پرتره «پرنس» بازنشسته در کاخ ویندزور قرار گرفت

پرنس فیلیپ همسر ملکه بریتانیا به مناسبت بازنشستگی و پایان فعالیتهای اجتماعی خود، صاحب تابلویی در کاخ ویندزور شد، پرتره ای که یکی از مشهورترین نقاشان معاصر کشیده است.
 
دوک نود و شش ساله ادینبورگ ماه مه گذشته گفت به وظایف رسمی خود بعنوان همسر ملکه خاتمه می دهد و از این سمت درباری کناره گیری کرد.
 
کاخ سلطنتی بریتانیا به همین مناسبت از «رلف هیمانز» نقاش صاحب سبک استرالیایی-هلندی خواست پرتره پرنس فیلیپ را بکشد تا در یکی از تالارهای کاخ ویندزور قرار گیرد.
رلف هیمانز در گذشته نیز با کاخ سلطنتی بریتانیا همکاری داشته و روابط صمیمی با دربار به ویژه ملکه دارد، او از موفق ترین نقاشان پرتره جهان است که سبک خاصی در آفرینش آثارش دارد.
 
رلف هیمانز پرتره پرنس فیلیپ را در یکی از راهروهای کاخ ویندزور کشیده، در حالی که لباس رسمی پوشیده و عالی ترین نشان افتخار دانمارک را بر تن دارد.
 
این نقاش صاحب سبک با قدردانی از لطف خانواده سلطنتی بریتانیا، ابراز امیدواری کرد پرنس فیلیپ پرتره خود را دوست داشته باشد، به گفته او دوک ادینبورگ شخصیتی متین و آرام دارد و انسانی قابل احترام است.
 
این تابلو در انتهای راهروی اصلی کاخ و در مجاورت اتاق پرده های نقش دار نصب می شود، جایی که مادر پرنس فیلیپ پرنسس آلیس متولد شد.
 
فیلیپ پسر آندرو، پرنس یونان و دانمارک است، او هنگامی که عضو نیروی دریایی سلطنتی بود الیزابت را در یک مراسم عروسی ملاقات کرد، پس از مدت کوتاهی دوستی آنها به رابطه ای عاشقانه تبدیل شد و در نهایت به ازدواج رسید. الیزابت شش سال پس از ازدواج با فیلیپ بعنوان الیزابت دوم تاجگذاری کرد و بصورت رسمی ملکه بریتانیا شد.
 
آنها ماه نوامبر گذشته پنجاهمین سالگرد ازدواج خود را جشن گرفتند، الیزابت و فیلیپ صاحب چهار فرزند، هشت نوه و پنج نتیجه هستند.
+7
رأی دهید
-12

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.