اعتراض به یهودی ستیزی؛ هزاران نفر در لس‌‌آنجلس خواستار تحریم کنسرت محسن یگانه شدند

صدای آمریکا : جامعه یهودیان ایرانی تبار در لس‌‌آنجلس خواستار تحریم کنسرتی شده که قرار است تا ساعاتی دیگر در سالن کنسرت مایکروسافت برگزار شود.
 
این کنسرت را محسن یگانه، خواننده ایرانی، شنبه شب ۲۵ آذر به وقت محلی اجرا می‌کند.
 
یگانه به دلیل شعر یکی از ترانه‌هایش با عنوان «گله کرکس‌ها» که محتوای ضد یهودی دارد، مورد اعتراض واقع شده است.
 
در این تصنیف کلمه کرکس به عنوان استعاره به جای یهودی بکار رفته است، همچنین اشاره دارد به ستاره داوود که از دو مثلث تشکیل شده و از این دو استعاره به عنوان نماد ترس و زندان استفاده شده است.
 
ویدئوی این ترانه نیز شامل صحنه‌هایی است از خرابی‌ها و کشتارهای ناشی از دخالت جمهوری اسلامی در سوریه که به نادرست به اسرائیل نسبت داده شده است.
 
تا کنون به گزارش لس انجلس تایمز، پنج هزار نفر از اهالی شهر بیانیه اعتراضی نسبت به اجرای این کنسرت در سالن مایکروسافت را امضا کرده‌اند.
+116
رأی دهید
-47

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  یهودى ستیزى و کُلاً تعرض به اعتقادات دینى افراد و جوامع به هر شکل محکوم هست تا جائیکه این اعتقادت باعث تعرض و پایمال کردن حقوق دیگران نشه! البته فرق هست بین یهودى ستیزى و مخالفت با صهیونیزم!
  32
  139
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  shaboruz - پاریس، فرانسه
  عوض ندارد گله !
  23
  12
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  chemistry - سیدنی، استرالیا

  نه تانیا یهودی ستیزی محکوم هست ، مسلمان ستیزی ، عرب ستیزی، ایرانی‌ ستیزی، کشتار مردم در لبنان، سوریه، یمن،بهرینهم محکوم هست ، به کار بردن سلاح اتمی‌ توسط مهد آزادی آمریکا، نابود کردن ملیونها ویتنامی توسط این کشور ، استثمار هند توسط انگلیس و. همکی محکومند. تایادم نرفتِ یادی کنم از رئئس جمهور آمریکا که میلیارد‌ها دلار سلاح به عربستان فروخت برای رونق اقتصاد آمریکا با خون مردم بیگناه ، اون هم محکوم هست ! از همه مهمتر احمق دانستن مردم کاملا محکوم هست!!! . ;) ;)
  9
  65
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۴:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Dr.Alex - واشینگتون، ایالات متحده امریکا

  من که کلا دین ندارم ولی عاشق هر انسانی از هر دینی هستم که آدم باشه! فقط آدم باشه همین، نمیخواد پیغمبر باشه! آدم باشه بسه، قابل احترام و دوست داشتن است.
  13
  71
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۵:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  داد از این بیداد - ایران، ایران

  این جوجه خوانندگان برای کرفتن مجوز و تأیید رژیم از هیچ عملکردی رویگردان نیستند،. جایی که هنرمندان واقعی ممنوع کار و تصویر هستند این أفراد بدون هیج اعتراضی حتا مجوز کنسرت در داخل و خارج را میکیرند ،باید این گونه کنسرت ها در خارج تحریم بشه نه تنها از طرف یهودیان بلکه از طرف تمام ایرانیان وطن پرست ،.
  30
  54
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۵:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  metti - رامهرمز، ایران
  مقصر اون دولت پفیوزه امریکاست که این غربتیه پاچه خواره چموش و مثه اشغال پرت نمیکنه بیرون از اون کشوره کوفتیش
  37
  48
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۵:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  دژمن الله - روسیه، روسیه
  [::Dr.Alex - واشینگتون، ایالات متحده امریکا::]. وقتی می گی عاشق کسی هستم که آدم باشه حالا از هر دینی که هست باشه، این یعنی کسی آدم هست که پیرو دینش نباشه! مثلا دین اسلام می گه کافر و کسی که به الله و محمد اعتقاد نداره نجسه! دین اسلام می گه دست دادن به زن حرومه! می گه در دنیا دین فقط باید اسلام باشه و همه باید پیرو اسلام بشن حالا کسی که میاد مثل آدم رفتار می کنه و سکولاره یعنی از دینش پیروی نمی کنه! یهود هم همین طور یهود قوم برگزیده است دزدی و شیادی حرامه مگر نسبت به قوم غیر یهود!
  17
  11
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  DariushAfshar - آبودان، ایران
  مایه ی تاسفه که یک ایرانی علیه یهودیان جبهه گیری کنه. دعوای الله پرستان با اسراییل، بیشتر و پیشتر یک مشکل تاریخی است تا سیاسی و فلستینیان از زمان باستان، مردم اسراییل را به دلیل دین و قومیتشان مورد آزار، برده کشی و شکنجه قرار می داده اند. اسلام چیز خوبی نیست و این به همه ی جهان ثابت شده است. مردم حق دارند درباره ی عقاید و باورها و ادیان آزادانه صحبت کنند و از هیچ چیز هم نترسند و هتا آزاد باشند تا به دین و باورهای اعتقادی توهین کنند، اما هیچ کس نباید علیه انسان موضع دشمنی بگیرد و خواستار کشتار و نابودی انسان ها شود.
  6
  12
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا
  جوکِ سال " یهودیت میگه دزدی و شیادی حرومه مگر بر ضدِ یهود "!! خوب اینجور ادامها بیشتر کامنت بنویسند تا بی‌ سوادی و مریض بودنشان بیشتر آشکار شود . :)
  4
  3
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  دژمن الله - روسیه، روسیه
  [::Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا::]. بیسواد برگرد جمله رو درست بخون! غیر یهود نه ضد یهود! بله قوم یهود فقط داخل آدم حساب می شه اگر کسی یهودی مال غیر یهود رو بدزده یا فریب بده مجازات نداره ! بیسواد مثلا مسیحی که هیچی از عهد جدید و عتیق نمی دونی فقط فیلم بازی کردی واسه ی پناهنده شدن ! سفر خروج رو اگر خونده بودی می دونستی که یهوه امر کرد به بنی اسرائیل که طلاها و جواهرات همسایه های مصری شون رو بدزدند یا اگر به امانت گرفتن پس ندن و فردا صبح زود با موسی بزنن به چاک!
  2
  7
  دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۶:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.