مشاور امنیت ملی آمریکا: خطر جنگ با کره شمالی هر روز بیشتر می‌شود

اچ‌آر مک‌مستر می‌گوید که چین باید مانع واردات نفت به کره شمالی شود مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا هشدار داد که احتمال جنگ میان ایالات متحده و کره شمالی هر روز بیشتر می‌شود. در همین حال چندین فروند جنگنده آمریکا از نوع جت‌های پنهان‌کار نیز به کره جنوبی اعزام شده‌اند.
 
به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، اچ‌آر مک‌مستر روز شنبه ۱۱ آذر کره شمالی را «بزرگ‌ترین تهدید کنونی علیه ایالات متحده» نامید و از افزایش خطر جنگ میان دو کشور سخن گفت.
 
ژنرال مک‌مستر اظهار داشت: «به نظرم [خطر جنگ] هر روز بیشتر می‌شود. انگار در عرصه یک مسابقه قرار داریم و برای حل این مشکل باید با هم مسابقه بدهیم.»
 
به گفته وی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا همچنان به این تعهد پایبند است که شبه‌جزیره کره را از تسلیحات هسته‌ای پاک کند و البته برای این منظور راه‌های غیرنظامی نیز وجود دارد از جمله این که واشنگتن از پکن بخواهد که تحریم‌های شدیدتری علیه پیونگ‌یانگ وضع کند چرا که چین تسلط اقتصادی بر کره شمالی دارد.
 
ژنرال مک‌مستر در ادامه افزود: «راه‌هایی برای حل این مشکل وجود دارد که در عین حال بتوان از جنگ هم احتراز کرد، اما این عرصه مسابقه است و رهبری کره شمالی با هر موشکی که پرتاب می‌کند یا با هر آزمایش هسته‌ای که انجام می‌دهد توانایی تسلیحاتی کشور خود را افزایش می‌دهد.»
 
وی همچنین گفت: «ما از چین نمی‌خواهیم که این کار را به خاطر ما یا هر کشور دیگری انجام دهد، بلکه چین به خاطر منافع خود باید دست به اقدامی بزند.»
 
به گفته مشاور امنیت ملی کاخ سفید، او و دونالد ترامپ تصور می‌کنند که تحریم صد در صدی صادرات نفت به کره شمالی «اقدام مناسبی در این مقطع می‌تواند باشد» و چین باید مانع واردات نفت به کره شمالی شود چرا که «وقتی سوخت ندارید، نمی‌توانید موشک شلیک کنید».
 
دونالد ترامپ پیش از این بارها چین را شماتت کرده که نتوانسته بر کره شمالی اعمال نفوذ کند و سیاست‌های آن را تغییر بدهد. در این راستا مقامات آمریکا از جمله نماینده این کشور در سازمان ملل متحد گفته‌اند که آقای ترامپ از چین خواسته جریان نفت به کره شمالی را قطع کند.
 
سی‌ان‌ان در گزارش دیگری نوشته که رسانه‌های کره جنوبی روز شنبه تصاویر ورود شش فروند جنگنده آمریکایی اف-۲۲ رپتور به این کشور را پخش کرده‌اند که به منظور شرکت در یک رزمایش به کره جنوبی اعزام شده‌اند.
 
این جنگنده یکی از پیشرفته‌ترین هواپیماهای نوع پنهان‌کار است که آمریکا در اختیار دارد.
 
حدود ۲۳۰ فروند هواپیمای آمریکا و ۱۲ هزار نیروی نظامی این کشور در رزمایشی که این هفته با کره جنوبی برگزار می‌شود حضور دارند.
+8
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  محمد از شیراز - شیراز، ایران
  خفه شو تو مردش نیستی. فقط زورتون به کشورای کم زور میرسه.
  6
  7
  دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  چرند میگید.به خدا جراتش رو ندارید.
  2
  1
  دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.