کاخ ولیعهد سعودی در فرانسه؛ گرانترین منزل جهان + تصاویر

 کاخی ملقب به گرانترین منزل جهان در باغی ۲۳ هکتاری نزدیک ورسای در فرانسه قرار دارد که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی و مالک “کاخ لویی چهاردهم” دو سال پیش مخفیانه آن را به قیمت ۳۰۰ میلیون دلار خرید. روزنامه نیویورک‌تایمز در برابر انکار مستمر دولت عربستان، اسناد عجیب‌ترین مالکیت‌های بن‌سلمان را فاش ساخت که این کاخ یکی از آنهاست.
 
به گزارش خبر آنلاین به نقل از دیلی میل این بنا در حد فاصل ورسای و "مارلی لو روی" فرانسه واقع شده که ۵٠ هزار متر مربع زیربنای این عمارت است و ١٠ سوئیت اتاق خواب و یک اتاق پذیرایی بزرگ دارد. بلندی سقف گنبدی شکل سالن بزرگ این عمارت ١۶ متر است که با نقاشی‌های زیبا روی گچ طراحی شده است.
 
این بنای عظیم دارای کتابخانه‌ای باشکوه، انبار بزرگ شراب، دو سالن رقص و یک سینمای اختصاصی است. همچنین در زیرزمین آن یک دیسکو و یک آکواریوم قرار دارد. این عمارت یک زمین بازی اسکواش، به همراه دو استخر سر پوشیده و رو باز نیز دارد.
 
از ویژگی‌های حیرت‌آور این زمین، چشمه‌های درخشان آب، خاکریزهای زیبا و باغ‌های حفاظت شده‌ای است که در دو کیلومتر مربع قرار دارند.
+33
رأی دهید
-54

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  پژمان 1977 - دوبی ، امارات متحده عربی
  بابا این که صفر چپ عدده در مقایسه با کاخ جنتی در قم. البته زمین آن وقفیه و ایشون قبل از آنقولاب این زمین را خریده اما پس از انقلاب که بازنشت شدند اون زمین را به اداره اوقاف و امور خیریه پس داده. بله حکومتهای دیکتاتوری فکر کردند که مملکت و درآمد آن ملک ابدی و موروث خانوادگیشان هست و خیال کردند که در خفا هر چه میخوان میتونند بکنند . اما خودشان را به نادانی می‌زنند که روزنامه ها اگه سر نخی از عشر معشار این خبر را بدست آوردند کافیست تا آبروی هفت جدشان را ببرند. زنده باد آزادی بیان و مرگ بر دیکتاتوری
  8
  17
  دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  اگر دستم رسد بر چرخ گردون بقیه رو خودتون میدونین
  2
  22
  دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.