در سوریه هم یه تاکتیک نظامیه، جنگ با متجاوزین در خارج از خاک کشور.
  3
  2
  جمعه ۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.