مجلس نمایندگان آمریکا طرح افشای دارایی‌ های رهبران ایران را تصویب کرد

گزارش ها حاکی است که مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه ۲۲ آذرماه طرحی را تصویب کرد که براساس آن وزارت خزانه داری این کشور می بایست فهرست دارایی های رهبران ایران از جمله علی خامنه ای را منتشر کند.
 
به گزارش آسوشیتدپرس، این طرح با ۲۸۹ رای موفق در برابر ۱۳۵ رای مخالف به تصویب رسید. این طرح برای قانونی شدن می بایست در سنا نیز به تصویب برسد و سپس رییس جمهوری آمریکا آن را امضا کند.
 
بروس پولیکین، نماینده جمهوریخواه از ایالت ماین، به هنگام معرفی این طرح گفته است: در حدود ۷۰ مقام ایران ثروت های شخصی هنگفتی را کسب کرده اند، آنها همچنین از این ثروت هابرای کمک به گروه های تروریستی و گروه هایی که به منافع ما ضربه می زنند استفاده می کنند.
 
وی اضافه کرده است: این حق شهروندان ایرانی و همه مردم در سراسر جهان است که بدانند این حامیان اصلی تروریسم چه مقدار ثروت کسب کرده اند و برای چه منظوری آن را مصرف می کنند.
 
گزارش ها همچنین حاکی است این نماینده جمهوریخواه تاکید کرده است: مقام های ارشد حکومت ایران، از جمله رهبر جمهوری اسلامی و مقام های اصلی سیاسی و نظامی ایران، از طریق ساختار استبدای، فاسد و مخفی در کشور ثروت های هنگفتی را کسب کرده اند.
 
وی اضافه کرده است: ایران بزرگترین دولت حامی تروریسم است و نمی توان به آن اعتماد کرد. این مهم است که برای امنیت منطقه و ایالات متحده این دارایی های مخفی برای مردم جهان افشا شوند.
 
این دومین باری است که این طرح در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب می شود. در سال ۲۰۱۶ این طرح توانست با حمایت ۲۸۰ نماینده تصویب شود اما تهدید باراک اوباما، رییس جمهوری وقت آمریکا برای استفاده از وتو باعث شد این طرح مسکوت شود.
 
در همین زمینه، ماکسین واترز، نماینده دمکرات از ایالت کالیفرنیا، روز چهارشنبه در صحن کنگره از این طرح انتقاد کرده و گفته است، این طرح در نهایت به تضعیف توافق هسته ای با ایران منجر می شود.
 
این در حالی است بروس پولیکین با رد این انتقاد گفته است: در حدود ۷۰ تا ۸۰ مقام ارشد سیاسی و نظامی، یک سوم کل اقتصاد داخلی ایران را کنترل می کنند. این در حالی است که فساد در ایران در حال گسترش است.
 
در صورت قانون شدن این مصوبه، این گزارش به فارسی و دو زبان دیگر که در ایران استفاده می شوند، ترجمه خواهد شد.
+130
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک

  ۱۳۵ رای مخالف؟ پس این رژیم حالا حالاها هستند؟ حالا اگه قرار بود ملت تحریم بشه زنگ در خونه مارو هم میزدن تا رای جمع کنن، اینا همش بازیه، این رژیم داره حال میده به غرب اونام دارن حال میکنن، ما ملت فقط خودمونو‌مچل اینا کردیم...
  2
  78
  ‌پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  arash_oslo - اسلو، نروژ

  عمران شما این اسامی و در امدشنو فاش کنید، چرا تا الان نکردید ؟ منافع خودتونم از این افراد و پولاشون که تو بانکای شما خوابیده و دارید سودشو میبرید
  3
  62
  ‌پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  خود امریکا از دولتهای بود که این ویروسها {احوندها} را در ایران بقدرت دساندن . مردم ایران هرچه در توان داشتن تا کنون نتوانستند پادزهری را برای نابود کردن این ویروسان خطرناک پیدا کند ! امریکا همانطور که ناقل به قدرت رسیدن این ویروسان بوده , همان طور هم روزی اگر بخواهد این ویروسان را در ایران ازبین ببرد و سرنگونشان بکند باید پادزهرش را هم داشته باشد . همه شاهد هستیم صدام حسین در عراق و طالبان در افغانستان را امریکا بقدرتشان رساند و عاقبت خود امریکا هم اینها را از قدرت کشور داریشان سرنگون کرد . رژیم اخوندی را هم باید خود امریکا تضعیفشان بکند یا ازبینشان ببرد . چون رژیم اخوندی ایران ویروسهایش را در بیشتر کشورهای خاورمیانه و بعضی از کشورهای افریقا گسترش داده و با هر فریب و ریایی که باشد دولت روسیه را هم در برابر حیله گریهای خودش کیش و مات کرده . پس تا از این دیر تر نشده است و بیشتر این ویروسان گسترش پیدا نکرده اند باید امریکا توانای خودش را بکار برد و تا حذف کامل یا ناتوان کردن این ویروسان ناقل دست بکار شود و فرصتها را بخاطر منافع نمایندگان و سیاستمداران اروپای از دست ندهد !
  3
  48
  ‌پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  اسپیسر - لندن، انگلستان

  آخوندا که زیر بار این حرفا نمیرن. رفسنجانی که میگفت از خودش خونه نداره و به عنوان مستاجر تو یه خونه 60 - 70 متری زندگی میکنه. افشا شدن دارایی هاشون هم میگن یه نوع فتنه و توطئه استکباره.
  1
  55
  ‌پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  [::اسپیسر - لندن، انگلستان::]. آخه اینجوریا هم که شما میگین نیست که صاحب حساب بگه این یه نوع فتنه و توطئه استکباره و قضیه ماستمالی بشه و بره. آمریکا میاد با انتشار شماره حساب و موجودی ادعا میکنه که اون حساب مثلا متعلق به مجتبی خامنه ایه. یا آغا مجتبی قبول میکنه که در اونصورت ریشش گیره و یا رد میکنه که در اونصورت آمریکا هم اون حساب رو بلوکه میکنه تا صاحب اصلیش پیدا بشه! :o
  2
  28
  ‌پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ایرانی مرده پرست - منچستر، انگلستان
  این ملت احمقتر و بی غیرت تر از آن هستند که حتی اگر ملاها جلوی چشمشان اموالشان و ناموسشان را هم ببرند بخاطر الله سکوت میکنند مبادا الله به جهنم ببرتشان . الاغی که بعد از چهل سال تجربه فساد و دزدی و دروغ و فحشا هنوز به الله و 124 هزار پیامبر و امامان ساختگی اینها ایمان داشته باشد هیچ وقت بیدار نخواهد شد و ذلیل و درمانده خواهد زیست.
  4
  21
  ‌پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  اسپیسر - لندن، انگلستان
  [::فضول میرزا - استکهلم، سوئد::]. مطمئن باش اینا که 70/80 میلیون آدم رو سر کار گذاشتن فکر این روزا رو هم کردن و از قبل شرط و شروط لازم رو با بانک ها گذاشتن که تحت هیچ شرایطی اطلاعاتشون فاش نشه. اگه هم بشه هیشکی حق دست زدن به حسابها رو نداره و همه ماجرا توطئه استکبار نامگذاری میشه و مردم ازش استقبال میکنن :)
  2
  17
  ‌پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  بدبختانه در حکومت هاى از قبیل جمهورى اسلامى که دخل و خرج ها کنترل و حسابرسى واقعى در آن انجام نمى شود این موضوعات حرص و طمع بسیارى را تحریک مى کند که ناخنکى به آن بزنند و براى خود و هفت جد و آبادشان پشتوانه مالى از کیسه ملت درست کنند. بانکهاى غربى مخصوصا در سوئیس کارى به این ندارند که پول و ثروت را از چه راهى بدست آمده فقط رقم هاى آن باید درشت باشد و هیچ احدالناسى حتى امریکائیها نیز نمى توانند به آن دسترسى داشته باشند.
  1
  15
  ‌پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.