عضو جنبش انصارالله یمن: موشک‌ ایرانی داشتیم عربستان را زیر و رو می‌کردیم

 جام جم آنلاین : عضو جنبش انصارالله یمن با بیان اینکه در یمن هیچ سلاح ایرانی وجود ندارد، گفت:اگر ما موشک‌های ایران را داشتیم، وضعیت به گونه دیگری رقم می‌خورد و شاهد مهاجرت دسته جمعی از شهرهای عربستان بودیم.
 
به گزارش جام جم آنلاین، با وجود گذشته سه سال از تجاوز نظامی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان سعودی علیه یمن، مقامات ایالات متحده آمریکا همچنان با طرح ادعاهای واهی علیه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حمایت تسلیحاتی آن از نیروهای یمنی، برای سرپوش گذاشتن بر نقش مهم و مستقیم خود در کشتار مردم یمن تلاش می‌کنند.
 
در همین ارتباط، اخیرا «نیکی هیلی» نماینده دائم ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد با ارائه یک شوی تبلیغاتی مدعی شد که شواهد و قرائن جملگی حکایت از حمایت تسلیحاتی ایران از گروه های یمنی دارند! وی همچنین ادعا کرده است که سازمان ملل نیز در یکی از آخرین گزارش های خود بر این مسأله صحه گذاشته است! حال آنکه مقاماتی از داخل سازمان ملل متحد صراحتا اعلام کرده اند که موشک های یمنی ها متعلق به ایران نیست.
 
از سوی دیگر، امارات متحده عربی و رژیم آل خلیفه در دنباله روی از سیاست های واشنگتن، جمهوری اسلامی ایران را به حمایت تسلیحاتی از یمنی ها متهم کرده اند. وزارت خارجه امارات اعلام کرده است: «ما با همپیمانان خود برای اتخاذ راهکارهایی که تضمین کننده اجرای کامل قطعنامه های سازمان ملل است، همکاری می کنیم. ادله ای که اخیرا ایالات متحده آمریکا در خصوص تسلیح گروه های یمنی توسط ایران منتشر کرد، جای هیچ شکی را باقی نمی گذارد که تهران تمامی تعهداتش در قبال سازمان ملل را زیر پا گذاشته است!». آل خلیفه نیز موضعی مشابه با اماراتی ها را اتخاذ کرده است.
 
در همین ارتباط، «سید صادق الشرفی» عضو جنبش أنصارالله یمن در گفتگو با مهر اظهار داشت: موشک هایی که درحال حاضر در دست یمنی هاست، مدتهاست که در یمن وجود دارد. این توان داخلی یمنی ها بوده است که توانسته اند موشک های خود را پیشرفته سازی کنند. از این پس نیز روند پیشرفته سازی موشک ها ادامه پیدا خواهد کرد تا این موشک ها بتوانند اهداف خطرناک تری از دشمن را هدف قرار دهند. این حق ملت یمن است. آمریکایی ها حق اعتراض به این مسأله را ندارند.
 
وی در باره اتهامات امارات و آمریکایی ها علیه ایران نیز گفت:اماراتی ها در حالی اتهامات تسلیحاتی به ایران وارد می کنند که اساسا در یمن سلاح ایرانی وجود ندارد. در یمن، سلاح های یمنی وجود دارد از دیدگاه ما نباید از امارات به عنوان یک دولت عربی نام برد. رژیم آل نهیان، یک رژیم عبری است نه عربی. امارات امروز درست همان مواضعی را اعلام می کند که پیشتر آمریکایی ها علیه ایران اعلام کرده بودند.
 
وی افزود:من باز هم در اینجا تأکید می کنم که هیچ سلاح زمینی، دریایی و هوایی از ایران به یمن نرسیده است. اگر حمایت تسلیحاتی ایران از یمن واقعا وجود داشت، می دیدید که اوضاع به صورت دیگری رقم می خورد.
 
سید صادق الشرفی یاد آور شد: اگر از سلاح های ایران برخوردار بودیم، متجاوزان سعودی می دیدند که شهرهایشان به لرزه درآمده است. اگر موشک های جمهوری اسلامی ایران را در اختیار داشتیم، بلایی بر سر سعودیها اگر موشک های جمهوری اسلامی ایران را در اختیار داشتیم، بلایی بر سر سعودیها و متحدان آن می آوردیم که شهرهایشان شاهد مهاجرت دسته جمعی باشدو متحدان آن می آوردیم که شهرهایشان شاهد مهاجرت دسته جمعی باشد.
 
وی گفت:موشک های یمن از این پس نیز با قدرت بیشتری شلیک خواهند شد و حتی شاید محل سکونت شاهزادگان در امارات و عربستان را نیز هدف قرار دهند مقامات ائتلاف متجاوز سعودی در ماه اول تجاوز نظامی به ملت یمن مدعی شده بودند که بیش از ۶۰ درصد از قدرت موشکی نیروهای یمنی نابود شده است و دیگر هیچ مجالی برای نگرانی از اقدامات احتمالی نیروهای یمنی وجود ندارد. لذا ائتلاف سعودی امروز از پیشرفته بودن موشک های یمنی غافلگیر شده است. هرچقدر که بیشتر از زمان جنگ سپری می شود و جنگ بیشتر به طول می انجامد، موشک های یمنی نیز به همان میزان پیشرفته تر می شود. این مسأله تعجب آنها را برانگیخته است.
 
وی افزود: از این پس نیز حملات موشکی یمنی ها ادامه خواهد داشت. موشک ها از این پس نیز با قدرت بیشتری شلیک خواهند شد و حتی شاید محل سکونت شاهزادگان در امارات و عربستان را نیز هدف قرار دهند.
+91
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  samisan - توکیو، ژاپن
  بزن اقا بزن این آل سعود را تا تروریست های وهابی سعودی شرشون از خاورمیانه کم بشه لااقل یه حکومت فاسد کم بشه تا نوبت اخوندهای ایران بشه بعدیش
  12
  25
  شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  samisan - توکیو، ژاپن
  بزن اقا بزن این آل سعود را تا تروریست های وهابی سعودی شرشون از خاورمیانه کم بشه لااقل یه حکومت فاسد کم بشه تا نوبت اخوندهای ایران بشه بعدیش
  14
  16
  شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  abulolo al majoosi - برنو، چک
  با اینکه با اعتقادتشون مشکل دارم ولی‌ این دلیل نمی‌شه که به خاطر ایستادگی مردانه‌شان در برابر عرعرستان و امارات و بحرین اشغالی به آنها آفرین نگفت. کاش یکی‌ از موشک‌هاشون می‌افتاد در خونه وهابی طلب توی ابوززبی تا از خواب بیدار شه اینهمه خواب جهاد نکاح نبینه یا در خونه اون بنده خدا گرگعلی قهوه‌ای سوسیالی از مریخ تا اینهمه خواب‌های (بزرگ) نبینه
  17
  25
  شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Majid38 - ملبورن، استرالیا
  زمان جنگ سوریه جمهورى اسلامى هم مى گفت که ما هیچ دخالتى نمى کنیم امروز مى بینیم که جمهورى اسلامى در حال جنگ است در یمن هم این دروغ را مى گوید جانوران سپاه در تمام خاورمیانه در حال جنایت هستند.
  7
  5
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.