زمین‌لرزه در استان‌های گیلان و بوشهر ده‌ها مصدوم برجای گذاشت

عکس تزئینی است به‌دنبال وقوع زمین‌لرزه در چند نقطه از ایران، مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور، در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفته که زمین‌لرزه شب گذشته در لنگرود گیلان ۲۸ مصدوم داشته که ۱۳ نفر آنها به بیمارستان لنگرود، سه نفر به بیمارستان نیکوکار، سه نفر به بیمارستان انصار رودسر و هشت نفر به بیمارستان «سیدالشهدا» لاهیجان منتقل شده‌اند.
 
نماینده لنگرود در مجلس نیز اعلام کرد که پس از زلزله سه‌شنبه شب در این منطقه، ۱۰۰ واحد مسکونی بر اثر این زمین‌لرزه خسارت دیده و باید بازسازی شوند.
 
به گزارش روز چهارشنبه (۱۵ آذر) خبرگزاری فارس به نقل از مهرداد بائوج لاهوتی، زلزله شب گذشته در لنگرود، تنها کمتر از ۱۰ زخمی بر جا گذاشته و خسارت جانی در پی نداشته‌است.
 
آن‌طور که آقای لاهوتی گفته بر اساس گزارش‌هایی که به وی رسیده، هیچ منزلی به صورت کامل در اثر این زلزله تخریب نشده، اما نزدیک به ۱۰۰ واحد مسکونی «باید حتماً بازسازی شوند.»
 
وی افزوده به ساکنان این واحدها توصیه شده منازل خود را ترک کنند تا «بتوانیم رفع خطر کنیم.»
 
لاهوتی همچنین از دستگاه‌های دولتی خواسته، «موضوع را تمام شده تلقی نکنند و آمادگی هر لحظه وجود داشته باشد تا بتوانیم همین میزان خسارتی هم که به مردم وارد شده را به خوبی جبران کنیم.»
 
گزارش دیگری نیز حاکی از وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴٫۲ ریشتر در شهرستان دیر استان بوشهر است.
 
خبرگزاری ایرنا گزارش کرده که این زمین‌لرزه پیش از ظهر امروز در این منطقه رخ داده و به گفته حمزه اعتماد، فرماندار دیر، «تاکنون گزارشی از خسارت احتمالی این زلزله اعلام نشده‌است.»
 
روز گذشته نیز زمین‌لرزه‌هایی به بزرگی ۴٫۹ و ۳٫۸ ریشتر، در عمق ۱۸ و ۲۰ کیلومتری زمین، شهرهای بنک، کنگان و دیر را تکان داد.
 
بر اساس این گزارش، این زمین‌لرزه‌ها خسارت جانی در پی نداشت و تنها ۱۶ مصدوم برجا گذاشت.
 
گزارش‌ها همچنین حاکی از وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴٫۶ ریشتر در روز چهارشنبه در حوالی قصر شیرین استان کرمانشاه است.
 
به گزارش ایسنا، شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، ساعت ۱۱ و ۲۷ دقیقه صبح امروز این زمین‌لرزه را ثبت کردند.
 
این زمین‌لرزه در ۱۱ کیلومتری قصر شیرین، ۱۷ کیلومتری سرپل ذهاب و ۳۵ کیلومتری ازگله در استان کرمانشاه به ثبت رسیده‌است.
 
بر اساس این گزارش، ساعت ۱۱ و ۳۲ دقیقه نیز زلزله دیگری با بزرگی چهار ریشتر در عمق ۹ کیلومتری زمین، این منطقه را به لرزه درآورد.
 
در همین رابطه، سخنگوی اورژانس ایران اعلام کرد که دو زلزله قصر شیرین و سرپل ذهاب مصدومی به همراه نداشته‌است.
 
به دنبال زلزله‌ای به بزرگی هفت ریشتر در کرمانشاه در شامگاه بیست و یکم آبان‌ماه که ۵۰۵ قربانی بر جا گذاشت، چندین پس‌لرزه این منطقه و مناطق اطراف آن را لرزانده‌است.
 
دهم آذرماه نیز زلزله‌ای به بزرگی ۶٫۱ در مقیاس ریشتر در ساعت شش و دو دقیقه بامداد، شهرستان راور در استان کرمان را لرزاند.
 
بر اثر این زلزله که در شهرهای زرند، سیرجان و کرمان نیز احساس شد، ۵۱ نفر زخمی شدند.
+35
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  اخوندها انقدر دروغ گفتن و انقدر ظلم به نام خدا و خدا پرستی بر مردم انجام دادن که عذاب الهای بر ایران می بارد.
  7
  50
  ‌چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.