پسر طلایی و چالش تفاوت فرهنگی با مدال‌دهنده خانم! + ویدیو

جور قهرمان طلایی ایران یعنی کیانوش رستمی را علی هاشمی کشید که در تمرینات خیلی تلاش کرده بود.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ علی هاشمی پسر طلایی وزنه برداری ایران در دسته 105 کیلو گرم خوش درخشید و توانست دو طلا و یک برنز برای کشورش به دست بیاورد. در مسابقاتی که برای اولین بار ده کشور در آن غایب بودند و بعضی وزن ها کمی سبک تر شده بود ، این شانس نصیب ایران شد تا قهرمان سختکوشش در وزنی از اوزان بالا مدال بگیرد که هیچ وقت در آن طلا نداشتیم و تنها یکبار در المپیک لندن برایش توسط نواب نصیر شلال در یک مسابقه عجیب و غریب مدال گرفته بودیم!
 
این بار اما علی هاشمی در یک ضرب با مهار وزنه 183 کیلوگرمی طلا گرفت و در دو ضرب هم با مهار وزنه 221 کیلوگرمی ، به مدال برنز رسید و مدال مجموع هم به خود علی رسید.
 
ایسنا در شرح گزارش این مسابقه می نویسد:
* حرکت یک ضرب:
علیرضا سلیمانی در اولین حرکت وزنه ۱۷۷ کیلوگرم را به خوبی بالای سر برد. او در دومین حرکت باید وزنه ۱۸۳ کیلوگرم را می‌زد تا مدالش مسجل شود اما وزنه را از پشت سر رها کرد. سلیمانی در آخرین حرکت خود ۱۸۴ کیلوگرم را دوباره از پشت سر انداخت و مدال یک ضرب را از دست داد.
 
علی هاشمی دیگر نماینده ایران برای اولین حرکت پشت وزنه ۱۷۸ کیلوگرم قرار گرفت و موفق به مهار آن شد. او در دومین حرکت، ۱۸۳ کیلوگرم را کمی سخت توانست بالای سر ببرد اما در نهایت سه چراغ سفید از داوران دریافت کرد. ملی‌پوش ایران برای گرفتن طلای یک ضرب با وزنه‌بردار ازبکستان رقابت داشت که در آخرین حرکت خود ۱۸۶ کیلوگرم را نتوانست مهار کند اما از آنجا که وزنه‌بردار ازبکستان هم ۱۸۶ کیلوگرم را رها کرد، مدال طلا به هاشمی رسید.
* حرکت دوضرب:
 سلیمانی در اولین حرکت وزنه ۲۱۵ کیلوگرم را زد. او در دومین حرکت ۲۲۲ کیلوگرم را انداخت. ملی پوش ایران در آخرین حرکت باید ۲۲۳ کیلوگرم را مهار می‌کرد تا مدال می‌گرفت اما در قیچی وزنه را انداخت و از رسیدن به مدال بازماند. او در مجموع ۳۹۲ کیلوگرم را ثبت کرد.
پس از اولین حرکت سلیمانی، هاشمی روی تخته آمد که او هم ۲۱۵ کیلوگرم را توانست بالای سر ببرد. او در دومین حرکت پشت وزنه ۲۲۱ کیلوگرم قرار گرفت و با وجود اینکه وزنه را روی سینه کشید اما در قیچی انداخت. هاشمی در آخرین حرکت خود دوباره برای مهار وزنه ۲۲۱ کیلوگرم روی تخته آمد و این وزنه را بالای سر برد و سه چراغ سفید دریافت کرد. او در مجموع ۴۰۴ کیلوگرم را ثبت کرد و قهرمان شد.
 
کیانوش رستمی  پشت صحنه مسابقات همراه علی هاشمی  بود و به این وزنه‌بردار قوت قلب می‌داد.»
نکته جالب اما زمانی بود که می خواستند مدال ها را اهدا کنند ، خانمی که مسئول اهدای مدال برنز علی برای حرکت دوضرب بود به اصرار قصد داشت با قهرمان بالای سکو دست دهد.علی بیش از 40 ثانیه دست هایش را در هم قفل کرده بود و تشکر می کرد و انگار این خانم خیلی در جریان تفاوت فرهنگی میان دو کشور نبود ، علی هم با حالتی مضطرب در اولین باری که روی سکو رفته بود ، طفره می رفت و بالاخره نفس راحتی کشید وقتی خطر از بیخ گوشش گذشت!
+11
رأی دهید
-30

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  tehran ziba - آمستردام، هلند

  حالا دست میداد چی میشد گردنشو میزدن اتقاقا باید حرکت از همینجا شروع بشه تا دست دادن یک امر عادی بشه اینجا تر کها و عربها ی با حجاب اگه مردی بهشون دست میده بی ادبی نمیکنن بگن ما مسلمون هستیم همین عربها بارها شنیدم که میگن ایرانیها مسلمون واقعی نیستن حالا اینا کاسه داغتر از آش شدن یک فیلمی هست که خاتمی تو ایتالیا به زنها دست میده.
  3
  25
  ‌چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.