کی‌روش: از آرژانتینی‌ها خاطره خوبی دارم اما مسی برایم خاطره بدی ساخت

سرمربی تیم ملی ایران با مرور خاطره بازی شاگردانش برابر آلبی‌سلسته در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، از گل کاپیتان تیم ملی آرژانتین که منجر به شکست مردان او شد به عنوان خاطره‌ای تلخ یاد کرد.
 
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم ، در آستانه قرعه‌کشی جام جهانی 2018 روسیه در مسکو، خبرنگاران شبکه تلویزیونی Tyc Sport آرژانتین با کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران مصاحبه‌ای انجام دادند.
 
کی‌روش در ابتدای این مصاحبه اظهار داشت: من از آرژانتینی‌ها خاطرات خوب فراوانی دارم آقای گندرونا که رئیس من در فیفا زمانی که آنجا کار می‌کردم بود و برایش آرزوی سلامتی می‌کنم، همچنین خوان سباستین ورود (در منچستریونایتد)، اما یک خاطره بد هم از آرژانیتنی‌ها دارم که آن بازی‌مان مقابل آنها در جام جهانی 2014 برزیل بود، زمانی که مسی سرنوشت بازی ایران و آرژانتین را با آن گلش عوض کرد اما جز آن خاطرات من از آرژانتینی‌ها عمدتاً خوب بوده است.
 
کی‌روش درباره بازی تیم‌های ملی ایران و آرژانتین در جام جهانی و گل مسی که امیدهای ایران را برای کسب امتیاز از آن بازی بر باد داد، هم گفت: کار سخت بود چون با همه تلاش و دوندگی خوب که ما در آن بازی انجام دادیم، متأسفانه بازیکنی مقابل‌مان بازی می‌کرد که کسی مانند مسی بود که پیش‌بینی حرکاتش سخت است و در هر لحظه می‌تواند مسیر حرکتش را تغییر دهد. زمانی که مسی پا به توپ می‌شود و حرکت می‌کند مهار کردنش سخت است و او در آن بازی گل خوبی برای آرژانتین به ثمر رساند اما این را هم خوب یادم هست که در آن بازی آرژانتینی‌ها مرتکب یک خطای پنالتی شدند که اگر گرفته می‌شد، می‌توانست تاریخ فوتبال در جام جهانی را تغییر دهد و منجر به صعود تاریخی این تیم به دور دوم رقابت‌ها شود.
 
سرمربی پرتغالی تیم ملی ادامه داد: آرژانتین بازی خوبی انجام داد اما ما هم عملکردی داشتیم که در من احساس غرور و افتخار به وجود آورد. من به خودم به خاطر کارهایی که تیمم در آن بازی انجام داد بالیدم. مسی همیشه در بازی‌‌اش لحظاتی خدایی دارد و فقط بازیکنانی مانند او، کریستیانو رونالدو، فیگو رونالدوی برزیلی که این مقدار استعداد دارند می‌توانند در فوتبال دست به کارهای تاریخی بزنند.
 
کی‌روش در پایان درباره شانس موفقیت تیم‌های آسیایی و آفریقایی در جام جهانی و صعود آنها به مراحل پایانی جام جهانی هم اظهار داشت: صادقانه بگویم که صعود کردن در جام جهانی کار سختی است و راستش را بخواهید من تصور نمی‌کنم (که آنها به چنین موفقیتی دست پیدا کنند) چون توسعه و پیشرفت فوتبال در آسیا و در آفریقا با سرعت بسیار پایینی صورت می‌گیرد و این در حالیست که سرعت پیشرفت فوتبال در اروپا و آمریکای جنوبی بسیار زیاد است و این تفاوت هر روز بیشتر از قبل می‌شود.
+7
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.