بقایی خطاب به رئیس قوه قضائیه: فقط انگلیسی‌ها مخالف بست‌نشینی بودند

حمید بقایی،معاون محمود احمدی نژاد در دوره ریاست جمهوری حمید بقایی،معاون محمود احمدی نژاد در دوره ریاست جمهوری، سخنان رئیس قوه قضائیه درباره بست نشینی او را«توهین به مقدسات» ونشانه «بی اعتقادی او به دین» دانست و گفت که «فقط انگلیسی‌ها مخالف بست نشینی بودند».
 
آقای بقایی در نشست تعدادی از دانشجویان با محمود احمدی نژاد،رئیس جمهور سابق ایران،خطاب به رئیس قوه قضائیه گفت که«شما بست نشینی را مسخره می کنی.علمای اسلام بست می نشستند.شما به لباس خودت هم احترام نمی گذاری.شما بی‌جا می کنی، به علما توهین می کنی».
 
براساس فیلم منتشر شده ازاین جلسه در روز پنج شنبه،۲۳ آذر،آقای بقایی تاکید کرد:«فقط انگلیسی‌ها مخالف بست نشینی درحرم عبدالعظیم بودند و می گفتند،بیائید در سفارت ما بست بنشینید،غذا هم به شما می دهیم،مگر ما نزد انگلیسی‌ها بست نشستیم».
 
دراین بخش از سخنان آقای بقایی،محمود احمدی نژاد نیز می گوید که اگر«آن جا(سفارت انگلیس)می رفتی که فتنه گر نمی شدی».
 
حمید بقایی همچنین گفت که سخنان رئیس قوه قضائیه ثابت کرد،مقامات این قوه«دروغ می گویند واعتقادی به دین ندارند».
 
صادق لاریجانی،رئیس قوه قضائیه، روز چهارشنبه، ۲۲ آذر،در دیداری با تعدادی از دانشجویان بست نشینی سه مدیر آقای احمدی نژاد را«فتنه» و «دعوت به اغتشاش»خوانده بود.
 
آقای لاریجانی همچنین محمود احمدی نژاد،رئیس جمهور سابق ایران،را به «دروغگویی» متهم کرده و گفته بود که او در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام به دبیر شورای عالی امنیت ملی گفته ،دختر رئیس قوه قضائیه« بازداشت است و آدرس دقیق محل بازداشت وی را هم می‌دانیم».
 
مقامات قوه قضائیه پیش از این گزارش‌ها درباره «جاسوسی» دختر رئیس قوه قضائیه را تکذیب کرده‌اند اما آقای احمدی نژاد ونزدیکان او چندین بار به صورت تلویحی این اتهام را تکرار کرده اند.
 
رئیس قوه قضائیه روز یک شنبه،۱۲ آذر، نیز سخنان محمود احمدی نژاد علیه این نهاد را «بالاترین خیانت» خوانده و او را متهم کرده بود که «علیه نظام شمشیر کشیده» و در مدت چند دقیقه «۵۰ دروغ» گفته است.
 
این سخنان واکنش به گفته‌های محمود احمدی‌نژاد در روز دوم آذر بود که قوه قضائیه را به «نقض قانون اساسی» متهم کرده و گفته بود که «اگر قرار بود دیکتاتوری قوه قضائیه داشته باشیم انقلاب نمی‌کردیم».
 
آقای احمدی‌نژاد و نزدیکانش در هفته‌های گذشته عبارت‌هایی چون «ظالم»، «دیکتاتور» و «منحرف» را درباره مقامات قوه قضائیه به کار برده‌اند.
 
این سخنان اعتراض برخی از نزدیکان رهبر جمهوری اسلامی از جمله احمد جنتی،دبیر شورای نگهبان،را به دنبال داشته است.
 
درهمین حال حمید بقایی،علی اکبر جوانفکر،مشاور و حبیب الله خراسانی،ذیحساب نهاد ریاست جمهوری در دولت آقای احمدی نژاد در نامه‌ای به احمد جنتی،بار دیگر انتقاداتی را از عملکرد قوه قضائیه مطرح کردند.
 
به گزارش وب سایت دولت بهار،این سه مدیر دولت احمدی نژاد خواستار برگزاری علنی دادگاه‌ها و «توقف برخوردهای قهرآمیز با وکلا» شده اند.
 
آنان همچنین از مقامات قوه قضائیه خواستند که «ظرفیت تحمل انتقاد را در خودشان بالا ببرند» و افراد را به دلیل انتقاد از این قوه زندانی نکنند.
 
دادگاه حمید بقایی معاون اجرایی و حبیب الله خراسانی ذیحساب نهاد ریاست جمهوری در دوره ریاست‌جمهوری آقای احمدی‌نژاد برگزار شده اما هنوز حکم آنان اعلام نشده است.
 
این دو مدیر آقای احمدی‌نژاد همراه با علی اکبر جوانفکر مشاور او، در پرونده دیگری به اتهام «تبلیغ علیه نظام و نشراکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» احضار شده‌اند.
 
این سه نفر روز ۲۴ آبان در اعتراض به رفتار قوه قضائیه در حرم عبدالعظیم تحصن کردند اما پس از حمله نیروهای مشهور به «لباس شخصی» در روز ۲۸ آبان به تحصن خود پایان دادند.
+57
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  خخخخ فیلمای اینارو ببین. قراره این شپش با محمود شپش و رح-یم موشی بشن اپوزوسیون انتخابات بعدی. لاریجانی الدنگ اگر این جنگولک بازیهاتون فیلم نیست زودتر این جونورارو حکم دزدیهاشونو بده دیگه. داستان چیه باهم موش و گربه بازی میکنید. خیلی زور داره حکومتیها با این بازیهای بچگونه میتونن مردم ما خرر کنن.
  12
  18
  جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  خودمانیم این احمدی عجب استخوانی در گلوی رهبر شده. نه میتواند قورت دهد نه می‌‌توند تف کند. به جای آقا زنگ می‌‌زدم به حاج آقا طوسی . بقیه آن را خود فانتزی داشته باشید. رهبر فکر کرد احمدی‌ شوخی‌ است. احمدی‌ ما احمدی‌.سرنوشت همانند یوسف پیغمبر. زیبایی را از یوسف کنهان به ارث برد. چون از برادرنش زیبا تر بود.از حسودی هماند یوسف که به چاه انداختند. احمدی‌ را به چاه فاضلاب در قم انداختند. کاهنان حوزه علمیه گفتن . زیبا بودنش به ما نزدیک باشد. او را پیدا کرده و به ملت ایران پس دادنی. حالا عزیز ملت می‌‌باشد. نام مصری او بن گودرز می‌‌باشد. نام پارسی‌ او گودرز به ایرانمون می‌‌باشد. "سوره گاو بند ۱۴ معصوم یان "
  7
  13
  جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Dara20 - تهران، ایران
  سرکرده استفراق اسلامی ابصار این جانوران را باز کرده تا به مردم ساده لوح ما بقبولاند که اینها از مخالفانش هستند تا در دور بعدی انتصابات فرمایشی رژیم فاسد اسلامی امت زامبی شده دوباره به یکی از همین زباله‌ها رای بدهند.
  5
  11
  جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  فرهاد امیرپور - خارکوف، اوکراین
  خدایا مردم بدبخت ایران چه گناهی مرتکب شدند که هیچ رقم کوتاه نمیایی. این عتیقه هارو در هیچ موزه ای پیدا نمیشه کرد. یکی از دیگری بی شرف تر وبی ناموس تر.
  1
  9
  جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.