عادت کردم که هر روز صدایم کنند 'اِوا خواهر' ولی برای تغییر نگاه مردم تلاش می کنم

«عادت کردم که هر روز صدایم کنند 'اِوا خواهر' ولی برای تغییر نگاه مردم تلاش می کنم»...
آرشام؛ نبرد هویتی یک تراجنسیتی در ایران
کاری از مسیح علینژاد
 
+107
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک

  ملاحظه میفرمائید؟! امیدوارم با دقت به این دردهای اجتماع نگاه کنید.آقا: به شما و هیچ احدی ربطی ندارد که چه کس با زندگیش چه میکند. شما به خودت بپرداز. به خودت نگاه کن. اینهمه زجر دادن دیگران با نام اخلاقیات مزخرف و دینهای سوراختان فقط ریشه در جاهلیت و سنگدلی شما دارد. مغزهایتان را علاج کنید تا خودتان را نجات دهید. اینهمه انگشت در سوراخ زندگی مردم نکنید. این بلاها را دین بر شما آورده. به خودتان بپردازید. آفرین بر شما و چند هزار سال فرهنگتان. امیدوارم این جوان زیبا رو و نازنین بتواند هر چه زودتر ایران و مملکت اولاد دجال حسن ابن علی را ترک کرده و در گوشه ایی از دنیا زندگی آرام و بدور از هیاهویی داشته باشد. من و شما هم باید خودمان را عوض کنیم و به خودمان بپردازیم.
  62
  98
  شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  scandal - برلین، آلمان

  درود به اِوا خواهران ایران زمین و شما که اینقدر زیبا و مجذوب دیده میشوید و از همه مهمتر اینکه، شما بسیار از همه دیگران "خودت" هستید و "هیچ" دغلی در زندگی‌ و مرام شما دیده نمیشود، پس به خودت مغرور باش و اینرا یقین بدان که در غرب هم با توجه به اینکه پدران و مادران بسیار tolerant به اِوا خواهران هستند، ولی‌ اگر این موضوع سراغ فرزندان خودشان بیاید بسیار در دقایق اول دچار شوک شده ولی بمدت کم این امر را میپزیرنند. عزیزم، آتش را با آتش خاموش می‌کنند، پس خودتان دست جلو را بگیریید تا عقب نیافتید و اینکه در ایران مفلوک و دروغین سمبلی را ابداع کنید و آنرا حمل کنید که نشاندهنده هویت شما به اِوا خواهر یی باشد تا جلوی اهانت و پرخاشگری را از دیگران گرفته و از همه مهمتر همین که "شماها" هستید، خود نشانه یی از "وجود" شما در این ایران خفه گان گرفته هست و باور کن شما تنها نیستید و هستند کسانیکه دارای چنین "گرایشی" ولی‌ "فاقد" شهامت و بروز دادن آن هستند، بدرود.
  9
  53
  شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  oghab - هلسینکی، فنلاند

  این پروژ قرنها طول میکشه تاایرانی یاد بگیره مثل الاغی که به میخ طویلش نگاه میکنه به دیگران ذل نزنه
  9
  84
  شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  فرهاد امیرپور - خارکوف، اوکراین

  بینهایت سخته میان مردمی زندگی کنی که به چشم خودشون به تو مینگرند و هیچ اطلاعی از وضعیت جسمانی و روانی شما ندارند. والدین این افراد بهیچ وجه نباید پشت انان را خالی نمایند.
  3
  93
  شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  شب ناب - یوکوهاما، ژاپن

  بازهم معصومه علینژاد ژولیده موی پریشان حال! بهر حال کیس پناهندگیت جور شد! بزن برو اروپا بعد چند سال افسردگی بگیر بعد برو سفارت با خواهش التماس پاسپورتت رو تمدید کن که برگردی به اغوش وطن! وطنت پارهُ تنت!
  115
  53
  شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ

  آرشام خوب:مردانگی در جهان ما بر این امر پیش میرود که بجای گرفتن یقه‌ خداوند فرضی‌ خود که این چون است و آن چون،خود را مجاز میدانند از زبان تحقیر که منش آنها ‌ست شما را نشانه روند تا از بازار مکاره غافل نشوند و در نهایت هم اگر‌اش شور است نمکدان را نباید نهیب کرد زیرا اشپزان پس ماندگی دوران قرون وسطا را با دهل و سرنا در قالب عسل ناب تجویز میکنند، شور بختانه جماعت بی‌ هویت مشتاقانه در انتظار خریدند و اکنون از سر سیری بلغور فکری خود را نثار شمایان میکنند.بنده در همدردی با شمایان خود را جداً بافته از درد‌هایتان نمیبینم و برایت آرزوی موفقیت می‌کنم.
  4
  36
  شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  تعجب میکنم از اینکه کسانیکه ترنس هستند در کشور امارشان خیلی بالا هستش ! به دفاعت شک میکنم از اینکه شاید بعضی از این افراد بخاطر سختگیریها نظام اخوندی و از سر لج جنسیت خودشان را عوض میکنن. اگر بگویم خیلی از مردم بخاطر زورگوئیهای و ندانم کاریهای حکام اخوندی رشته های مغزشان قاطی پاطی شده شاید اشتباه نکرده باشم . به جان تفکر اسلامی , کپنهاگ دانمارک خودمان !
  13
  12
  شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۳
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک

  بچه پررو ترنسی. مقصر اون خونواده ات هستند که درست تربیتت نکردن که شدی اوا خواهر. درست صحبت کن، صداشم چی نازک و اوا خواهری میکنه. هی مسیح، گوینده تصویری باید صداش دلنشین باشه که شنونده لذت ببره یا قیافش تو دل برو که وقت آدم الکی به هدر نره، جیرجیرک.
  95
  12
  شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  بهنام 139 - زوله، هلند
  این هم یک نوع بیماریه مثل همه بیماریهای دیگه. اینا حتا تو اجتماع اروپا هم پذیرفته نشدن و مردم در کنارشون احساس خوبی‌ ندارن. ولی‌ فرقش با ایران اینه که اینجا دولت کاملا حمایتشون می‌کنه در حالیکه تو ایران دولت این بیچاره هارو به هر نحوی تحقیر و سرکوب میکنه.
  16
  7
  شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  اهانت به تراجنس ها یک مشکل فرهنگی و عقلیه.فقط خاص ایران نیست.توو همین آلمان هم بارها رفتار ناپسند مردم رو با این افراد دیدم.
  7
  13
  شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  کسانیکه که با استناد به این جور گزارش ها دنبال خاکستری نمائی در ایران وتبلیغات منفی هستند خاطرات وبیوگرافی مریم خاتون ملک آرا فریدون سابق رو هم بخوونن وببینن ونظر بدن.یکی از نزدیکان عزیز من زمان تراجنس بود.هم از سربازی معاف بود اونم زمان جنگ هم کارتی از وزارت بهداشت ونیروهای انتظامی داشت که بهش اجازه تردد آزاد بدون مزاحمت نیروهای انتظامی رو می داد.
  14
  6
  شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.