پنج راه ساده برای بالا بردن سوخت و ساز بدن و کاهش وزن

شما می‌توانید با ساده‌ترین راهها که شاید ناخواسته بخشی از روتین زندگی‌مان باشند سوخت و ساز بدن خود را بالا ببرید و وزن کم کنید. با برخی از این روش‌های بسیار ساده آشنا شوید:
 
۱ – بدن شما برای روند کالری سوزی به آب احتیاج دارد. حتی اگر آب بدنتان متعادل باشد این رویه کند می‌شود بنابراین باید دست کم روزانه ۸ لیوان آب بنوشید تا سوخت و ساز بدنتان بالا برود و کالری سوزی انجام شود.
 
۲ – هوشمندانه بخورید. باید سوخت و ساز بدن خود را با تقسیم کردن متعدد وعده‌های غذایی خود بالا ببرید. متابولیسم بدن شما در فاصله بین دو وعده غذایی آهسته می‌شود. به این ترتیب باید هر سه تا چهار ساعت یک میان وعده یا وعده غذایی مصرف کنید.
 
۳ – غذاهای تند حاوی ترکیبات شیمیایی هستند که متابولیسم بدن را افزایش می‌دهند. بنابراین بهتر است در غذاهای خود به اندازه یک قاشق چایخوری فلفل استفاده کنید.
 
۴ – وقتی برنامه غذایی شما مبتنی بر مواد پروتئینی باشد خیلی بیشتر از زمانی که کربوهیدرات یا چربی مصرف کنید، کاهش وزن اتفاق می‌افتد.
 
۵ – یکی از مزایای مصرف قهوه علاوه بر افزایش انرژی و تمرکز، بالا رفتن سوخت و ساز بدن البته در کوتاه مدت است. بنابراین قهوه را فراموش نکنید.
+8
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.