قطعی برق پرترددترین فرودگاه جهان را فلج کرد

این پرترددترین فرودگاه جهان است قطعی برق در فرودگاه بین المللی هارتسفیلد-جکسون شهر آتلانتا در آمریکا باعث تاخیرهای عمده در پروازها شده است.
 
این شلوغ ترین فرودگاه جهان است و روزانه بیش از ۲۵۰ هزار مسافر از آن عبور می کنند. این فرودگاه مبدا یا مقصد روزانه تقریبا ۲۵۰۰ پرواز است.
 
مسافران اکنون در ترمینال های تاریک یا در هواپیماها منتظر نشسته اند.
 
بسیاری از پروازها به مقصد آتلانتا به سایر فرودگاه ها هدایت شده اند یا اصلا مبدا را ترک نکرده اند.
 
این فرودگاه در بیانیه ای گفت که قطعی برق روز یکشنبه درست بعد از ساعت شش بعد از ظهر به وقت گرینویچ (یک بعد از ظهر محلی) شروع شد.
گفته می شود حدود 1000 پرواز لغو شده است شرکت "جورجیا پاور" که برق فرودگاه را تامین می کند گفت بر این باور است که آتش سوزی در یک تاسیسات زیرزمینی برق علت قطعی است.
 
به گفته این شرکت علت آتش سوزی معلوم نیست اما گفت انتظار دارد برق از نیمه شب (پنج صبح دوشنبه به وقت گرینویچ) وصل شود.
 
برج مراقبت به فعالیت عادی خود ادامه می دهد اما شماری از خطوط هوایی از جمله یونایتد، سات وست و امریکن ایرلاینز، کلیه پروازهایشان تا پایان روز در این فرودگاه را معلق کرده اند.
 
تصاویر منتشره در شبکه های اجتماعی مسافرانی را که در تاریکی منتظرند نشان می دهد.
 
خطوط دلتا در توییتر گفت که برای پیاده کردن مسافرانی که هواپیمای آنها فرود آمده در تلاش است اما محدود بودن "گیت" هایی که مسافران از آنجا وارد می شوند کار را دشوار کرده.
 
اداره پلیس محلی تایید کرد که ماموران بیشتری را برای کمک به اوضاع اعزام کرده است.
 
آتلانتا از نظر هوایی در فاصله دو ساعتی از ۸۰ درصد جمعیت آمریکا قرار دارد و برای همین یک فرودگاه عمده ورود به آمریکا و توقفگاه مهمی برای بسیاری از پروازهای داخلی است.
+20
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟