پاسخ احمدی نژاد به نامه عضو مجلس خبرگان رهبری، مقامات معادل نظام نیستند

دولت بهار: احمدی نژاد رئیس جمهور سابق در پاسخ به نامه یکی از نمایندگان استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با استناد به قانون جرایم سیاسی، این فرضیه را که مقامات کشور معادل نظام هستند، مردود دانست و افزود: در صورتی که چنین فرضیه مبنای عمل قرار گیرد، تمام تخلفات آنان به حساب نظام نوشته شده و باب هر گونه نقد و اعتراض به جرایم و ظلم های احتمالی آنان بسته خواهد شد.
 
به گزارش دولت بهار، متن کامل نامه احمدی نژاد به نماینده محترم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری و نامه وی خطاب به رئیس جمهور سابق به شرح زیر است :
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
نماینده محترم مجلس خبرگان رهبری
 
سلام علیکم
 
نامه حضرت عالی به شماره 1104/ب/96 مورخ 9/9/96 را با دقت مطالعه کردم.
 
جناب عالی را یک فرد انقلابی ، با هوش و مردمی دانسته ام و بر این باور بوده ام که ارزش های انقلاب ، عدالت ، آزادی ، کرامت انسانی و حقوق مردم و انجام وظیفه الهی در منصب خبرگان رهبری را بر هر چیز دیگری مقدم می‌دارید و اصولا انقلاب و نظام را برای تحقق همین ارزش ها می خواهید. فرض را بر این می گذارم که مواضع شما ، برآمده از عدم اطلاع نسبت به ماوقع در موضوع مورد نظر است. از این رو به عنوان یک مسلمان و برادر دینی خواهشمندم به موارد زیر عنایت فرمایید:
 
1- آیا هریک از مقامات کشور معادل نظام محسوب می شوند؟ اگر پاسخ به این سوال مثبت باشد، در آن صورت تمام تخلفات آنان به حساب نظام نوشته می شود و باب هر نوع نقد و اعتراض به جرایم و ظلم های آنان بسته خواهد شد. آیا چنین رویه ای به منزله نابود کردن نظام از درون نیست؟ توجه دارید که حتی قانون جرایم سیاسی نیز، مقامات سه قوه را معادل نظام ندانسته و نقد و اعتراض به آنان را بلامانع اعلام کرده است.
 
2-اینجانب را به دور زدن قانون متهم فرموده اید! ممکن است بفرمایید در کجا و چگونه چنین امری حادث شده است؟ مگر من چه قدرتی دارم که بتوانم قانون را دور بزنم؟ اصولا این صاحب منصبان و قدرتمندان هستند که امکان و فرصت دور زدن قانون را دارند. چگونه ممکن است اعتراض به موارد تخلف آشکار مقامات قضایی از قوانین و سند سازی و اصرار آنها بر متهم کردن دولت های پاک نهم و دهم که اتفاقا خواست بیگانگان و صهیونیست ها هم هست ، دور زدن قانون تلقی شود؟ اعتراض به ظلم، یک وظیفه موکد دینی و انسانی است، آیا جناب عالی آن را جایز نمی دانید؟ مگر ما چه خواسته ایم که شما را آشفته خاطر کرده است؟ بر طبق قانون ، دادگاه باید علنی باشد اما این مقامات قضایی هستند که با غیرعلنی کردن دادگاهها ، هم قانون اساسی (اصول 140 و 165) و هم قوانین متعدد عادی را دور زده و می زنند. آیا در ذهن شما این سئوال ایجاد نشده است که با وجود این همه اصرار ما برای برگزاری علنی دادگاه ، چرا دستگاه قضایی از آن استنکاف می کند؟
 
3- یاد آور می شوم که مولای متقیان حضرت علی(ع) که معصوم و امام مبین بود، نه فقط هرگز مردم را از اعتراض به ظلم و انتقاد به حکومت منع نمی کرد، بلکه آنان را به نظارت و جلوگیری از کژی ها تشویق می فرمود.
 
4- آیا امیرالمومنین حضرت علی(ع) از طریق علم امامت خود ، استانداران و کارگزاران خاطی را عزل می کرد یا بر اساس اعتراضات مردمی تصمیم به برکناری آنان می گرفت؟ پرواضح است که مردم به رفتارهای غلط و ظالمانه اعتراض می کردند و آن حضرت ، اعتراضات را بررسی می کرد و به حق تصمیم می گرفت.
 
5- آیا ظلم پایه های نظام را سست و متلاشی می کند یا اعتراض به ظلم؟ آیا می توانید یک شاهد از پیامبر اعظم(ص) و ائمه معصومین(ع) ارائه فرمایید که به جای ظلم و ظالم ، فریاد مظلوم علیه ظلم را محکوم کرده باشند؟
 
آیه شریفه "لایحب الله الجهر بالسوء من القول الا من ظلم" را چگونه تفسیر می فرمایید؟ به راستی اگر جناب عالی در معرض ظلم بزرگی که در دستگاه قضایی به مردم این سرزمین از جمله جناب آقای بقایی می شود، قرار داشتید چه می کردید؟
 
6- حضرت عالی مطلبی از حضرت امام (ره) نقل فرموده اید. این مطلب مربوط به زمانی است که قوه قضاییه از بخش های مستقل و با نصب مستقیم امام (ره) تشکیل شده بود و امکان تبانی و ظلم را کاهش می داد و به علاوه مرجع مستقلی برای شکایت از مقامات قضایی پیش بینی شده بود.
 
از یاد آوری حضور شخصیت هایی مانند شهید بهشتی در میان مقامات قضایی می گذرم.
+75
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  زنبور - کپنهاک، دانمارک
  4- اگر علی علم امامت داشت پس چرا باین افراد ظالم پُست مقام میداد که داد مردم دربیاد بعد عوضشون کنه
  11
  15
  ‌پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.