احمدی‌نژاد برای صادق لاریجانی ضرب‌الاجل ۴۸ ساعته تعیین کرد + ویدیو

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق ایران با انتقاد از سخنان اخیر صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضاییه که او و نزدیکانش را به "فتنه‌گری، انحراف و حمایت از بابک زنجانی" متهم کرده بود، به او ۴۸ ساعت فرصت داده تا اسناد محکومیت مربوط به این ادعاها را منتشر کند.
 
آقای احمدی‌نژاد در فیلمی که وبسایت دولت بهار امروز یکشنبه ۲۶ آذر منتشر کرده، می‌گوید: "من نمی گویم که در دادگاه صالح زیرا از شما چنین انتظاری را ندارم، اما حتی اگر در دادگاه فرمایشی تحت امر خودتان ما به این عناوین مجرمانه محکوم شده‌ایم، ظرف ۴۸ ساعت اسنادش را منتشر کنید تا همگان بدانند."او همچنین تهدید کرده "در غیر اینصورت بنده نظرم را در مورد شما و عملکرد شما طی این هشت سال با مردم در میان خواهم گذاشت و از طریق مقتضی نسبت به احقاق حق اقدام خواهم کرد."
 
رئیس قوه قضاییه ایران هفته پیش محمود احمدی‌نژاد را به "سیاه‌نمایی" و "فتنه‌گری" علیه نظام جمهوری اسلامی متهم کرد و گفت هدف انتقادها آقای احمدی‌نژاد القای این نکته است که رهبر ایران "در قبال مشکلات دستگاه قضایی سکوت کرده است."
 
دولت بهار دیروز شنبه ۲۵ آذر فیلمی را منتشر کرده بود که در آن رئیس جمهور سابق ایران به بعضی انتقادها درباره سکوت او در برابر قوه قضائیه در دوران ریاست جمهوری خود پاسخ می‌داد.
 
آقای احمدی‌نژاد گفته بود: "برخی ایراد می گیرند که چرا قبلا با این شدت و حدت موضع نمی‌گرفتید و برخی از این حرف‌ها را نمی زدید. البته در برخی موارد حق با آن هاست."
 
او گفته: "صرف نظر از شرایط حاکم که شرایط هم خیلی وقت ها محدودیت‌هایی را ایجاد می کند برای انسان، صرف نظر از این، خب ما برخی از مسائل را نمی‌دانستیم. واقعا نمی دانستیم و بعدا مطلع شدیم."
 
رئیس جمهور سابق ایران در ماه های اخیر، در اظهار نظرهای گوناگون به انتقاد از وضعیت مدیریتی کشور، قوه قضاییه و "خانواده لاریجانی" پرداخته و در مقابل، با واکنش مسئولان قضایی هم مواجه شده است.
محمد جعفر منتظری، دادستان کل ایران گفته بود کسی که هشت سال مدیریت عالی کشور را بر عهده داشته کلکسیونی از قانون‌گریزی است آقای احمدی نژاد همچنین اخیرا در نامه‌ای سرگشاده به رهبر ایران، از عملکرد قوه قضائیه به شدت انتقاد کرده است.
 
او در نامه سرگشاده خود نوشته که مقام های قضایی "در افکار عمومی به هر دلیل متهم هستند و مواضع و تکذیب های پی در پی آنان نه تنها کمکی به بهبود شرایط نکرده بلکه وضع را بدتر کرده است".
 
حملات آقای احمدی نژاد به قوه قضاییه البته بی پاسخ نمانده است.
 
محمد جعفر منتظری، دادستان کل ایران گفت: "کسی که هشت سال مدیریت عالی کشور را بر عهده داشته کلکسیونی از قانون‌گریزی است."
غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه ایران، محمود احمدی نژاد را به "لاتی از چشم افتاده" تشبیه کرده است حدود سه هفته پیش غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه ایران هم رئیس جمهور سابق ایران را به گفتن "ده‌ها دروغ و خلاف واقع و گنده‌گویی و توهین" علیه قوه قضاییه متهم کرد و گفت که دلیل برخورد نکردن با آقای احمدی‌نژاد در آینده مشخص خواهد شد.
 
آقای اژه‌ای، محمود احمدی‌نژاد را به "لاتی که یک مدت از چشم‌ها افتاده بود و رنج می‌برد" تشبیه کرد و گفته که زبان او "هرز شده است و هرچه به زبانش بیاید می‌گوید."
 
این واکنش مدتی پس از بست نشستن حلقه نزدیکان آقای احمدی نژاد در حرم عبدالعظیم در روزی بود که قرار بود حمید بقایی به دادگاه برود که از این کار خودداری کرد.‌
 
آقای احمدی نژاد در شاه عبدالعظیم از روسای قوه مقننه و قضاییه با عنوان "خانواده لاریجانی" به شدت انتقاد کرد و گفت: "ما با خانواده لاریجانی مخالف هستیم و قبول نداریم مملکت دست اینها بیفتد."
 
آقای احمدی‌نژاد گفت که چون دولت او "مچ دزدها را گرفته"، اکنون با اتهام دزدی و فساد از سوی قوه قضاییه رو به رو شده است.
 
آقای احمدی‌نژاد، در سال‌های اخیر بارها از اقدامات قوه قضائیه در رسیدگی به پرونده‌های مربوط به نزدیکانش انتقاد کرده است. اما شدت انتقادهای اخیر بی‌سابقه است.
+145
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  scandal - برلین، آلمان

  تنها شانسی که این احمقی نژاد و اوباشان او آورد در این میباشد که بزرگان سپاه پاسدران از او بسیار پشتیبانی می‌کنند که این رژیم هم ترس دارد که سر او را به زیر آب کند که باعث کودتا سپاهیان درنده شونند که سید علی‌ و بقیه را به زباله دانی‌ تاریخ بریزنند!
  11
  35
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  حالا نمی‌‌شود این اسناد همینجوری منتشر کنید؟ بدون ضربل اجل . وسط دعوا نرخ تعین می‌‌کنید. .خوب طرف یا فاسد و شما اسناد دارید .یا شما پست تر و دروغگو تر از این لاریجانی‌ها هستید، خوب این وقت یعنی ؟ اگر چیزی نگوید و شما را راحت گذارد؟ شما دیگر چیزی نمی‌‌گویید ؟ من دزیدم . تو دزدی .همه دزدیم. بذار با هم بخوریم ؟ خاک بر سرت
  7
  39
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  shirzan - برلین، آلمان

  باز این بگم بگم اش شروع شد . هر کدومتون از دیگری فاسد ترید.
  7
  30
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا
  دیگ به دیگ میگه روت سیاه . حالا ببین کی‌ از اصلِ برائت حرف میزانه !!! بی‌ ناموسی که زهرا رهنورد را به دروغ در تلویزیون " محکوم " به تقلبِ تحصیلی‌ کرد. مموتی ، اونقدر بی‌ آبرو هستی‌ که مردمِ آگاه و بیدارِ ایران برای مضخرفاتت " تره هم خورد نکنند "!
  7
  26
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا

  ضمنا ، معلوم است که قوه قضائیه این اسناد را رو نخواهد کرد البته نه برای اینکه مموتی و دوستاش بی‌ گناهند ، بلکه دقیقا به خاطرِ اینکه دست آنها نیز در همان کاسه است و می‌ترسند مموتی هم مقابله به مثل کند .
  5
  26
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  shahab46 - هانوفر، آلمان
  یک مشت شکر به تمام معنا، از عنتر معظم گرفته تا دربان در خونه شان. ما مردم را بگو که کشور را دادیم دست چه پدر نامعلوم هایی
  4
  21
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان

  دیگه سریال "احمقی نژاد و برادران دالتون" داره به جاهای هیجان انگیزش می رسه. بزودی قسمتهای بزن بزن خواهیم داشت. اما مموتی یکه تاز شده ها.
  4
  27
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش
  متاسفانه بی اطلاعی و بی غیرتی مردم باعث شده که آمریکا و انگلیس و اسراییل و روسیه مثل همیشه با نوکران خودشان ایران را عرصه تاخت و تاز خود کنند.احمدی نژاد نوکر اسراییل لاریجانی جاسوس انگلیس، خامنه ای جیره خوار روسیه و اپوزیسیون هم واق واق کنان دنبال نوکری آمریکا که گاهی برای ترامپ دم تکان میدهد و گاهی برای دیگران.این سرنوشت مردمی است که یوغ اسلام را بر گردن نهاد .مطلب جالبی خواندم که در صد سال گذشته 1،4 میلیارد مسلمان در تمام دنیا 14 بار جایزه نوبل برده که بیشتر آن هم صلح نوبل است که حاصل تلاش غیر مذهبی ایمیل کشورها مسلمان است و 14،5 میلیون یهودی 100 بار این جایزه را نصیب خود کرده است که اکثرا بخاطر تحقیققات علمی است،این نشانه کثافتی است که 1400 سال پیش به کشور ما زدند و ما را به جمع حیوانات جا زدند
  8
  7
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  احمدی نژاد همیشه حرف حق گفته ومیگه وخواهد گفت.رسوا کن دلاور.دربرابرضجه خس وخاشاک وفتنه خودفروش کوتاه نیومدی دربرابر عربده وقداره اوباش هم کوتاه نیا.
  19
  2
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::scandal - برلین، آلمان::]. جالب است که شما و بسیاری دیگر در این سایت هرندایی را که در ایران بلند می شود با شدت می کوبید، یعنی شماها اپوزیسیون اپوزیسیون هستید، نه فقط اپوزسیون یک رژیم، نام این اقا هم که نهایتا یک ایرانی است احمقی نیست، هر چند من از هیچ کدام خوشم نمی اید ولی اگر دنبال یک بحث جدی هستید، چرا همه چیز را به سود یک جناح می کوبید؟!!!
  4
  4
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان::]. واقعا ازت ناامید شدم عشقی. کسی که بعد از هشت سال هنوز لفظ خس و خاشاک و فتنه رو بکار میبره، همون لائق اردنگی خوردن از ألمانی ها توی دوسلدورف هست. خیلی قشنگ عمق سنج دادی دستمون که بفهمیم چه ارتفاعی از گردن توی توبره این اصولگرا هاست.
  1
  3
  دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۲:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  ملت ساده این دعواهای زرگری رو تفسیر نکنید. اینا عروسکها ابرقدرتها هستن در داخل ایران. ایران از اواخر قاجار کاملا یک مستعمره شده و دلتون رو الکی به حکومتهایی که اومدن و رفتن و هستن خوش کردین. این فقط نقشهایی که بهشون میدن رو بازی میکنن. نه فقط ایران بلکه کل دنیا داره به نابودی میره.
  4
  4
  دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۵:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. حمید جان.اینکه تو وامثال تو از من رو برگردانید افتخار بزرگیه.زندگی در آلمان هم اونچنان مورد علاقه ا م نیست.اما قطعا اردنگی هم نمی خورم وبه واسطه شغلم امنیت اجتماعی بالائی دارم که البته بابتش زحمت کشیده ومی کشم.اما باور کن نمی توونم برم جای دیگه از صفرشروع کنم.اما اصل بحث اینه که من از بیش از ده سال پیش که توو این سایت می نویسم همیشه حامی احمدی نژاد ومخالف مخالفانش بودم.صبح عالی به خیر وشادی.
  2
  0
  دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش
  [::amirgheryou - تهران، ایران::] وجود مهاجرینی مثل تو و اقوام مغول و قاجارت است که غیرت را در مملکت از بین برده.یک مغول عرب به اسم خامنه ای هم رهبر ماست.البته تو اگر تاریخ نوشته مورخین اروپایی را میخواندی میفهمید قبایل وحشی که ازدواج و شرف و غیرت نداشتن و زندگی شان با دزدی و راهزنی و زن دزدی زندگی میگذراندند و بعد با نوکری داوطلبانه برای اعراب وارد دنیا متمدن ایران شدند توانایی فکری و شرافت ژنتیکی ندارند که موضوعاتی را درک کنند.پس .... لطفا.
  2
  4
  دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  ofogh919 - تهران، ایران
  دوستان کسی از این آخونده انیشتن بود ؟ دانشمند بود؟خبر داره؟ . فکر کنم سرش کردن زیر اب ؟ دیگه کلیپ نمی ده بیرون.
  0
  1
  ‌سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۰۴:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::iran2015 - وین، اتریش::]. لر اصلاح نشده بی شناسنامه افغانی نژادچقدر زرزر میکنی؟ آخه شهرستانی با تکرار حرفای مزخرفت کجارو دادن دستت. داری اغرار میکنی یه تورک شده رهبرت پس لیاقتت همون زیر سایه تورکها باشی .... تا وقتی مهاجرین افانی و پاکستانی و عراقی مثل تو به خودشون اجازه بدن به ملت بزرگ و کهن تورک ایران و قفقاز و تروکیه که صاحبان و ساکنان کهن این سرزمینها هستن توهین کنی اوضاعت همینه. امثال خامنه ای هم از سرت زیادیه.
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.