تهدیدات موجب فرار خانواده «ملکه زیبایی» عراق از این کشور شد

سارا عیدان ۲۷ ساله است. «ملکه زیبایی» عراق که به تازگی بعد از ۴۵ سال در مسابقه دختر شایسته جهان شرکت کرده بود، می گوید به خاطر یک عکس با نماینده اسرائیل، آنقدر تهدید شده که از خانواده اش خواسته که عراق را ترک کنند.
 
حدود یکماه پیش، «سارا عیدان» در حالی که یک تاج کریستال ساخت «سواروسکی» بر سر داشت، نماینده عراق در رقابت ملکه زیبائی بود. این نخستین بار در ۴۵ سال گذشته بود که عراق در مسابقه ملکه زیبائی نماینده داشت.
 
خانم عیدان ۲۷ ساله می گوید «روی ابرها پرواز می کردم. این رویای همیشگی من بود.» او خواننده و ترانه ساز با استعدادی است.
 
اما همه چیز ناگهان عوض شد. و فقط بر سر یک عکس سلفی. یک سلفی که که در سراسر دنیا دیده شده است. خانم عیدان و «آدار گاندلمن» ملکه زیبایی اسرائیل این عکس را در فیلمبرداری یکی از پیش رقابت های ملکه زیبائی در لاس وگاس گرفته بودند.
 
عیدان می گوید من گفتم بیا عکسی بگیریم تا مردم مان ببینند که ما مشکلی با هم نداریم و در حقیقت سفیران صلح هستیم. زیر عکس هم در فیسبوک خود نوشت:«صلح و عشق از ملکه زیبائی عراق و ملکه زیبائی اسرائیل .»
اما با انتشار این عکس بر فیسبوک واکنش ها شروع شد، آن هم نه به صورتی که عیدان انتظار داشت؛ شش روز به مسابقه مانده، عیدان با تهدیدهای «سازمان ملکه زیبائی عراق» روبرو شد که به او اخطار کردند که عکس را از صفحه فیس بوکش بردارد و گرنه عنوان خود را از دست خواهد داد. پیام های دیگر جان او را تهدید می کرد.
 
عیدان فوری به خانواده اش که در عراق زندگی می کردند، تلفن کرد. می گوید: «مادرم خیلی وحشت زده شد.» به من گفت: «فوراً از این مسابقه بیرون بیا. فوراً»
 
خانم عیدان گفت: «به مادرم گفتم از آنچه پیش آمده خیلی متاسفم و اگر بخواهد فوراً رقابت را ترک خواهم کرد»
 
عیدان می افزاید که او را به خاطر پوشیدن بیکینی در یکی از مراسم رقابت نیز تهدید می کردند.
 
یک روز پس از انتشار عکس در فیسبوک، عیدان موافقت کرد که عکس دیگری را کنارش چاپ کند. او در این عکس دوم توضیح داده بود که حامی دولت اسرائیل و سیاست های آن نیست و از همه کسانی که عکس اول را حمله ای به مساله فلسطین می پندارند، پوزش خواست.
 
سازمان ملکه زیبائی عراق هم همه عکس های عیدان با بیکینی را از فیس بوک پاک کرد.
 
سارا عیدان البته در رده برندگان مسابقه ملکه زیبائی به مقام بالائی دست نیافت، ولی توجه های زیادی را جلب کرد.
 
سارا عیدان، از کودکی در کشورش به جنگ و خشونت و انفجار خو کرده بود اما با آغاز جنگ دوم عراق، او که ۱۹ ساله بود به عنوان مترجم به نیروهای آمریکایی مستقر در عراق پیوست. سپس در ازای این خدمت، به آمریکا آمد و در رشته موسیقی به تحصیل پرداخت.
 
او گفته بود : «گرچه مسلمانم ،می خواهم نماینده همه مسیحیان ، کردها و کلیمی ها باشم.»
 
او می گوید با رسانه ها در مورد وضعیت به وجود آمده صحبت نکرد تا خانواده او بتوانند بی سر و صدا کشور را ترک کنند.
 
او گفت: مردم در عراق بلافاصله خانواده من را شناختند، می دانستند چه کسی هستند، و آنها تهدید به مرگ می کردند.
+35
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  dannni - سوئد، سوئد

  ملکه زیبایی عراق یک کرد اربیل بود ولی دولت مرکزی عراق با کردستان اختلاف پیدا کرد این رو فرستاد . ایشان با یک حیله که قبلا نقشه اش کشیده بود با ملکه زیبایی اسراییل عکس میگیره تا یک کیس پناهندگی خوبی باشه. الی الان شما بروید بغداد یا شهرهای دگه نسبتاً آزادی دارند کنسرت خوانندگان وووو
  24
  52
  ‌سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  abulolo al majoosi - برنو، چک

  خدا حفظش کنه ، چقدر اترکتیو هست (اللهم انی صائم ). وهابی طلب جون من حاضر نیستی‌ خودتو واسه این منفجر کنی‌؟
  14
  41
  ‌سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  ملکه زیبای شدن و عکس گرفتن با ملکه زیبای اسرائیل مدرک بدی نیست برای گرفتن اقامه در کشورهای اروپای و غربی . جای بسی تاسف است که بعضی نزدیک شدن از اسرائیلیها را به چیزی خطرناک تشبیه میکنن تا بهانه ای برای رسیدن به هدفشان باشد !! چون برای اسرائیلی ها هم گران تمام میشود نباید با این گونه انسانهای فرصت طلب اجازه بدهند که از انها نزدیک شوند و یا با انها عکس یادگاری بکشند . انقدرها هم زیبا نیست این ملکه زیبای که ادعا کرده جان خود و خانواده اش بخاطر افتاده.
  38
  8
  ‌سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.