ترامپ تمایل خود به انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس را به عباس اطلاع داده است

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در تماس تلفنی با محمود عباس، رئیس دولت خودگران فلسطینی به او اطلاع داده که تمایل دارد سفارت آمریکا را به بیت‌المقدس منتقل کند.
 
نبیل ابو رودینه، سخنگوی رئیس دولت خودگران گفته: "آقای ترامپ تلفنی با آقای عباس تماس گرفت و در آن گفت که قصد دارد سفارت آمریکا در اسرائیل را از شهر تل‌آویو به شهر بیت‌المقدس منتقل کند."
 
دونالد ترامپ در یک مکالمه تلفنی تمایل خود را به ملک عبدالله هم اعلام کرده است.
 
روشن نیست که آیا آقای ترامپ در مورد زمان اجرای این تصمیم هم چیزی گفته است یا خیر.
 
آقای ابو رودینه گفت که آقای عباس در مورد "عواقب خطرناک چنین تصمیمی برای روند صلح و صلح و ثبات منطقه و جهان" به آقای ترامپ هشدار داده است.
 
انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس که به معنای به رسمیت شناختن ادعای اسرائیل بر این شهر از سوی آمریکا تلقی می‌شود یکی از وعده‌های انتخاباتی آقای ترامپ بود.
 
اشاره‌های آقای ترامپ به این تصمیم و گمانه‌زنی در مورد قریب الوقوع بودن اعلام آن در روزهای اخیر واکنش‌های گسترده‌ای برانگیخته بود.
 
رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه امروز هشدار داده که به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل "خط قرمز مسلمانان" است و گفت اگر آمریکا چنین کند، ترکیه ممکن است روابط خود را با اسرائیل قطع کند.
 
پیش از او هم امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه به آقای ترامپ هشدار داده بود که تصمیم‌گیری در مورد سرنوشت بیت‌المقدس باید در چارچوب مذاکرات فلسطینیان و اسرائیل انجام شود.
 
اردن و عربستان هم در مورد عواقب خطرناک چنین تصمیمی به آمریکا هشدار داده‌اند.
+8
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران
  ادم دلش به حال این ساده لوح های طرفدار رژیم میسوزه که برای فلسطینیانی که همیشه ثابت کردند که ضد شیعه هستند و شیعه را اصلا مسلمان حساب نمیکنند ،تعصب به خرج میدن
  2
  18
  ‌سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.