زمین‌لرزه‌ای پنج ریشتری شهرستان کوهبنان کرمان را لرزاند

عکس آرشیوی است و گوشه‌ای از پیامدهای زلزله اخیر در استان کرمان را به نمایش می‌گذارد وقوع زمین‌لرزه‌ای با بزرگی ۵.۲ ریشتر در شهرستان کوهبنان کرمان، موجب قطع برق و ترس و وحشت میان مردم شده است. گزارش‌ها حاکی است کسی بر اثر این زمین‌لرزه کشته نشده است.
 
خبرگزاری فارس روز پنج‌شنبه ۳۰ آذر گزارش کرده که این زمین‌لرزه، ساعت ۲۰ و ۳۴ دقیقه امشب، شهرستان کوهبنان در ۱۸۰ کیلومتری مرکز استان کرمان را لرزاند.
 
فارس به نقل از خبرنگار محلی خود نوشته که برخی خانه‌ها و مغازه‌ها بر اثر این زلزله آسیب دیده‌اند و دست‌کم «۱۰ مصدوم به بیمارستان کوهبنان مراجعه کرده‌اند که چند نفر از آنها به صورت سرپایی درمان و مرخص شدند.»
 
خبرگزاری ایسنا نیز به نقل از مدیر عامل سازمان هلال احمر استان کرمان، تعداد مصدومین زمین‌لرزه را ۲۳ نفر گزارش کرده است.
 
به گزارش ایرنا، سخنگوی ستاد بحران استانداری کرمان نیز در این رابطه گفته تعدادی از دیوارهای ساختمان‌های قدیمی در این شهر فروریخته‌اند.
 
به گفته مصطفی آیت‌اللهی موسوی، برخی دیوارهای قدیمی نیز ترک خورده‌اند و چند تیر برق نیز در این منطقه شکسته شده است.
 
ایرنا در گزارش دیگری نوشته که زمین لرزه امشب کوهبنان هفت پس‌لرزه نیز داشته است.
 
دهم آذر ماه نیز زلزله‌ای با بزرگی ۶.۱ ریشتر منطقه هجدک در شهرستان راور کرمان را لرزاند. این زمین‌لرزه چهار پس‌لرزه بالای شش ریشتر هم داشت .
 
همچنین چهارشنبه شب بر اثر وقوع زمین‌لرزه ۵.۲ ریشتری در استان‌های تهران و البرز، دو نفر کشته و ۱۱۵ نفر زخمی شدند.
 
این زمین‌لرزه‌ها در شرایطی روی داده است که مناطق غربی ایران همچنان دست به گریبان پیامدهای زلزله‌ای ۷.۳ ریشتری است که بیش از یک ماه پیش در کرمانشاه روی داد و آخرین آمار جان‌باختگان آن ۶۲۰ تن اعلام شد.
 
مرگ‌بارترین زلزله ایران در دو دهه اخیر اما در دی ماه ۸۲ در شهرستان بم در استان کرمان روی داد که به کشته شدن بیش از ۳۰ هزار تن انجامید.
 
شمال ایران نیز در سال ۱۳۶۹ شاهد زمین‌لرزه ویرانگر رودبار بود که ضمن تخریب بیش از ۲۰۰ هزار خانه مسکونی، به کشته شدن حدود ۴۰ هزار تن از ساکنان منطقه زلزله دیده، و مجروح شدن بیش از ۶۰ هزار نفر انجامید و نزدیک به ۵۰۰ هزار تن را بی‌خانمان کرد.
+11
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.