اینکه شمخانی بدون محافظ تردد می کند دروغ است + تصاویر و ویدیو

دبیر شورای عالی امنیت ملی در نشست تخصصی انعکاس موازین حقوق بشری ایران گفت: مسئولان کشور هیچ نیازی به محافظ نداشته و در امنیت کامل قرار دارند.
رویداد۲۴- یک مربی ارشد آموزشی در امور حفاظت از شخصیت‌ها گفت: مسئله حفاظت از شخصیت‎ها باید در شورای امنیت کشور (شاک) و بر مبنای تهدیداتی که امروز وجود دارد، تعیین تکلیف شود. زیرا فضای امروز کشور با سال 60 متفاوت شده است، برهمین اساس باید دست به یک باز تعریف نو از تهدیدها زد.
صحبت‌های آقای شمخانی از این جهت که کارحفاظتی هزینه به دنبال دارد، کاملا درست است، اما حتما می‌داند که براساس مصوبه شاک (شورای امنیت کشور) تصمیم گرفته می‌شود چه کسانی به دلیل تهدیدها نیازمند حفاظت هستند. علی شمخانی روز یکشنبه در نشستی مطرح کرد «در کشور هیچ تهدید امنیتی متوجه مسئولی نیست. من مسئول امنیت کشور هستم. این که منافقین ترور می کردند مربوط به دهه 60 است و دیگر نمی توانند ترور کنند. ضمن این که ما دستگاه های امنیتی قوی داریم، برای چه می ترسیم؟ بساط حفاظت شخصیت ها را باید جمع کنیم، ما حفاظت شخصیت ها نداریم، تشریفات و پرستیژ شخصیت ها داریم. من مسجد می‌روم، پارک می روم، کوه می روم، تنها و با مترو می روم و هیچ مشکلی هم ندارم.»سر تیم سابق تیم‌های حفاظتی و مربی ارشد آموزشی در امور حفاظت از شخصیت‌ها در رابطه با این نظر دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با بیان اینکه محافظت از شخصیت‎ها هزینه‎بردار است و برخی در این خصوص افراط می‎کنند تاکید کرد که خود آقای شمخانی نیز بدون پوشش حفاظتی به پارک، کوه یا مترو نمی‎رود و مشخص نیست به چه دلیل این سخن را مطرح کرده است.

درباره استفاده از تیم محافظتی گروهی به معنای واقعی افراط می کنند و دیده می‎شود شخصیت‎هایی که هیچ دلیلی برای تهدید آنها وجود ندارد از تیم محافظتی هم وزن کسانی که احتمال تهدید برای آنان بیشتر است، بهره می‎برند.

اینکه دبیر شورای عالی امنیت ملی مطرح کرده این حرکت به گونه‎ای پرستیژ محسوب می‎شود، بیراه نیست ولی خود شمخانی حتما بر این مسئله آگاهی دارد که نوع تهدیدها و تعیین تیم محافظتی براساس مصوبه شاک (شورای امنیت کشور) مشخص می‎شود و برای ایجاد مانع از تحمیل بودجه‎ای بیهوده بهتر آن است تا در این مصوبه تغییراتی صورت گیرد.
در این رابطه سرتیم حفاظتی سابق مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و مربی ارشد آموزشی در امور حفاظت از شخصیت‎ها در گفت‌وگو با رویداد۲۴ سخنان اخیر دبیر شورای عالی امنیت ملی را بررسی کرد.
+18
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Compatriot - لیون، فرانسه

  و دروغ که حناق نیست!
  3
  60
  ‌چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Realman - ارواین، ایالات متحده امریکا

  کدومشون راست میگن که این مرتیکه لوستر راست بگه‌
  3
  66
  ‌چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.