یک‌سال زندان برای 'اهانت' به چنگیزخان

دادگاهی در مغولستان داخلی که منطقه‌ای خودمختار در چین است، مردی را به خاطر اهانت به چنگیزخان به یک سال زندان محکوم کرده است.
 
این مرد ۱۹ ساله از خود فیلمی گرفته بود که در آن روی تصویر چنگیزخان، بنیانگذار و فرمانرواى معروف امپراتورى مغول‌ها پا می‌کوبید.

این مرد در دادگاه به خاطر تحریک نفرت قومی محکوم شده است.
 
ویدیویی که او منتشر کرد در شبکه‌های اجتماعی به سرعت پخش شد اما این ویدیو اکنون توسط دستگاه سانسور اینترنت چین حذف شده است.
 
بسیاری از مغول‌ها با دیده احترام به چنگیز خان می‌نگرند که در قرن سیزدهم میلادی، بانی امپراتوری وسیعی در شمال شرقی آسیا شد.
 
چنگیزخان زمانی فرمانروای همه سرزمین‌هایی بود که از اقیانوس آرام تا دریای خزر کشیده می‌شد. او پیش از مرگ وصیت کرد مخفیانه دفن شود.
 
بعد از مرگ چنگیزخان، سربازانی که جسد او را حمل می‌کردند در راه بازگشت به خانه همه را کشتند تا هیچکس از محل دفنش مطلع نشود. بعد از خاکسپاری هم با ۱۰۰۰ اسب روی محل دفن او تاختند تا هر نشانی که از قبرش باقی مانده را نابود کنند.
 
حالا ۸۰۰ سال بعد از مرگ چنگیز خان، محل دفن او همچنان کشف نشده باقی مانده‌است.
+17
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  karkas - اصفهان، ایران

  توی ایران مردم اسم بچشونو می گزارند چنگیز، تیمور، علی، حسن،،،،، فکرشو بکن :
  5
  40
  شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
  ۴۱
  بوزرجمهر - تهران، ایران

  هزار نفرین برساد.ده هزار نفرین برساد بر روان آن مرد اهریمن زاده ابلیس.که نسل کشی گسترده ای کرد.تف بر گور نداشته و داشته تو و پدرت ای گجستگ
  5
  30
  شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
  ۵۵
  liberté - مونترال، کانادا
  اصلا هیچ شواهدی وجود نداره که یک همچین شخصی در تاریخ وجود داشته. همینطور داستان هایی که در مورد اسکندر و محمد و ابوبکر و عمر و علی و غیره میگن همگی ساختگی و فیکشن هستند و فقط قصه های زیر کرسی قدیم به حساب می آمدن. کلن از صدر اسلام فقط یک سکه و یک دستخط از شخصی به اسم معاویه پیدا شده و والسلام! کل تاریخ اسلام و روایات و احادیث و غیره 100-200 سال بعد از فرار محمد خیالی به مدینه نوشته شده و دلیلش هم پایه ریزی یک تاریخ جعلی برای امپراطوری تازه تاسیس عرب بوده. همین کار رو امپراطوری روم انجام داد و داستان های جعلی از فتوحات اسکندر ساختن. داستان سرایی ها مشابهی رو هم برای چنگیز خان خیالی انجام دادند. بشنوید ولی باور نکنید چون همه اینها داستانهای بند تنبانی است که هیچ ارزش تاریخی و علمی ندارند. تاریخ علمی با یافته های باستان شناسی و سکه شناسی و یافته های ملموس جلو میرود نه این گفت آن گفت های خاله زنکی هرودوت و طبری و مجلسی و گزنفون و دیگر داستان سراها. جالبه کل استدلال مثلا اسکندری ها اینه که چون دو تا سکه از دوره اسکندر در ایران پیدا شده پس اسکندر ایران رو فتح کرده! واقعا مسخره کردن خودشونو!
  11
  14
  شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲
  ۵۰
  Pezhman - وین، اتریش
  چنگیز خان ملعون، خودش هم میدانسته جنایتکاراست .و بخاطر قتل و عام انسانهای بیگناه، جسد پلیدش را از گور در آورده و جلوی سگها خواهند انداخت.این ملعون پست فطرت برخلاف آموزهای حضرت بودا (ع) که شاهزاده ای ایرانی بنام بهرام بوده است عمل نمود. چینی ها که به مغولهای آنسوی مرزهایشان ترک میگفتند. با کشیدن دیوار از یک سو و تقویت برخی گروههای چپاولکر مغول، سعی در کنترول و نفوذ در مغولستان را داشتند.البته در رقابت و جنگ با ایرانیان هم دست چینی ها در پشت پرده به گروههای غارتگر و راهزنان کمک میکرد. و این چنگیز ددمنش را خلق نمودند که سرانجام، آتش این اشتباه و حماقت به خرمن خودشان هم افتاد. ومیلیونها زن وکودک و کشاورز و دانشمند را به کام قتل و عامهای چنگیزملعون انداخت
  4
  6
  شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.