اخاذی‌های سریالی دردسر دوستی مجازی

دختر ۲۰ ساله وقتی در یکی از شبکه‌های اجتماعی با پسری آشنا شد و با او قرار گذاشت، قدم به دام سیاهی نهاد که برای اخاذی از او پهن شده بود.
 
به گزارش همشهری، تحقیقات در این پرونده از 2‌ماه پیش با شکایت دختری جوان در دادسرای جنایی تهران شروع شد. او در تشریح ماجرایی که برایش رخ داده بود گفت: چند‌ماه قبل به پیشنهاد دوستانم برنامه بی‌تاک را روی گوشی موبایلم نصب کردم. مدتی که گذشت با پسری به نام امیرعلی آشنا شدم. اوایل با هم چت می‌کردیم اما بعد از مدتی او از من خواست قرار بگذاریم و همدیگر را ببینیم. من هم قبول کردم و با او در خیابانی در مرکز تهران قرار گذاشتم.
 
او ادامه داد: وقتی به محل قرار رسیدم سوار خودروی پژوی امیرعلی شدم. فکر کردم که قرار است به کافی‌شاپ برویم اما او به سمت اتوبان رفت و از تهران خارج شد. اعتراض که کردم، اسلحه‌ای از زیر صندلی‌اش بیرون کشید و مرا تهدید کرد که اگر حرفی بزنم شلیک می‌کند و جانم را می‌گیرد. من هم از ترس ناچار شدم سکوت کنم. او سرانجام مقابل یک باغ ویلا در حاشیه تهران توقف کرد و با تهدید مرا به اتاقکی که در انتهای باغ بود برد. در آنجا مرا مورد آزار و اذیت قرار داد و بی‌آنکه متوجه شوم اقدام به تهیه فیلم سیاه کرد. او حتی پول و طلاهایم را به سرقت برد و پس از آن مرا سوار ماشین کرد و وقتی به تهران رسیدیم مرا از ماشین به بیرون انداخت.
 
این اما پایان ماجرا نبود چرا که مرد جوان، نقشه دیگری هم در سر داشت. شاکی گفت: این‌بار او با فیلم سیاهی که از من تهیه کرده بود، نقشه اخاذی را پیش گرفت. می‌گفت اگر نزد او نروم، فیلمی که از من تهیه کرده را در اینترنت منتشر می‌کند و آبرویم را می‌برد. من هم از ترس ناچار شدم به خانه‌اش بروم اما وی دست بردار نبود. امیرعلی بار دیگر تهدید کرد که باید3میلیون تومان به حسابش واریز کنم. من این پول را نداشتم و مجبور شدم به‌خاطر آبرویم، به بهانه اینکه قصد خرید دوربین دارم، از برادرم قرض بگیرم. او در مرحله دیگر درخواست 4میلیون تومان پول کرد که این‌بار تصمیم به شکایت گرفتم، چون از تهدید‌های او خسته شده بودم.
 
با این شکایت، گروهی از کارآگاهان پلیس آگاهی تهران با دستور قاضی جنایی تحقیقات خود را در این خصوص شروع کردند تا اینکه با کمک شاکی، متهم را به دام انداختند. امیرعلی که جوان 25ساله‌ای است در بازجویی‌ها منکر اتهام آدم‌ربایی، آزار و اذیت و سرقت از دخترجوان شد اما تهیه فیلم سیاه و اخاذی از وی را گردن گرفت. وی گفت: پس از آشنایی با میترا، او خودش پیشنهاد داد که به باغ ویلای دوست پدرم برویم. هیچ زور و اجباری نبود.
 
اینکه گفته با تهدید اسلحه دروغ است. من چند وقت پیش یک اسلحه پلاستیکی خریدم و داخل ماشینم گذاشتم. از سوی دیگر به هیچ عنوان با زور و اجبار او را مورد آزار و اذیت قرار ندادم با این حال تهیه فیلم سیاه را قبول دارم اما هدفم برای اخاذی نبود. وی ادامه داد: میترا مدتی با من دوست بود و قرار بود با هم ازدواج کنیم اما به تازگی متوجه شدم که با پسر دیگری از طریق اینستاگرام آشنا شده که وضع مالی خیلی خوبی دارد و می‌خواهند با هم ازدواج کنند.از طرفی مدتی بود که میترا رفتارش با من سرد شده بود و دیگر جواب زنگ و پیام‌هایم را نمی‌داد.
 
این را که متوجه شدم تصمیم گرفتم به بهانه انتشار فیلم از او اخاذی کنم اما اصلا نمی‌خواستم با آبرویش بازی کنم و فیلم را پخش کنم.نیتم این بود که آرامش‌اش را به‌هم بزنم تا از او انتقام بگیرم چرا که او احساسات مرا به بازی گرفته بود. این پسرجوان با قرار قانونی در اختیار کارآگاهان قرار گرفته و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.
+6
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.