۶ خطا درباره زیبایی لب ها

 لب ها دارای پوست حساس و نازکی است و سلامت و زیبایی آنها تاثیر زیادی در زیبایی و طراوت صورت دارد. اما برخی کارها مانند انتخاب رنگ نامناسب برای رژ لب، حالات صورت، خط لب، عدم مرطوب کردن لب ها و غیره به زیبایی آنها آسیب زده و باعث می شود صورت پیرتر به نظر بیاید. در این مطلب برخی خطاها و عادت های نادرستی که باعث آسیب به لب ها و محو شدن زیبایی لبخند و صورت می شود اشاره می کنیم.
 
خطای شماره یک: استفاده از رژلب های بسیار تیره
 
با گذشت زمان و بالا رفتن سن دهان و لب ها شروع به نازک شدن می کنند، چون چین و چروک بیشتر شده و به این ترتیب حجم لب بالا کمتر می شود. در این بین انتخاب رژ لب با رنگ های بسیار تیره باعث کاهش هر چه بیشتر اندازه و حجم لب ها می شود. در نتیجه باید از این کار به شدت بپرهیزید.
 
برای اینکه صورت تان جوانی و شادابی خود را حفظ کند، حتما از رژ لب های روشن تر استفاده کنید. در واقع رنگ رژ لب باید یک تا دو درجه تیره تر از رنگ طبیعی لب ها باشد تا لب ها صاف و نازک تر دیده نشوند. می توانید به مقدار کمی برق لب نیز استفاده کنید. این کار باعث درخشندگی و براقی لب ها شده و آنها را حجیم تر نشان می دهد.
 
خطای شماره دو: استفاده از خط لب تیره دور لب ها
 
استفاده از خط لب برای تایین محدوده لب ها ایده خوبی است، اما به شرط آنکه به درستی انتخاب و استفاده شود. در واقع خط لب حجم لب ها را بیشتر نشان می دهد و خیلی از خانم ها به همراه رژ لب حتما از خط لب نیز استفاده می کنند. اما توجه کنید که باید خط لب باید همرنگ رژ انتخاب شود تا خط کشیده شده پنهان بماند.
 
اگر رنگ خط لب پر رنگ تر و تیره باشد ممکن است برعکس عمل کرده و اندازه دهان را کوچک تر نشان دهد. در حالت کلی استفاده از رژ لب پررنگ صورت را پیرتر نشان می دهد و استفاده از رنگ های روشن و هماهنگ با رژ لب برای شادابی و جوانی صورت مناسب است.
 
خطای شماره سه: تتوی رژ و خط لب

 
آرایش دائمی اصلا ایده خوبی نیست و چهره را پیر و خسته نشان می دهد. لازم است برای آرایش صورت وقت گذاشته و تنوع ایجاد کنید. به طور کلی تتو کار دردناک، خطرناک و آسیب زایی است و ناراضی بودن از آن تا حد زیادی جبران ناپذیر است.
 
تتو نتیجه طبیعی به جا نمی گذارد و صورت را مصنوعی می کند. اگر به دنبال آرایش طبیعی و زیبا هستید به سمت آرایش های دائمی و تتو نروید. استفاده از رژ و خط لب روشن و سبک تاثیر بیشتری در زیبایی صورت و جوانی آن دارد.
 
خطای شماره چهار:جمع کردن لب ها
 
برخی میمیک ها یا حرکات و حالات صورت تاثیر زیادی در بروز چین و چروک و عمیق تر کردن آنها دارد. به همین دلیل باید تا حد ممکن از جمع کردن لب ها خودداری شود تا چین و چروک اطراف آن عمیق نشوند.
 
چین و چروک دور دهان را چین های احساسات هستند و همه ما به دلیل خنده، جویدن و حرف زدن و غیره در معرض چروک شدن این نواحی قرار داریم. بنابراین نباید با حرکات اضافی وضعیت را وخیم تر سازیم. چون نمی شود از حرف زدن، خندیدن و لبخند زدن خودداری کنیم.
 
خطای شماره پنج: عدم مرطوب سازی پوست لب ها     
 
جوان ماندن نیاز به مراقبت و رسیدگی روزمره دارد. حفاظت از پوست لب ها نیز از این قاعده مستثی نبوده و برای جلوگیری از این مسئله لازم است که به طور مرتب و روزانه پوست لب ها را مرطوب کنید.
 
توصیه می کنیم پوست لب ها را با محصولات طبیعی لایه برداری کنید تا پوست خشک و مرده آنها از بین برود. بهتر است از 20 سالگی به فکر پیشگیری از پیری و چین و چروک دور لب ها باشید. بهترین کار این است که خودتان بوم لب خانگی تهیه کنید و از زبان زدن و جویدن لب ها بپرهیزید.
 
خطای ششم: تزریق های نادرست
 
تزریق اسیدهیالورونیک ( که به ژل پرکننده یا فیلر معروف است) چین و چروک دور لب ها و خط لبخند را می پوشاند و در اغلب موارد نتیجه آن طبیعی تر از تزریق بوتاکس است. چون اسید هیالورونیک هدفمندتر عمل می کند.
 
برای انجام این کار پزشک متخصص ژل را در قسمت بالای لب یا در اطراف آن تزریق می کند. هدف این است که همه چیز طبیعی به نظر برسد. مهم ترین مسئله این است که چنین تزریق هایی نزد پزشک متخصص انجام شود.
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.