ایران ادعاهای آمریکا درباره حمایت موشکی از حوثی‌ها را رد کرد

وزیر دفاع: جمهوری اسلامی ایران  پیگیری‌های حقوقی لازم را انجام خواهد داد وزرای دفاع و امور خارجه ایران ادعای آمریکا درباره استفاده از موشک‌های ایرانی در یمن برای هدف قرار دادن مواضع عربستان را مضحک و خطرناک خواندند و از پیگیری حقوقی این ادعاها در سازمان ملل متحد خبر دادند.
 
سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران امروز چهارشنبه ۲۹ آذر اظهارات اخیر نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل درباره حمایت موشکی ایران از حوثی‌ها را "ادعاهای بی‌پایه" و نشان از شکست سیاست‌های آمریکا در منطقه و جهان خواند.
 
او پیشتر گفته بود که ایران از سازمان ملل درخواست خواهد کرد که شواهد ارائه شده از سوی آمریکا را برای بررسی در اختیار ایران قرار دهد و افزوده بود: "بدون بررسی و از راه دور نمی‌توان پاسخ این ادعا را داد."
 
نیکی هیلی به تازگی در یک نشست خبری بقایای موشک‌هایی را نمایش داد که می‌گفت ساخت ایران است و برای حمله به عربستان در اختیار حوثی‌های یمن قرار گرفته است.
 
وزیر دفاع ایران گفته که این اقدام خانم هیلی "بیشتر به یک نمایش مضحک و بی‌ارزش شباهت دارد و البته جمهوری اسلامی ایران پیگیری‌های حقوقی لازم را انجام خواهد داد."
 
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران هم گفته است که کشورش "اتهام بی‌پایه" آمریکا را از طریق شورای امنیت سازمان ملل دنبال خواهد کرد و افزود "موضوع را به اطلاع دبیر کل سازمان ملل متحد رسانده‌ایم".
 
آقای ظریف گفت اقدام آمریکایی‌ها "یک حرکت هدفدار بسیار خطرناک است که تلاش می‌کنند با طرح اتهام‌ها حمایت‌های خود را از بمباران مردم بی‌گناه یمن پنهان کنند."
نیکی هیلی در حال نمایش موشک‌هایی که مدعی است ایران به حوثی‌ها داد  نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد دیروز سه‌شنبه هم در پی شلیک یک موشک دیگر به سوی ریاض، اتهامات خود علیه ایران را تکرار کرد و گفت حمله اخیر هم "حاوی تمام نشانه‌های حملات قبلی است که با کمک سلاح‌های تامین شده توسط ایران انجام شده است."
 
سه شنبه شب بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به اتهامات آمریکا گفت: "ما هیچ‌گونه ارتباط تسلیحاتی با یمن نداریم، یمن در محاصره است و چنین امکانی در کل وجود ندارد، در غیر این‌ صورت ایران به قدری شهامت دارد که چنین اقدام و سیاستی را اگر داشته باشد، اعلام کند".
 
آقای قاسمی گفت که سلاح‌های یمنی‌ها "از دولت های قبل در پادگان ها وجود داشته است."
+24
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  abulolo al majoosi - برنو، چک
  ایران دخالت میکنه. کارش هم درسته. البته درست اینه که هیچ کشورى دخالت نکنه . ولى اگه قراره یانکى ها از هزاران کیلومتر آنطرفتر ،عرعرستان ، شیخک نشین امارات و ..دخالت کنند ما هم نباید دست رو دست بذاریم و تربچه باشیم تا مملى بن سلمان سلفى وهابى بر منطقه مسلط شود
  7
  12
  ‌چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.