فدراسیون جهانی کشتی درباره کشتی علیرضا کریمی و حریف روسش تحقیق می‌کند

فدراسیون جهانی کشتی امروز اعلام کرد درباره "بی‌نظمی‌هایی" که در مسابقه کشتی علیرضا کریمی و علیخان جبرائیلوف در دور اول مسابقات کشتی قهرمانی جهان زیر ۲۳ سال در لهستان اتفاق افتاد تحقیق می‌کند.
 
بنابر اعلام فدراسیون جهانی، "رسانه‌های خبری گزارش کرده‌اند که به باور آنها مربیان علیرضا کریمی او را هدایت کرده‌اند که مسابقه خود را ببازد تا از مواجهه با حریفی احتمالی در دور دوم پرهیز کند."
 
"کمیته حقوقی و اخلاقی فدراسیون جهانی تمام واقعیات را در هفته‌های آینده بررسی خواهد کرد و توصیه‌های خود را در اختیار هیات مدیره این فدراسیون قرار خواهد داد."
 
در فیلم رسمی مسابقه علیرضا کریمی با حریف روس، زمانی که کشتی‌گیر ۸۶ کیلوی ایران سه بر دو از حریفش پیش بود، صدای مربیان کشتی‌گیر وزن ۸۶ کیلو شنیده می‌شد که به او می‌گفتند "باید ببازی." علیرضا کریمی این کشتی را ۱۴ بر سه واگذار کرد.
 
کاربران شبکه‌های مجازی به انتشار این فیلم واکنش گسترده‌ای نشان دادند و با راه‌اندازی هشتگ "باید ببازی" به این موضوع پرداخته‌اند.
 
آنها معتقد بودند این تصمیم برای پرهیز از مواجهه با حریف اسرائیلی در دور بعد گرفته شده بود.
 
با این حال وضعیت جدول طوری پیش رفت که علیرضا کریمی در نهایت باید برای مقام سوم با کشتی گیر اسرائیلی روبرو می‌شد که از این کار خودداری کرد و مدال برنز به یوری کالاشنیکوف رسید.
 
ساعتی بعد علیرضا کریمی در اینستاگرام نوشت: "آخرین سنگر سکوته حق ما هم هیچ وقت گرفتنی نیست".
 
فدراسیون کشتی ایران در بیانیه‌ای از این کار "پهلوان" علیرضا کریمی قدردانی کرد: "این دومین باری است که تو با گذشتن از حق خودت، در مظلومیت تمام، از مظلومیت مردم فلسطین دفاع می‌کنی، مردمی که شاید هیچ گاه در جریان این فداکاری تو نباشند."
 
این نخستین بار نبود که تصاویر دوربین‌های تلویزیونی این طور نشان می‌دادند که کشتی‌گیری ایرانی برای پرهیز از مواجهه با کشتی‌گیر اسرائیلی، مسابقه خود را عمدا باخته است و دو بار دیگر در سالهای ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ هم اتفاق مشابهی افتاده بود.
+23
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  perspolisi - سیدنی، استرالیا
  یه محرومیت شاید باعث شه بقیه ورزشکارامون در آینده در مورد این باختای شرم آور تجدید نظر کنن. پناهنده شدن به کشورای دیگه ۱۰۰۰ مرتبه شرف داره به این باختای الکی
  0
  5
  یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.