روحانی: دست وزیر ارتباطات روی دکمه فیلترینگ نخواهد رفت

حسن روحانی گفته "ملت ما از انقلاب مشروطه به این سو گفت نمی‌خواهم رعیت باشم و یک آقایی هم آن بالا به نام شاه باشد" حسن روحانی رئیس جمهور ایران گفته است که دولت او از آزادی اینترنت و شبکه‌های اجتماعی حمایت می‌کند و ضمن انتقاد از شنود و کنترل زندگی خصوصی شهروندان، در حضور وزیر ارتباطات خود گفت "وزیر ما اینجاست و به مردم قول می‌دهد دستش روی دکمه فیلترینگ نخواهد رفت".
 
آقای روحانی که در اجلاس ملی گزارش اجرای حقوق شهروندی سخنرانی می‌کرد گفت "فضای ارتباط مردم با جهان حفظ خواهد شد. ما دنبال فیلتر کردن شبکه‌های اجتماعی نخواهیم بود... ما فضای اینترنت امن، سالم و ارزان می‌خواهیم اما در عین حال فضای امنیتی نمی‌خواهیم که برویم ببینیم در زندگی و امور خانوادگی مردم چه خبر است، چه کسی به چه کسی پیامک زد، چی گفت رها کنیم، دست برداریم، مردم را آزاد بگذاریم، آن دوره گذشت".
 
در این اجلاس سازمان‌های منتخب دولتی از جمله وزارت ارتباطات، آموزش و پرورش، کار و رفاه اجتماعی و وزارت کشور درباره عملکرد خود در زمینه اجرای منشور حقوق شهروندی گزارش می‌دهند.
 
آقای روحانی در واکنش به انتقادها از لایحه بودجه گفت "شاید باور نکنید، اگر بگویم چقدر خوشحالم وقتی بودجه ما به مجلس رفت و از فردا در فضای مجازی، غوغایی بپا شد. چقدر قشنگ. همه مردم به صحنه آمده‌اند، اظهارنظر و نقد می‌کنند. سازمان برنامه و بودجه، دولت و شخص رئیس جمهور را نقد می‌کنند. دستشان درد نکند، ‌دست‌شان را می‌بوسم".
 
پس از ارائه لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ خورشیدی از سوی آقای روحانی به مجلس، شمار کثیری از شهروندان ایرانی با بررسی جزئیات لایحه، اختصاص بودجه های کلان از جمله به برخی نهادی حکومتی و مذهبی را به نقد کشیدند.
 
رئیس جمهور ایران گفته "الان پشت همین تریبون، به وزیر اقتصاد و به خزانه دستور می‌دهم از سال ۹۷، هر بودجه‌ای که به هر دستگاهی تخصیص می‌دهد یا پرداخت می‌کند، باید بلافاصله در سایت اعلام کند تا همه مردم بدانند. مردم باید بدانند که پول خزانه به چه کسی، به کدام نهاد و دستگاه داده می‌شود".
 
او گفت "اگر ده‌ها دادگاه با فساد مبارزه کنند، نمی‌توانیم فساد را ریشه‌کن کنیم، مگر آنکه مردم به صورت شفاف ببینند ما چه می‌کنیم".
 
رئیس جمهور ایران گفت "باید تلاش کنیم که حقوق شهروندی، فرهنگ شود. حقوق شهروندی با نوشتن و ابلاغ و پایش درست نمی‌شود. باید تبدیل به فرهنگ و گفتمان شود. اگر در یک اداره ما حقوق شهروندی اجرا نمی‌شود، فضای مجازی، موبایل‌ها، جوانان، به میدان بیایید و اعتراض کنید".
'انقلاب برای این بود که مردم بگویند ما رعیت نیستیم'
 منشور حقوق شهروندی آذر سال گذشته به امضای رئیس جمهور ایران رسید. رونمایی از آن انتقادهایی را در پی داشت که این اقدام را مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری پیش رو می دانست. آقای روحانی در سخنرانی امروز خود انتخاباتی بودن این اقدام را رد کرده و گفته دولتش متعهد به اجرای این منشور و رعایت حقوق شهروندان است.
 
رئیس جمهور ایران گفته "ملت ما از انقلاب مشروطه به این سو گفت که من نمی‌خواهم رعیت باشم و یک آقایی هم آن بالا به نام شاه باشد که فرمانروایی کند و من هم مجری فرمان او باشم. همه انقلاب و تلاش برای این بود که مردم بگویند ما رعیت نیستیم، ما شهروندیم، شاه نمی‌خواهیم بلکه قانون می‌خواهیم".
 
در اجلاس ملی گزارش اجرای حقوق شهروندی، به غیر از شماری از وزرا و معاونان رئیس جمهور ایران، نمایندگانی از اقوام و مذاهب مختلف ایرانی هم حضور داشتند.
نمایندگان شماری از مذاهب مختلف در ایران در سخنرانی حسن روحانی حضور داشتند
+15
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن
  نمىخواهم رعیت باشم و یک آقایى هم بنام شاه ان بالا باشد! ولى میخواهم مفلوک و تو سرى خور باشم یک ابلیسى اون بالا بنام ولى وقیح باشد!!. در ضمن حسنک فکر نون باش که فیلترینگ آبه!
  0
  18
  ‌سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  1328tibi - تهران، ایران
  راستش حرف های ضد و نقیض حکومتی باعث بی آبرویی و سلب اعتماد مردم از دولت شده است!
  0
  9
  ‌سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  تمام این باید این بشود و ان بشود را هر ریس جمهوری بر زبانش اورده و گفته اند مردم رعیت نیستن و گفتن مردم برای این عن قلاب کرده اند که اقای خود باشن ولی تمام ریس جمهورها به دروغ این سخنان را زده اند و برای اینکه مردم را فریب دهند از این حرفهای قشنگ زده اند . ریس جمهور ایران فکر میکند مردم حالا مثل مردم 40 سال گذشته نادان هستند که ندانند اخوند موجودی دروغگو و پست فطرت هستند که هر دروغی و هر قول تو خالی که به مردم میدهد برای ماندن خودشان در قدرت بر زبان می اورند . سران رژیم مثل رهبر و ریس جمهورش اگر در فشار افتادن اسم شاه را می اورند غافل از اینکه مردم خودشان در این 40 سال به این درک تمام انسانی رسیده اند که جلاد شاه از این اخوندها که در ایران به قدرت رسیدن خیلی با شرف تر و انسانتر بوده اند. در اخر اینکه هرگاه کشور ایران 4 الی 5 میلیون فراری و در تبعید نداشت انگاه سران حکومت اخوندی سخن از سروری مردم بزنن و حرف از این بزنن که مردم حق این را دارند در همه سیاستهای حکومت دخالت داشته باشن ودر صحنه باشن.
  0
  8
  ‌سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Compatriot - تورنتو، کانادا
  بشنو و باور نکن! هنوز اراذل و اوباشاتون تو خیابونها مردم را به عناوین مختلف آزار میدهند. این ویترین جمهوری اسلامیه حالا تو خفا چه خبره قضاوت به عهده مردم!
  0
  7
  ‌سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  Gottobegood - بندر انزلی، ایران
  مرگ هم برای شما ملایانه دروغ گو کفتار صفت روا نیست . شما ملایانه بی اصل و ریشه جاتون در فاضلابه
  0
  10
  ‌سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  برو دام ات را بر گوسفند دگر نهه
  0
  8
  ‌سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  kian1391 - آبادان، ایران
  چقدر میتونى وقیح و بى شرف باشى که حاضر باشى این اراجیف رو بلغور کنى.حرفایى که قطعا هیچ باورى بهشون ندارى.تنها چیزى که وجود نداره حقوق شهروندیه حسن.
  0
  5
  ‌سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.