همسر دانشجوی آمریکایی چینی تبار زندانی در ایران: تمام امیدمان به تلاش دولت آمریکاست

سخنرانی هوا کو، همسر دانشجوی آمریکایی چینی تبار، در جمع افرادی که در حمایت از آزادی این دانشجو گردهم آمدند. شهریور ۹۶ همسر دانشجوی آمریکایی چینی‌تبار زندانی در ایران امید به آزادی شوهرش را اکنون در گرو اقدامی از سوی دولت پرزدینت ترامپ دانست.
 
هوآ کو همسر ژیو ونگ جمعه دهم آذر در گفت و گو با بخش چینی صدای آمریکا گفت که تمام امیدش در تلاش برای کسب آزادی همسرش به اقدامی توسط کاخ سفید بسته است، زیرا از مجاری دیگر نتیجه‌ای نگرفته است.
 
ژیو ونگ، آمریکایی چینی تبار که در مقطع دکترا در دانشگاه پرینستون تحصیل می‌کرد، پانزده ماه پیش هنگام تحقیقات درباره دوران حکومت‌داری سلسله قاجار در ایران بازداشت و به اتهام همکاری با دولت‌های خارجی به ده سال زندان محکوم شد.
 
دانشگاه پرینستون، همسر ونگ و مقامات آمریکایی ضمن رد اتهامات علیه ونگ تاکید کرده‌اند که او در هیچ گونه فعالیت غیرقانونی شرکت نداشته است.
 
هدر ناوئرت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هفته پیش گفت که دولت آمریکا بارها خواستار آزادی فوری ونگ شده است.
 
او گفت: «آقای ونگ ناعادلانه بازداشت شده است. ما پرونده او را به دقت پیگیری می کنیم و کماکان از دولت ایران خواسته ایم زندانیانی را که ناعادلانه بازداشت شده اند، آزاد کند؛ به ویژه اتباع آمریکایی را.»
 
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: «ما به شدت ایران را محکوم می کنیم که آقای ونگ و دیگر زندانیان را به زور مجبور به اعتراف تلویزیونی می‌کند. شرم آور است که اتباع ما را در چنین موقعیتی قرار می دهند.»
 
خانم کو گفت که همسرش احتمالاً دچار افسردگی شده است زیرا به او گفته است می‌خواهد به زندگی‌اش پایان دهد.
 
کو همچنین گفت که پرزیدنت ترامپ چند ماه پیش گفت دولت آمریکا برای آزادی او تلاش می‌کند و اکنون تمام امیدش به رئیس جمهوری آمریکاست.
+22
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  عجب بساطی داریم.هر ننه قمری می خواد توو امور قضائی وامنیتی کشورمون اظهار نظر کنه.
  17
  8
  یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  سازمان مقتدر اطلاعات وامنیت کشور وسربازان دلیر بی نام ونشانش که کل منطقه خاورمیانه زیر نظر و چکمه شونه بی خود وبی جهت کسی رو بازداشت نمی کنن.نمونه اش نازنین راتکلیف زاغری بود که تقش در اومد وبو گندش راه افتاد که خبرنگار بوده .هرچند بعضی از این کامنت گذاران گ.....ماب طبق معمول بع له بع له گویان حرفهای غربی ها وراتکلیف مرد رو دوست داشتن باور کنن و حافظان امنیت ملی مون رو محکوم کنن.
  19
  10
  یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.