ائتلاف به رهبری آمریکا: تنها ۳ هزار داعشی در عراق و سوریه مانده‌اند

سرهنگ ارتش رایان دیلان، سخنگوی ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده علیه گروه داعش - آرشیو سخنگوی ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده علیه داعش روز سه شنبه اعلام کرد، در حال حاضر تنها حدود سه هزار پیکارجوی آن گروه اسلامگرای افراطی سنی همچنان در عراق و سوریه باقی مانده‌اند.
 
رایان دیلان در توئیتی گفت، «برآوردهای فعلی نشان می‌دهند کمتر از سه هزار پیکارجوی داعش باقی مانده‌اند – هنوز تهدید هستند، اما به حمایت از شرکایمان برای شکست کامل (داعش) ادامه می دهیم.»
 
به گزارش خبرگزاری رویترز، این پیام توئیتری سرهنگ دیلان بخشی از پاسخ‌های او به پرسش‌های مطرح شده در یک جلسه پرسش و پاسخ اینترنتی دربیاره آخرین وضعیت مبارزه با پیکارجویان افراطی داعش بود.
 
به گفته او، ائتلاف بین المللی به حدود ۱۲۵ هزار نیروی امنیتی عراقی آموزش داده، که ۲۲ هزار نفر از آنها پیشمرگه‌های کرد هستند. او همچنین گفت آمریکا برنامه‌ای برای ایجاد پایگاه نظامی در عراق ندارد.
 
با سقوط آخرین مواضع گروه موسوم به «دولت اسلامی»، که از بهار سال ۱۳۹۳ بخش‌های بزرگی از عراق و سوریه را به اشغال خود در آورد اما اخیرا بیشتر آن را از دست داد، عملا کار این گروه تمام شده است.
 
وزارت دفاع عراق ۲۶ آبان اعلام کرد «راوه»، آخرین شهر تحت تصرف داعش در آن کشور آزاد شد. چند روز پیش از آن نیز ارتش سوریه، با آزادسازی آخرین شهر تحت اشغال داعش، اعلام پیروزی کرده بود.
+7
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  shaboruz - پاریس، فرانسه
  نوع ایرونیشو بشمری سر به فلک میزنه
  4
  6
  ‌چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  محمد از شیراز - شیراز، ایران
  چه جالب....آمار و ارقام داعش رو کامل داره و اونوقت میگه داعش از خودشون نیست. بعد از جنگ عراق و کشته شدن سربازهای آمریکا در عراق ...آمریکا به فکر تشکیل نیروهائی از خود منطقه شد که در هنگام جنگ و اشغالگری ارتش آمریکا صدمه نبینه و بعد از چند سال آموزش نیروهای داعش اونا رو مسلح کرد و به منطقه فرستاد با کمک متحدین از جمله ترکیه و اردن و سعودی. البته فکرشو نمی کرد که این همه نیرو شکست بخوره.
  4
  3
  ‌چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.