اوکراین، فقیرترین کشور اروپا، سوئیس پولدارترین

مردم اوکراین کمترین دستمزد را در کل اروپا می‌گیرند.
 
به گزارش  ایسنا به نقل از پراودا، در تازه‌ترین آمار اعلام شده در منطقه اروپا، شهروندان اوکراین به طور متوسط ۱۹۰یورو در ماه حقوق می‌گیرند که در مکان نخست فقیرترین کشور اروپایی هستند، پس از این کشور مولداوی، آذربایجان، ارمنستان و گرجستان با درآمدی در حدود ۲۰۰ یورو قرار دارند.
 
بر این اساس میزان حقوق و دستمزد ماهانه در بلاروس ۳۲۰ یورو و در روسیه بیشتر از ۴۷۴ یورو است که همچنان جزو کشورهای با درآمد پایین در اروپا محسوب می‌شوند.
 
در کشورهای شرق اروپا (لهستان و اسلواکی) متوسط حقوق در حدود ۷۴۰ یورو است در حالی که در غرب اروپا از جمله اسپانیا و ایتالیا متوسط حقوق کارگران ۱۷۵۰ یورو و در فرانسه و آلمان بیش از ۲۲۷۰ یورو است.
 
بیشترین حقوق را کارگران در سوئیس دریافت می‌کنند که بیش از ۴۴۰۰ یورو است.
 
به گفته کارشناسان اقتصادی هزینه‌های زندگی، خرید کالا و خدمات اجتماعی در کشورهای با درآمد بالا در غرب اروپا چندین برابر شرق اروپا است و از این رو میزان پس انداز مالی عمومی مردم شرق و غرب اروپا در حدی یکسان است.
+28
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  عدالت الهی جهان گستر است!! بیش از یک میلیارد آدم نیز حقوقی معادل و یا کمتر از یک یورو در روز میگیرند. خدا هم هروئینی شده و پول مواد هم بدستش نمیرسد! وظایف را نمایندگانش به نحوه احسنت انجام میدهند. دوست ما در جلوی کلیسای بزرگ کشور یا همان "کاتدرال" با کنایه به دینداران نوشت: شهروندان خوب و پرهیزکاری باشید. بگذارید تا ما شما را گشادتر کنیم!!
  22
  35
  یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان

  قفقاز واکراین و بلاروس همه از شوروی سابق هستن و بهم شبیهن.اما یه کشور بین اونا متفاوته. آذربایجان مسلمان با جمعیتی چند برابر کمتر از اکراین و فروش نفت و گاز بالا هنوز در میان این کشورهای فقیره.جالبه نه؟؟؟ ( شاید تفاوت اصلی در مسلمان بودنشه)
  3
  38
  یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  abulolo al majoosi - برنو، چک
  ورسوا جان از پلسکا ، نکته خوبی‌ بود . آران شمالی اوضاعش قتیهست
  8
  5
  یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  freedom of the press - تهران، ایران
  [::ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان::]. تفاوتش اینه که رژیمی دیکتاتور با مردمی بساز داره دقیقا مثل ایران ما. بدبخت و فراری و تو سری خور که همه اینها را به حساب نجابت و صبوری میگذاریم. وگرنه چی بگیم ذاتمون تف سر بالایی تو صورتمون
  8
  25
  یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  asal30 - بندرعباس، ایران
  اره خیلی فقیرن یادمه استاد اناتومی مون مثلا جراح بود ماهی 250 دلار میگرفت . حقوق هاشون کمه و استادها و پلیس ها و سیستمشون جوریه که کمبود درامد رو با رشوه از خارجی ها تامین میکنند . مثلا اجاره خونه خارجی دو برابر خودشون میگیرن
  8
  8
  یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  فرهاد امیرپور - خارکوف، اوکراین
  [::تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک::]. با دٌرود،اول خنده ام گرفت بعد چند ثانیه مخم سٌوت کشید از واقعیت تلخی که در نوشته دوست شما متبلور شد در ذهن و اندیشه ام!"ما شما را هر ثانیه مفلس تر خواهیم کرد و شما نه تنها اعتراض نمیکنید که خوشتان هم میآید و قدردانی و همکاری می نمائید با ما" از طرف بنده های خالص و نزدیک خدا. ....تا کی به تمنای وصال تو یگانه (اسکناس) اشکمان شود از هر مژه چون سیل روانه. خواهد بسر آید غم هجران تو یا نه؟ ای تیر غمت را دل مستضعفان نشانه!!!. :جمعی به تو مشغول و تو غایب ز میانه !: شاد و تندرست میخوام همه ی انسانها رو در سراسر گیتی و صد البته عاقل و آگاه.
  2
  12
  دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.