دیوان عالی آمریکا اجازه اجرای کامل فرمان مهاجرتی ترامپ را داد

دیوان عالی آمریکا بالاترین مرجع قضایی این کشور است دیوان عالی آمریکا روز دوشنبه به دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اجازه داد فرمان مهاجرتی تازه او علیه شش کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران را به طور کامل به اجرا بگذارد.
 
۷ نفر از ۹ قاضی دیوان عالی درخواست دولت برای برداشته شدن دو دستور توقف بر اجرای فرمان توسط دادگاه های اولیه را تایید کردند.
 
قضات دیوان عالی گفتند که فرمان می تواند تا زمانی که شکایت های حقوقی در دادگاه های تجدیدنظر بررسی می شود به طور کامل اجرا شود.
 
این به سومین فرمان مهاجرتی و مسافرتی دونالد ترامپ مربوط می شود که در ماه سپتامبر پس از انقضای فرمان قبلی او صادر شد.
 
این فرمان شامل شهروندان ایران، لیبی، سومالی، سوریه، یمن، چاد و کره شمالی می شود و مقام های ونزوئلایی را هم در بر می گیرد. وجود کره شمالی در این فهرست نمادین است چون عملا کمتر کسی از این کشور به آمریکا سفر می کند.
 
در هفته های اخیر یک دادگاه فدرال در مریلند و یک دادگاه استیناف در کالیفرنیا اجازه اجرای محدود آن فرمان را داده بودند.
 
حکم اخیرا دادگاه استیناف منعکس کننده تصمیم ماه ژوئن دیوان عالی آمریکا بود که در آن زمان اجازه اجرای محدود دستور قبلی آقای ترامپ را داده بود. آن حکم می گفت که دستور دولت نمی تواند شامل حال کسانی شود که دارای پیوندی اصیل با جامعه آمریکا هستند.
 
براساس آن حکم پیوند اصیل شامل پیوند خانوادگی، داشتن درخواست کار و ویزای دانشجویی می شد.
 
در ماه اکتبر دادگاهی در هاوایی موقتا اجرای تازه ترین دستور آقای ترامپ را به طور کامل معلق کرده بود که باعث خشم دولت شد.
 
در پی تصمیم اخیر دادگاه استیناف وکلای دولت فورا از دیوان عالی خواستند که اجازه اجرای کامل فرمان را صادر کند.
 
دادگاه های اولیه که در چند مورد دو فرمان قبلی و مشابه آقای ترامپ را هم معلق کرده بودند به اظهارات او در جریان مبارزات انتخاباتی سال گذشته که خواستار "منع ورود مسلمانان" به آمریکا شده بود استناد کرده اند.
+12
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  رژیم اخوندی ایران اعتبارکشور و مردم ایران را از بین برده است . زمانیکه ایران از نظر دولت امریکا هم ردیف با کشور ویران شده سوریه باشد و هم ردیف با کشورهای عقب مانده یمن و سومالی و چاد باشد و هم پیمان با کشور دیکتاتور کره شمالی باشد باید چه دل خوشی به اینده کشورمان داشته باشیم؟ اخوندها چی از جان مردم میخواهند , حاکمیت در ایران کمشان است که میخواهند با اشوب درست کردن و جنگهای داخلی در کشورهای منطقه بر انها هم حاکمیت کنن . لعنت بر اخوندهای زورگو و زیاده خواه که با سیاستهای زیاده خواهی و تروریستی شان اعتبار کشور و مردم ایران را هم در امریکا و جوامع بین الملل ازبین برده.
  5
  17
  دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Realman - ارواین، ایالات متحده امریکا
  مملکت افتاده دست یک مشت گوساله ، ترامپعلی هم یک آدم مریض مثل احمدی نژاد
  8
  22
  دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.