چرا آستان قدس مالیات نمی‎دهد؟ رئیسی: چند برابر مالیات، به مناطق محروم کمک می‎کنیم

باشگاه خبرنگاران جوان : حجت‎الاسلام سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در مراسم روز دانشجو که در دانشگاه امام رضا برگزار شد گفت: دانشجویان باید مراقب آفت هایی از جمله سوء استفاده جریان‌های سیاسی از آنها باشند که برای کسب قدرت تلاش می‌کنند. مجموعه‌های دانشجویی با تکیه بر علم و دانش حرکت کنند و سطحی نگر نباشند.
 
وی گفت: تلاش می‌کنیم در حوزه رسانه اقدامات مهمی را به انجام رسانیم تا بتوانیم پیام رضوی را به همه منتقل کنیم.
 
رییسی در بخش دیگری از سخنانش گفت: مردم علیه آستان قدس سخن نمی‌گویند و چند سایت خاص موضوعاتی از جمله مالیات را مطرح می‌کنند. امام راحل دستور دادند آستان قدس و شرکت‌های تابعه از مالیات معاف هستند.
 
رئیسی گفت: ما هم اکنون مالیات ارزش افزوده و تکلیفی را پرداخت و چند برابر مالیات در مناطق محروم خدمت رسانی می‌کنیم. در راستای شفافیت، موسسه‌ای خارج از آستان قدس را مامور به حسابرسی کردیم و مجامع عمومی همه مجموعه‌های وابسته را تشکیل دادیم. شفافیت اقدامات آستان قدس به میزانی است که تلاش می‌کنیم میزان درآمد و هزینه کرد موقوفات را اعلام کنیم.
 
وی گفت: میزان نذورات آستان قدس در انتهای سال ۹۵ بیش از ۲۱ درصد افزایش یافته و دلیل آن ارائه خدمات به محرومان و اعتماد خیران و مردم بوده است.
 
رئیسی گفت: در‌شان زائر امام رضا اقامت در کمپ نیست و برای حل این مشکل ساخت زائر سراها را آغاز کردیم. خیلی‌ها می‌گفتند برخی اقدامات را نمی‌شود انجام داد که ما با اقداماتمان نشان دادیم می‌شود بسیاری از کارها را انجام داد.
 
وی تاکید کرد: تازمانی که اقتصاد مقاومتی اجرا نشود صحبت از رفع محرومیت شعار است. اتهامات زیادی به ما زده می‌شود که اگر بخواهیم پاسخ دهیم باید دیگر کارها را تعطیل کنیم.
+3
رأی دهید
-54

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  متاسفانه فساد و اسلام دو چیزی هستند که همیشه با هم بوده و خواهند بود. دیگر فقط کارمندان خیلی رده پایین در نظام اسلامی را بایست نام برد که شاید فاسد نبوده و نشده اند وگرنه تمام مسئولین و مدیران دولتی و روحانیون دست اندر کار فاسد و دزد هستند مخصوصا انهایی که در استان قدس مشغول بخور و بخور هستند.
  4
  58
  ‌پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  uk.ali - لیورپول، انگلستان

  [::arian1 - ابادان، ایران::]. رفیق فراموش نکن که اسلام در ایران ، اسلام فارسی هست و با اسلام ناب محمدی ، دموکراسی ، سکولار هزاران فرسخ فاصله دارد ! . در تاریخ ایران هرگز دموکراسی انسانی نبوده و نخواهد بود ولی دموکراسی فارسی در زمان شاه بود که هدف آنها یکسان سازی ( نسل کشی 70 درصد غیر فارس ) که با شکست رو به رو شد و به ته سطل آشغال تاریخ افتاد و جریان اسلام فارسی هم از همین جنس هست. .
  44
  5
  ‌پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  امام راحل گفته که آستان قدس مالیات نده؟ فراموش نکنیم که همون امام راحلتون هم گفت که آب و برق و اتوبوس مجانیست! پس چی شد؟ چرا در مورد اول به زرزر هاش گوش میکنید ولی در مورد دوم اینکار رو نمی کنید؟ :o
  3
  25
  ‌پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  beerslover - بارسلون، اسپانیا
  حرفهای خارجی‌ میزنید !!!! شما در یک رژیم دیکتاتوری دنبال جواب منطقی‌ هستی‌؟؟. رژیم دیکتاتوری یعنی‌ اینکه هر کاری دوست دارند میکنند و به هیچ کس هم جواب پس نمی‌دهند. هر کس هم که مخالفت کنند ، میکشند ...به همین سادگی‌ . حالا شما باز هم سوال میکنی‌ که چرا اونها مالیات نمی‌دهند ؟؟؟.
  3
  19
  ‌پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  حرمزاده تر از اینها نیستند نه مالیات میدن و نه برای شفاعت و درمانشان به امام زاده ها میرند و نه هم پول هاشون تو بانک ایرانی پس انداز میکنند و نه هم بچه هاشون تو ایران درس می خونند اون وقت برای مردم ایران دایه بهتر از مادر میشن . خدا نابودشون کنه ان شاءالله
  4
  15
  ‌پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.