وکیل مصری به علت 'دفاع از تجاوز جنسی' زندانی شد

نبیل الوحش سال گذشته هم در یک برنامه تلویزیونی بر سر حجاب اجباری با یک روحانی گلاویز شده بود نبیل الوحش، حقوق‌دان مصری به علت اظهاراتش درباره "مجاز بودن تجاوز جنسی به دخترانی که شلوارهای جین پاره پوشیده اند" به تحمل سه سال زندان محکوم شده است.
 
این وکیل مصری هم‌چنین باید مبلغی معادل یک هزار و ۱۳۰ دلار جریمه بپردازد.
 
آقای الوحش که از حقوق‌دانان محافظه‌کار برجسته در مصر است ماه اکتبر گذشته در یک برنامه تلویزیونی که پیرامون پیش‌نویس قوانین مربوط به تن‌فروشی بود گفته بود: "آیا شما می‌پذیرید که دختری در خیابان در حالی که نیمی از باسن او معلوم است قدم بزند؟"
 
"من می‌گویم اگر دختری با چنین وضعیتی در خیابان راه رفت، آن وقت آزار جنسی او یک امر وطن‌پرستانه و تجاوز جنسی به او یک وظیفه ملی است."
 
او در ادامه اظهارتش گفته بود زنانی که 'لباس‌های باز ' بر تن می‌کنند "مرا به دستمالی‌کردن خودشان دعوت می‌کنند" و "حفظ ارزش‌ها حتی مهم تر از حفظ مرزهاست."
 
پس از این اظهارات که با واکنش گسترده در میان فعالان اجتماعی مصر روبرو شد، دادستانی این کشور علیه آقای الوحش اقامه دعوی کرد.
 
هم‌زمان شورای ملی حقوق زنان مصر ضمن محکوم کردن این اظهارات آن را "فراخوانی برای تجاوز جنسی" به زنان خواند و سخنان آقای الوحش را در تضاد با اصول قانون اساسی مصر دانست.
 
این شورا اکنون با ارایه شکایت به دیوان عالی مصر بحث مجاز بودن پخش چنین اظهاراتی از شبکه‌های تلویزیونی و رسانه‌های جمعی را پیش کشیده است.
 
آقای الوحش پیش‌تر هم با "تخیلی" خواندن هولوکاست خود را با افتخار یک "یهودی-ستیز" خوانده بود.
 
او در یک برنامه تلویزیونی دیگر گفته بود: "اگر من یک اسرائیلی را ببینم، او را خواهم کشت."
 
این حقوق‌دان شناخته شده سال گذشته هم در جریان یک برنامه تلویزیونی با یک روحانی که گفته بود حجاب برای زنان لزوما ضرورت ندارد، گلاویز شده بود.
+24
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  این پفیوز حقوق رو پیش داعش خونده ، شده خیرسرش حقوقدان !
  2
  31
  یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دژمن الله - روسیه، روسیه
  نام خانوادگی اش واقعا برازنده شه!
  0
  10
  یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.