آدم ربایی و دزدی با دستور شوهر خاله

دو پسر جوان که پس ازشکارفروشندگان خودروهای گرانقیمت درفضای مجازی، نقشه آدم‌ربایی و سرقت‌هایشان را طراحی و اجرا کرده بودند، در عملیات ویژه پلیسی دستگیر شدند.به گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، 14 آبان امسال مرد جوانی به کلانتری 147 گلبرگ رفت و از آدم ربایانی شکایت کرد که بعد از ربودن او خودرواش را به سرقت برده بودند.او گفت: برای فروش خودروی 170 میلیون تومانی‌ام در سایت دیوار آگهی داده بودم. 30 مهر امسال دو نفر با من تماس گرفتند و بعد از تعیین محل قرار، خودروام را در خیابان گلبرگ درحوالی محل زندگی‌ام دیدند. مدتی از آنها خبری نداشتم تا اینکه 14 آبان امسال، دوباره همان دو مرد با من تماس گرفتند و به بهانه تنظیم قرار داد به پارکینگ خانه‌ام آمدند. اما ناگهان به طرفم حمله کرده و با تهدید چاقو و شوکر مرا به داخل صندوق عقب خودرو انداخته و از ساختمان خارج شدند. سارقان پس از طی مسافتی، مرا در اتوبان شهید یاسینی از ماشین به بیرون پرتاب کرده و با سرقت خودروام از محل دور شدند.»به‌دنبال شکایت مرد جوان، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تهران وارد عمل شده و تحقیق برای دستگیری تبهکاران آغاز شد.
گزارش سرقت ناموفق
در ادامه بررسی‌ها کارآگاهان با سرقت ناموفق مشابهی در منطقه تهرانپارس مواجه شدند.
دومین شاکی به پلیس گفت: 16 شهریور آگهی فروش خودروام را در سایت دیوار درج کردم. مدتی بعد دومرد برای خرید خودروام به مغازه‌ام در فلکه اول تهرانپارس آمدند. از آنجا که مغازه خلوت بود آنها با چاقو و شوکر به من حمله کردند و قصد گرفتن سوئیچ ماشین را داشتند که همان موقع یکی از همکارانم که به مغازه برگشته بود، متوجه موضوع شد و به کمکم آمد. سارقان بدون اینکه موفق به سرقت شوند، بسرعت از مغازه خارج و متواری شدند. مغازه‌ام مجهز به دوربین مداربسته است و صحنه زمان سرقت توسط دوربین‌ها ضبط شده است.
دستگیری سارقان آدم ربا
با اظهارات مرد جوان، بلافاصله کارآگاهان به بازبینی دوربین‌های مداربسته پرداخته و تصاویر متهمان فراری به‌دست آمد. در ادامه بررسی‌ها مشخص شد یکی از متهمان علیرضا نام دارد که سابقه سرقت‌های خشن در پرونده خود دارد و آخرین بار به اتهام کیف قاپی بازداشت شده است.بنابراین کارآگاهان به سراغ متهم 25 ساله در محله اتابک- منصور رفته و با مراقبت‌های نامحسوس و شناسایی خودروی مسروقه که در اختیار متهم جوان بود او را دستگیر کردند.علیرضا پس از دستگیری به سرقت خودرو اعتراف و مدعی شد که شوهر خاله‌اش به نام جلال طراح اصلی این سرقت‌هاست و پسر 24 ساله‌ای به نام مسعود در این سرقت‌ها او را همراهی کرده است.«مسعود» نیز پس از شناسایی، در همان منطقه اتابک دستگیر و به سرقت خودرو اپتیما همراه با آدم‌ربایی اعتراف و اظهارات علیرضا در خصوص نقش «جلال» را در این سرقت تأیید کرد.با معرفی «جلال» به‌عنوان سرکرده گروه، بلافاصله سوابقش مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که او از مجرمین سابقه دار و تحت تعقیب دستگاه قضایی است.سرانجام با شناسایی مخفیگاه جلال در منطقه تهرانپارس – بلوار پروین، او نیز در ساعت یک بامداد25 آذر امسال دستگیر شد.سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: «متهمان در همان تحقیقات اولیه به سرقت خودرو اپتیما همراه با آدم ربایی در منطقه گلبرگ و همچنین سرقت ناموفق در منطقه تهرانپارس اعتراف کرده و هر دو شاکی پرونده نیز پس از مواجهه حضوری، متهمان را شناسایی کرده‌اند».
+9
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.