محاکمه مردی به اتهام قتل زن دوم

مردی که تاکنون دو بار به اتهام قتل همسرانش پای میز محاکمه نشسته، 15 روز برای جلب رضایت خانواده دومین قربانی‌اش مهلت گرفت.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، سال 91 مردی در تماس با اورژانس و هلال احمر از سقوط زن 30 ساله‌اش به رودخانه کرج خبر داد. با حضور امدادگران و پلیس در محل و پس از تجسس‌های فراوان، پیکر بی جان قربانی از آب بیرون کشیده شد و با دستور بازپرس کشیک جنایی به پزشکی قانونی انتقال یافت. کارشناسان پس از بررسی‌های تخصصی با آثار کبودی روی گردن این زن روبه‌روشدند که نشان می‌داد او قبل از غرق شدگی با فشردن گلویش خفه شده است. به این ترتیب «کیومرث»-همسر- به‌عنوان مظنون قتل بازداشت شد. اما او در همه جلسات بازجویی منکراتهامش شد و گفت: آن روز با همسرم به جاده چالوس رفته بودیم. او روزه بود و من رفتم تا کمی تخمه بخرم و برگردم. اما پس از برگشت متوجه شدم ناپدید شده است. بعد از کمی جست و جو چادرش را که روی درخت آویزان بود پیدا کردم. همانجا بود که فهمیدم به داخل رودخانه افتاده است. خواستم کمـــــــــــــکش کنم اما نتوانستم و به هلال احمر زنگ زدم.»
این اظهارات در حالی از سوی متهم پرونده مطرح شد که بررسی سوابقش نشان داد او پیش از این نیز در پرونده مرگ مشکوک همسر سابقش به خاطر خفگی مظنون شناخته شده اما هرگز اتهاماتش اثبات نشده است. بدین‌ترتیب کیفرخواست متهم به اتهام قتل عمد صادر شد.سپس پرونده برای رسیدگی به شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به ریاست قاضی هدایت رنجبر و با حضور قاضی خنک دار- مستشار دادگاه- ارسال شد. در جلسه صبح دیروز وکیل اولیای دم در ابتدای جلسه اعلام کرد در تلاش برای جلب رضایت اولیای دم و صلح هستند و از قضات دادگاه مهلت خواست. به این ترتیب با حکم قضات فرصت 15روزه‌ای به طرفین داده شد تا بتوانند به توافق برسند.
مادر مقتول به خبرنگار «ایران» گفت: تنها به خاطر نوه‌ام شاید دامادم را ببخشم. اوداغ بزرگی بر سینه‌ام گذاشته که هیچ وقت نمی‌توانم آن را از یاد ببرم.
+8
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.