سجاد انوشیروانی:یمن،عربستان و اوگاندا در مسابقات جهانی داور داشتند اما ایران نه؟

ایران قطب سوم وزنه‌بردای جهان است اما چرا نماینده‌ای در هیات ژوری ندارد؟
 
سرمربی سابق وزنه‌بردای می‌گوید:«از صحبت‌های من درباره داوران سوء برداشت شد که عزیزان بدانند قصد جسارت نداشتم.»
 
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛نایب قهرمان المپیک و سرمربی سابق تیم ملی عنوان کرد بعضی سوء تفاهم ها باعث دلخوری عده ای از داوران شده است.سجاد انوشیروانی، سرمربی تیم ملی و یکی از با اخلاق ترین قهرمانان جامعه وزنه برداری کشور که در روزهای اخیر از جو ایجاد شده علیه بهداد سلیمی به شدت انتقاد کرده بود، در گفتگو با خبرنگار خبر آنلاین عنوان کرد:«متاسفانه وقتی انگشت می گذاریم روی نقاط ضعف، به خیلی ها بر می خورد. البته گاهی اوقات سوء برداشت هایی هم می شود که غیر قابل اجتناب است. در مورد اخیر من گفتم ما در داوری ضعیف هستیم اما اصلا منظورم این نبود که داوران ضعیفی داریم. ضعف ما در داوری ها برمی گردد به ارتباط ضعیفی که میان کمیته داوران و خود فدراسیون وزنه برداری با کمیته اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری وجود دارد.»
 
انوشیروانی در ادامه با طرح چند سئوال کلیدی افزود:«من می گویم چرا ما نباید در سطح اول داوری دنیا نماینده داشته باشیم؟ مگر ایران یکی از سه قطب بزرگ وزنه برداری دنیا نیست؟ مگر در ترکیب تیم ما سه قهرمان المپیک و چهار وزنه بردار که سابقه شکستن رکوردهای دنیا را دارند وجود ندارد؟ پس چرا نباید هیچ نماینده ای از داوری ایران در جمع داوران یا هیات ژوری مسابقات وجود داشته باشد؟ چرا کسی به طور روشن و صریح به این سئوال پاسخ نمی دهد؟شما ببینید در همین رقابتهای جهانی داورانی از اوگاندا، عربستان، نیوزلند، دومنیکن، جمهوری چک، قبرس و حتی یمن حضور داشتند. اسم کدام یک از این کشور ها تا به حال در وزنه برداری به گوشتان خورده است؟ چطور می شود که یمن، عربستان یا اوگاندا داور معرفی می کنند به فدراسیون جهانی وزنه برداری، اما ما نمی توانیم از چیزی که حق مسلم  و واقعی وزنه برداری مان است دفاع کنیم؟ اگر می گویم ما در داوری ضعیف هستیم منظورم همین مسائل است. وقتی ارتباطات ما قوی باشد و وقتی نمایندگانی از ایران به عنوان داور یا ژوری در صحنه رقابتها حضور داشته باشد، شک نکنید می تواند موثر باشد. داوران ما قرار نیست رایی را برگردادند یا حقی را ناحق کنند، اما همین حضورشان باعث می شود جلوی بسیاری از رای هایی که بر اساس برخی سخت گیری مرسوم صادر می شود گرفته شود.»
 
انوشیروانی در پایان با تمجید از شان و منزلت بالای داوران گفت:« اگر صحبت های من باعث رنجش خاطر داوران عزیز و بزرگوار شده از تک تک آنها عذرخواهی می کنم. بر هیچ کس پوشیده نیست که مربیان و داوران، مظلوم ترین اقشار جامعه وزنه برداری هستند که همیشه بدون کوچک ترین چشمداشت زحمت می کشند و در اکثر مواقع هم به حق واقعی شان نمی رسند. اهالی وزنه برداری به خوبی با خصوصیات اخلاقی اینجانب آشنا هستند. من واقعا قصد جسارت به این عزیزان را نداشتم.»
+19
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.