نارنین زاغری 'مشمول آزادی زود هنگام می‌شود'

نازنین زاغری، شهروند بریتانیایی-ایرانی که در ایران بازداشت و زندانی شده است، "شرائط آزادی زود هنگام" را خواهد شد.
 
روز پنجشنبه، ۳۰ آذر (۲۱ دسامبر)، تولیپ صدیق، نماینده مجلس بریتانیا، که موضوع بازداشت نازنین زاغری را دنبال می‌کند گفته است که خانم زاغری شرایط آزادی زود هنگام را دارد
 
وی افزوده است که برای خانم زاغری و خانواده او، "این خبر بارقه‌ای از نور در انتهای یک تونل تاریک است."
خانم زاغری که همراه دختر خردسالش برای دیدار با خانواده به ایران سفر کرده بود، فروردین ماه سال گذشته هنگام خروج از ایران در فرودگاه امام خمینی تهران بازداشت شد.
 
او بعدا به اتهامات امنیتی و به "جرم" تلاش برای براندازی به تحمل پنج سال زندان محکوم شد و در حال حاضر در زندان اوین دوران حبس خود را می‌گذراند.
نازنین زاغری با بخش آموزشی و خیریه بنیاد رویترز همکاری داشت و در گذشته مدتی در بخش اداری نهاد خیریه بخش جهانی بی‌بی‌سی کار می‌کرد.
سفر جانسون به تهران
اوایل ماه دسامبر بوریس جانسون، وزیر امور خارجه بریتانیا به ایران رفت و در تهران با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران دیدار کرد.
 
به دنبال این دیدار آقای جانسون در سخنانی گفت که گفتگوهایش با آقای ظریف "سازنده" بوده است.
روابط بریتانیا با ایران و مسایل منطقه‌ای و جهانی در دیدارهای آقای جانسون با مقام‌های ایرانی مطرح شد اما آزادی خانم زاغری‌ مهم‌ترین محورهای مذاکره وزیر امور خارجه بریتانیا در ایران بوده است.
 
آقای جانسون پیش از سفر به ایران در عمان با سلطان قابوس دیدار کرد. خبرگزاری دولتی عمان گفته است سلطان قابوس در این دیدار درباره روابط دو جانبه و مسایل منطقه‌ای با وزیر امور خارجه بریتانیا گفت‌و‌گو کرده است. یوسف بن علوی، وزیر امور خارجه عمان هم در این دیدار حضور داشت.
 
سلطان قابوس که از سال ۱۹۷۰ بر عمان حکمرانی می‌کند، روابط حسنه‌ای با ایران دارد و بارها میان ایران و غرب میانجیگری کرده است.
 
سلطان قابوس در سال ۲۰۱۳ بانی دیدارهای محرمانه مقام‌های ایرانی و آمریکایی در مسقط بود که آن دیدارها مقدمه‌ای برای مذاکرات در باره برنامه هسته‌ای ایران شد.
+38
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  karkas - اصفهان، ایران

  جاسوس را اعدام کنید
  43
  11
  ‌پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Butler - تهران، ایران
  هر گاه کفگیر رژیم جنایکار به ته دیگ میخورد ناگهان کمکهای غیبی از آسمان از سوی فرشتگان نجات برایشان ناذل میشود بدین گونه که اینبار نیز پس از اوبامای ملعون وزیر امور خارجه انگلیس با تحویل چمدانهای لبریز از پوندهای متعلق به مردم اسیر ایران را که در دوران زنده یاد شاهنشاه آریامهر در انگلیس مانده بود را به بهانه آزادسازی نازنین زاغری این گروگان جدید انگلیسی ایرانی دو دستی تحویل گماشتگان خود یعنی حاکمین آخوند، تروریست پرور وغیرقانونی میدهند! آری این همان واقعیات ملموسی است که از بدو اشغال این سرزمین توسط آخوندهای جنایتکار این نوکران قدرتهای اهریمنی چون انگلیس و دیگر کشورها در طی ۳۸ سال که ما تا کنون شاهد چنین وقایع تلخ و ناگوار بوده ایم را روشن ساخته است! این ننگ بر پیشانی سیاه آنها تا ابد باقی خواهد ماند
  4
  12
  ‌پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  بالاخره چهارصد میلیون پوند کار خودش رو کرد!. چه فرقیه بین دزدان دریایى سومالیایى و سران مفسد وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه و قوه قضائیه و شخص آغا !!؟ آدمها رو گرو ، میگیرندو در خواست پول میکنن واسه آزادیشون!
  3
  23
  ‌پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.