مشاور امنیت ملی آمریکا ایران را عامل برهم زننده ثبات در خاورمیانه دانست

اچ آر مک مستر مشاور امنیت ملی پرزیدنت ترامپ بار دیگر جمهوری اسلامی ایران را عامل برهم زننده ثبات در خاورمیانه معرفی کرد.
 
آقای مک مستر که دریک نشست سالانه دفاعی در بنیاد رانلد ریگان در کالیفرنیا به سوالات پاسخ می داد گفت: «سوریه تبدیل به چرخه ویرانگری شده است که گروه های تروریستی اسلامگرا مانند داعش و القاعده و همچنین ایران از آن استفاده می کنند . کاری که ایران در سرتاسر خاورمیانه انجام می دهد دامن زدن به خشونتهاست تا بتواند از اوضاع پر آشوب و حکومت های ضعیف به سود خود استفاده کند. »
 
آقای مک مستر در پاسخ به سوالی درباره نقش آمریکا برای مقابله با اقدامات جمهوری اسلامی ایران در منطقه گفت: «در چارچوب یک برنامه جامع رسیدن به این هدف عملی است .»
 
وی گفت به جرات می توان گفت در سال های اخیر این خوش خیالی در مورد ایران وجود داشته است که با رسیدن به توافق هسته ای با ایران- توافقی که پرزیدنت ترامپ آن را بدترین توافق نامید - ایران در سیاست هایش در منطقه بازنگری خواهد کرد. اما دقیقا مخالف این نظریه اتفاق افتاد و به ایران برای مداخله در منطقه قدرت بیشتری داده است.
 
مشاور امنیت ملی پرزیدنت ترامپ گفت: «ایران از طریق مسلح کردن و استفاده از گروه های تروریستی توانسته است به اهدافش در منطقه برسد.»
 
۸۰ درصد نیروهای طرفدار اسد در جنگ سوریه را گروه های تحت حمایت ایرانی ها تشکیل می دهند و هدف آنها ساختن پلی به مدیترانه و همچنین استقرار گروه های مسلح در مرز اسرائیل است. روندی که ما در یمن و لبنان شاهد آن بوده ایم .بهمین جهت ما باید برای مقابله با ایران برنامه جامعی داشته باشیم که توقف درساخت سلاح هسته ای تنها بخشی از آن است. طبعا جلوگیری از سیاست بر هم زدن ثبات در منطقه هم بخش مهم دیگری از این برنامه خواهد بود.
+39
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  تا آمریکا مشاورانی چون تو دارد که مسائل را یکسویه تحت تاثیر دلارهای نفتی جهت دار میبیند، متاسفانه خاورمیانه روز خوش نخواهد دید!
  13
  20
  یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.