بانکدار ترک متهم به کمک به پولشویی برای ایران در پی ابطال محاکمه است

تصویر نقاشی شده از محمد هاکان آتیلا بانکدار ترکیه ای (نفر وسط) در جلسه دادگاه در شهر نیویورک - ۲۸ نوامبر ۲۰۱۷  گزارشی از برندن پیرسون در رویترز
 
وکیل های یک بانکدار ترکیه ای در دادگاه رسیدگی به اتهام کمک به ایران در گریز از تحریم های آمریکا از قاضی خواسته اند دادگاه را باطل اعلام کند. آن ها می گویند دادگاه نباید با شهادت یک بازرس پیشین پلیس ترکیه موافقت می کرد.
 
وکلای محمد هاکان آتیلا، یکی از مدیران هالک بانک که اکثریت سهام آن در اختیار دولت ترکیه است، می گویند هیات منصفه پس از شنیدن شهادت حسین کرکماز در دادگاه فدرال منهتن از بی طرفی خارج شده بود. این بازرس سابق پلیس ترکیه که درگیر تحقیقات در مورد مقام های ترک شامل آتیلا و دیگران بود این هفته به دادگاه گفت می ترسد در صورت بازگشت به ترکیه مورد شکنجه قرار بگیرد.
 
وکلا مدعی اند: «ارتباط دادن متهم به خشونت سیاسی بی رحمانه و بی فکر به دست افراد به ظاهر همدست او در دولت تقریبا تضمینی بر تحریک هیات منصفه علیه متهم است.»
 
مایکل لاکارد، معاون دادستان فدرال، در ساعات پایانی چهارشنبه گفت دادستان ها روز پنجشنبه پاسخی را ارائه خواهند داد.
 
دادستان ها آتیلا ۴۷ ساله را متهم کرده اند که با رضا ضراب، تاجر ایرانی ترکیه ای، و دیگران از طریق مبادلات جعلی طلا و غذا به جمهوری اسلامی ایران کمک کرده اند تحریم های آمریکا را دور بزند.
+25
رأی دهید
-8

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.