وزارت خارجه آمریکا اجرای کامل فرمان مهاجرتی پرزیدنت ترامپ را آغاز کرد

نمایی از ساختمات وزارت خارجه ایالات متحده در شهر واشنگتن - آرشیو  چهار روز پس از آن که دیوان عالی ایالات متحده رأی به اجرای کامل فرمان مهاجرتی ریاست جمهوری داد، دولت پرزیدنت ترامپ اعلام کرد اجرای این فرمان آغاز شده است.
 
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بنا بر اعلام وزارت خارجه آمریکا سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های ایالات متحده در سراسر جهان از صبح جمعه اجرای این فرمان را آغاز کرده‌اند.
 
پرزیدنت ترامپ روز ۲۴ سپتامبر، و پس از آن که دو فرمان قبلی او توسط برخی از قضات دادگاه‌های آمریکا لغو شد، سومین فرمان منع صدور ویزا برای مدتی نامعلوم را امضا کرد.
 
جدیدترین فرمان رئیس جمهوری، علاوه بر شهروندان شش کشور عمدتا مسلمان ایران، لیبی، چاد، سومالی، سوریه و یمن، مردم کره شمالی و برخی مقام‌های ونزوئلا را نیز شامل می‌شود.
 
دولت آمریکا می‌گوید، این محدودیت‌های جدید بر اساس ارزیابی‌های مرتبط با وضعیت امنیت در هر کدام از این کشورها و همچنین تمایل دولت‌های آنها برای تقسیم اطلاعات تعیین می‌شود.
 
اجرای فرمان همزمان با جلسات دادگاه‌های استیناف
 
قرار بود فرمان سوم از ۱۸ اکتبر اجرایی شود، اما یک روز پیش از اجرای آن، دِرِک واتسون قاضی فدرال ایالت هاوایی با صدور حکمی، موقتا اجرای فرمان مهاجرتی سوم را هم تعلیق کرد.
 
منتقدان این فرمان‌ها، دونالد ترامپ و دولت او را متهم می‌کنند که با اتخاذ این تدابیر امنیتی در تلاش برای منع ورود مسلمانان به داخل آمریکا بوده و آن را اقدامی تبعیض آمیز می‌دانند.
 
برخی قضات با استدلال‌های مشابه جلوی اجرای سه فرمان را گرفتند و در حالی که دادگاه های استیناف همچنان در جریان هستند، دیوان عالی حکم کرد فرمان سوم بطور کامل اجرا شود.
 
سیزده قاضی دادگاه تجدید نظر ناحیه ۴ ایالت ویرجینیا روز جمعه استدلال‌ وکلای دولت را در مورد این که آیا رئیس جمهوری اختیار قانونی برای منع ورود ۱۵۰ میلیون مسلمان به آمریکا را دارد یا خیر شنیدند.
 
این دومین دادگاه استینافی است که در طول هفته جاری در همین زمینه برگزار می‌شود. دادگاه تجدید نظر فدرال ناحیه ۹ سان فرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا نیز روز چهارشنبه جلسه‌ای مشابه داشت.
 
مشخص نیست رأی این دو دادگاه‌ استینفاف چه خواهد بود؛ هر چند هر دو طرف انتظار دارند دیوان عالی در نهایت حکم نهایی را صادر کند. مهلت دیوان عالی برای این کار پایان ژوئن ۲۰۱۸ است.
+22
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران
  خیلی‌ هم عالیه ، دیگه باید حواسش به این تروریستا باشه
  26
  11
  شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  چاپید شاه! - لوزان، سوییس

  با درود. تعدادی از شما عزیران پیش از این متذکر شده بودید که امریکا وقوانین اش آحاد مردم عادی کشور را نشانه رفته و نه حکومت فعلی یا قبلی را واکنون این را بوضوح می بینیم!کمااینکه در زمان شاه هم(با اینکه با شاه و روش سلطنت او که دست خانواده اش را در تمام امور کشور باز گذاشته بود صددرصد مخالفم)بنای ناسازگاری را با برخی خواسته های او(دقیقا همانهاکه برای مردم عامی سوددهی داشت)در پیش گرفتند!
  30
  6
  شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  چاپید شاه! - لوزان، سوییس

  حالا شما دوست عزیز که میخواهی باگفته من مخالفت کنی مسلمان باشی یا نه مسلمان زاده باشی یا نه امریکا شما را به عنوان ایرانی و زاده ایران(که در گذرنامه ات قید شده) درنظر میگیرد واز قانونش پیروی میکند !حالا چه به کسانیکه در مسند کارندفحش بدهی چه فحش ندهی برایت کیس سیاسی نمی شود واز (مثلا ترکیه) زودتر جواب یو.ان را نمیگیری!
  33
  5
  شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.