ماسک زغال برای زیبایی

مدت زمان زیادی نیست که افراد متوجه فواید زغال برای پوست شده اند، ماسک زغال یکی از مواد موثر برای داشتن پوستی بدون لک و صاف است. زغالی که از آن صحبت می کنیم زغال فعال است و با زغالی که برای پخت و پز استفاده می شود متفاوت است.
 
بلک ماسک یا همان ماسک سیاه نوعی ماسک زیبایی است که از زغال فعال تشکیل شده است. منظور از زغال فعال، زغال چوب فعال است که با در مجاورت اکسیژن حرارت دیده است و با زغالی که برای کباب و پخت و پز استفاده میشود، متفاوت است. در واقع زغال فعال نوعی زغال است که دارای سوراخ و روزنه های بسیار ریز است و توانایی عبور دادن مواد مایع مانند آب را از داخل خود دارد. یکی از عمده ترین تفاوت های میان زغال فعال و زغال معمولی وجود همین روزنه ها در داخل آن است . این زغال مصارف بسیار و مزایای زیادی برای سلامتی دارد . نکته قابل توجه این است که این زغال در صنعت پزشکی به عنوان ماده ای برای جذب مواد سمی از بدن شناخته می شود. در مسمومیت های الکلی یا دارویی این ماده برای جذب سموم به کار می رود، این دقیقا همان دلیلی است که از این ماده به عنوان ماسکی برای پوست صورت استفاده می کنند. هنگامی که شما این ماده را روی صورت خود قرار می دهید کربن فعال تمامی غبار و کثیفی های پوست را به خود جذب کرده و آنها را از منافذ پوست خارج می کند، تصویر زیر نشان دهنده این موضوع است . موارد کاربرد دیگر آن به عنوان مثال برای برای سفید کردن دندان‌ها، درمان مسمومیت، تصفیه آب و مواد غذایی، کاربردهای پزشکی و یا به عنوان ماسک صورت و بسیاری از کارهای دیگراست.
 بلک ماسک چست؟
همانطور که ذکر شد بلک ماسک از زغال فعال تشکیل شده است و به دلیل رنگ سیاهی که دارد به آن بلک ماسک یا ماسک سیاه گفته میشود. زغال‌ها از مواد متنوعی مانند چوب، زغال سنگ نارس، چوب خیزران و نارگیل ساخته می شوند. برای تهیه بلک ماسک‌ها بیشتر از زغال فعال شده چوب نارگیل استفاده میشود و آن را تا دمای بسیار بالا در حدود ۱۴۰۰ درجه فارنهایت و مجاورت با اکسیژن حرارت میدهند. حرارت دهی به این صورت، باعث ایجاد حفره‌هایی درون زغال شده و در نتیجه این سطح متخلخل یک ماده قدرتمند برای جذب سطحی سموم و مواد شیمیایی است. برای استفاده از بلک ماسک در موارد آرایشی و زیبایی به آن برخی از ویتامینها نظیر ویتامین آ و ویتامین ای که تاثیر زیادی در سلامت و زیبایی پوست دارند، اضافه میشود. همچنین برخی از انواع این ماسک، به همراه خاک رسمی باشد که ترکیبی عالی به عنوان یک ماسک برای پوست صورت به حساب می آید .
 فواید بلک ماسک برای پوست
برخی از مهمترین فواید بلک ماسک برای سلامت و زیبایی پوست و مو به شرح زیر میباشد:
 
کاربرد بلک ماسک برای از بین بردن جوشهای سر سیاه و محو چربی های زیر پوستی مفید است.  
 
از فواید بلک ماسک استفاده از آن به عنوان یک ماده تمیز کننده عالی برای پاک کردن پوست از چربی‌
 
 های موجود در هوای محیط از سطح پوست است و مانند یک صابون عمل میکند.
 
استفاده از بلک ماسک در رفع چین و چروکهای پوست موثر است و باعث سفت شدن پوست میگردد.
 
ماسک زغال با جذب چربی اضافی بر روی پوست باعث تمیزی و شفافیت پوستمی شود. 
 
استفاده از بلک ماسک برای درمان جوش و آکنه بسیار مفید است، علاوه بر آن استفاده از این ماسک در
 
پیشگیری از بروز جوش و آکنه نیز موثر است چرا که موجب ایجاد تعادل در چربی پوست شده و مانع جوش زدن صورت خواهد شد. همچنین چنانچه نمی خواهید ازاین ماسک در تمام پوست خود استفاده کنید، میتوانید آن را فقط در محل آکنه بمالید.
 
 بلک ماسک با خاصیت لایه برداری از سلول های مرده پوست، باعث شادابی و شفافیت پوست و جوانتر شدن پوست می شود.
 طریقه مصرف بلک ماسک
این ماسک به صوتر ژل بوده و با قرار دان آن بر روی پوست پس از حدود نیم ساعت خشک خواهد شد، که می توان آن را بعد از مدتی از سطح پوست جدا کرد. شما می توانید کپسول کربن یا زغال فعال را از داروخانه ها تهیه کنید و آنرا با گلاب یا عسل مخلوط کرده و روی صورت و موهای خود استفاده کنید.
 مضرات ماسک سیاه
بلک ماسک یا همان ماسک زغال به دلیل اینکه یک ماده کاملا طبیعی است عوارض جانبی خاصی برای پوست و مو ندارد، با این حال، زیاده‌روی در استفاده از آن باعث خشکی بیش از حد پوست خواهد شد.
+5
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.