دفاع رییس محیط زیست ایران از نامه‌ای که باعث دعوا شد

عیسی کلانتری در نامه‌ای مشکل خوزستان را ناکارآمدی مدیریت آب عنوان کرده نه کمبود آب عیسی کلانتری، رییس سازمان محیط زیست ایران، از نامه "محرمانه" خود درباره مدیریت آب در خوزستان دفاع کرده و گفته شماری از نمایندگان مجلس به او "توهین" کردند و باعث مشاجره شدند.
 
نمایندگان استان خوزستان در مجلس از این موضوع عصبانی بودند که آقای کلانتری در نامه‌ای گفته خوزستان مشکل کمبود آب ندارد.
 
چند روز پیش فیلمی منتشر شد که نشان می‌داد رییس سازمان محیط زیست ایران با نمایندگان استان خوزستان وارد بحث و جدل شده و گفت‌وگوی آنها به جدال لفظی منجر می‌شود.
 
آقای کلانتری خطاب به یکی از نمایندگان که از نامه محرمانه او عصبانی بود گفت "شما فکرکردید من خانم ابتکار هستم؟"
 
قاسم ساعدی، نماینده دشت آزادگان، در پاسخ از معصومه ابتکار، رییس پیشین سازمان محیط زیست، دفاع کرد و گفت او مدیری بهتر بوده است. در واکنش به ادامه اعتراض این نماینده مجلس به نامه محرمانه، عیسی کلانتری، رییس سازمان محیط زیست خطاب به او گفت "به تو ربطی ندارد."
 
امروز، پنج‌شنبه ۲۳ آذرماه، روزنامه شرق درباره این موضوع مصاحبه‌ای را با آقای کلانتری منتشر کرده که در آن از ارسال نامه درباره وضعیت آب در خوزستان دفاع کرده و گفته نمایندگان باید از او عذرخواهی کنند چون به او توهین کرده‌اند.
درگیری در جلسه شورای اداری استان خوزستان اتفاق افتاد و معاون رییس‌جمهور هم در جلسه حضور داشت این نامه که باعث جنجال شده، درباره وضعیت آب استان خوزستان است. آقای کلانتری با دفاع از محتویات نامه بار دیگر تاکید کرده که استان خوزستان کمبود آب ندارد. به گفته رییس سازمان محیط زیست، در استان خوزستان بیش از دو میلیارد متر مکعب آب هدر می‌رود و اگر جلوی این مصرف بیهوده آب گرفته شود، مشکل کمبود آب استان حل خواهد شد.
 
به گفته آقای کلانتری، وزارت کشاورزی تاکید کرده که در این استان نباید برنج کشت شود، اما تابستان گذشته یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب برای کاشت برنج آب مصرف شده است. او همچنین معتقد است که آب بیش از نیاز در زمین‌های نیشکر خوزستان هدر می‌رود: به جای آنکه ۲۳‌ هزار متر مکعب برای نیشکر استفاده کنند، ٣٤ ‌هزارمتر مکعب آب مصرف می‌کنند.
 
نمایندگان استان خوزستان از این موضوع شکایت دارند که رییس سازمان محیط زیست در نامه محرمانه خود گفته خوزستان کمبود آب ندارد و زمینه‌ انتقلال آب از این استان به استان‌های همجوار فراهم است.
 
ظاهرا طرحی وجود دارد که ۷۰۰ میلیون متر مکعب از آب رودخانه کارون به حوزه‌های دیگر منتقل شود.
 
دیروز، چهارشنبه ۲۲ آذر، علی گلمرادی، نماینده ماهشهر درباره این نامه محرمانه در مجلس تذکر داد و گفت رییس سازمان محیط زیست قصد دارد به صورت محرمانه و پشت درهای بسته به زیان مردم خوزستان عمل کند.
+27
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  مملکتی که بی صاحب باشد هر وزیرش ..تر وزیر دیگرش هست.ابله ترین آدامها کسانی هستند که بآینده ایران خوشبین هستند
  3
  7
  ‌پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  تمام مسیولان نظام فقط بعلت تعهد داشتن بنظام انتخاب میشوند نه بعلت تخصص داشتن بهمین علت واضح هر روز وضع ایران از روز قبل بدترمیشود
  0
  2
  جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۴:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.