اسرائیل بار دیگر مراکز نظامی سوریه را هدف حمله موشکی قرار داد

خبرگزاری دولتی سوریه گفته است هواپیماهای اسرائیلی یک مرکز نظامی را هدف حمله موشکی قرار دادند اسرائیل بار دیگر یک مراکز نظامی سوریه را هدف حمله قرار داده است.
 
روز سه‌شنبه، ١٤ آذر (٥ دسامبر)، خبرگزاری دولتی سوریه - سانا - گزارش کرد که شب گذشته ساعت ١١:٣٠ به وقت محلی، اسرائیل چند فروند موشک به سوی "یکی از مواضع نظامی در ریف دمشق شلیک کرد." در این گزارش آمده است که سامانه ضد هوایی ارتش سوریه با این حمله مقابله کرد و موفق شد سه فروند از موشک های پرتاب شده را منهدم کند.
 
این گزارش یادآور می‌شود که "اوایل ماه جاری" هم اسرائیل یک مرکز نظامی دیگر در ریف دمشق را هدف حمله موشک زمین به زمین قرار داد ولی دفاع ضد موشکی دو فروند از موشک‌های پرتاب شده به سوی این مرکز هم را از میان برد.
 
این گزارش افزوده که در طول جنگ داخلی سوریه، اسرائیل بارها به مراکز نظامی این کشور حمله کرده و گفته است که به این ترتیب، اسرائیل از عملیات "تروریست‌ها" علیه حکومت سوریه حمایت به عمل آورده است.
خبرگزاری دولتی سوریه تصویری از شبکه دفاع ضدهوایی این کشور را همراه با خبر حمله اسرائیل منتشر کرده است  در مورد حمله هوایی شب گذشته، گروه نظارت بر حقوق بشر سوریه مستقر در لندن، که وضعیت آن کشور را زیر نظر دارد، به نقل از منابع خود در سوریه گفته است که شامگاه گذشته انفجارهای شدیدی پایتخت را لرزاند و شاهدان عینی گفتند که محل انفجار نقاطی در نزدیک محله جمرایا بوده است. این گروه می‌افزاید که یک مرکز تحقیقات نظامی در این محل واقع است.
 
شاهدان عینی به این گروه گفته‌اند که علت انفجارها پرتاب موشک توسط هواپیماهای نظامی اسرائیلی بوده و توپخانه دفاع ضد هوایی ارتش سوریه برای مقابله با آنها به آتشباری پرداخت. گفته شده است که احتمال دارد هدف این حملات انبارها و مراکز متعلق به نیروهای دولتی و متحدان آن بوده باشد.
 
در مورد خسارات و تلفات احتمالی این حملات اطلاعی در دست نیست.
 
روز شنبه این هفته نیز نقاطی در جنوب غرب ریف دمشق هدف حمله موشکی قرار گرفت اما در مورد هدف خاص این حملات هیز اطلاعی در دست نیست. گروه نظارت بر حقوق بشر سوریه گفته است که ظاهرا موشک های اسرائیلی به نقاطی در منطقه الکسوه اصابت کرد که لشکر یکم ارتش سوریه در آن مستقر است.
 
از زمان شدت گرفتن جنگ داخلی سوریه، اسرائیل در چند مورد نقاطی در داخل این کشور را هدف حمله هوایی و موشکی قرار داده است. هدف این حملات معمولا انبار تسلیحاتی بوده که یا به حزب‌الله لبنان تعلق داشته یا قرار بوده در اختیار این گروه قرار گیرد. همچنین، در چند مورد هواپیماهای اسرائیلی کاروان‌های تسلیحات ارسالی ایران برای حزب‌الله را بمباران کرده‌اند.
 
در جنگ داخلی سوریه، اسرائیل عمدتا بیطرفی اختیار کرده اما هشدار داده بود که تقویت نظامی گروه حزب‎الله لبنان از سوی ایران به خصوص ارسال موشک برای این گروه را تحمل نخواهد کرد. شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان مستقیما همراه با نیروهای دولتی سوریه و سایر متحدان آنها در جنگ داخلی این کشور مشارکت داشتند.
 
در حالیکه برخی منابع از قصد جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد یک پایگاه نظامی دایم در سوریه خبر داده‌اند، اسرائیل هشدار داده است که در صورت پایان جنگ داخلی سوریه، ادامه حضور نظامی جمهوری اسلامی ایران در آن کشور را قبول نخواهد کرد.
+38
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران
  فعلا که مردم ایران در برابر اخوند و تفنگ سپاه نمیتوانند کاری بکنند اما در عوض اسراییل تو سوریه ،پوزه سپاه عربپرست ضد ایرانی را به خاک مالیده و این باعث خوشحالی اکثریت مردم ایرانه.
  22
  34
  ‌سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  beerslover - بارسلون، اسپانیا

  چند روز در تاریخ کره زمین ( از زمانی‌ که انسان تسلط پیدا کرد ) به یاد دارید که در نقطه‌ای در آن جنگ نبوده؟؟ . حالا خدا را شکر که انسان ۸۰ سال عمر میکنه اگر ۲۰۰ سال عمر میکرد دیگه میخواست چی‌ بشه؟؟
  1
  31
  ‌سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - ریکیاویک، ایسلند

  میدانیم بشار جون حق واکنش داری حالا که واکنش نشونن میدی خدا داند.
  2
  22
  ‌سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  لشگر ششم ورماخت - هامبورگ، آلمان
  ای لعنت به شما قوم منحوس و ملعونِ جهود . مطمٸن باشید که این حملاتتون بی جواب نمیمونه .
  16
  11
  ‌سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  محمد از شیراز - شیراز، ایران
  قرار بود در عرض ۳ هفته حکومت بشار اسد منحل بشه ولی با تمام خرجها و کشتارها بعد از ۶ سال هنوز بشار در راس حکومت هست.فعلا بازنده اسرائیل هست و عاقلانه نیست در حال حاضر سوریه جنگ جدید شروع کنه. اسرائیل هم جرات نداره حمله گسترده و تمام عیار انجام بده.
  15
  12
  ‌سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  محمد از شیراز - شیراز، ایران
  حملات اسرائیل یک جورایی نمایشی هست.اگه جرات داری حمله گسترده و اساسی کن بزدل.
  15
  11
  ‌سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  محمد از شیراز - شیراز، ایران
  در آینده وقتی سوریه قوی شد و ایران هم پایگاه زد اونجا نوبت سپاه میرسه و هر از گاهی چند تا مرزبان اسرائیلی کشته خواهد شد. اونروز دیگه اسرائیل نباید گله کنه و حقه باید بشه خودش کرم میریره اونوقت توقع داره کسی اذیتش نکنه پدرسوخته نجس.
  16
  13
  ‌سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  دیگر اسرائیل چه کار باید بکند که دنیا باور کند که تمام این آدمکشی های سوریه و به اصطلاح بهار عربی دسیسهء اسرائیل بوده؟ وقتی در جنگ نیابتی شکست خوردند خود وارد عمل شد ه اند.
  8
  6
  ‌سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.