دختر شایسته عراق برنده مسابقه جهانی نشد، اما توجه‌ها را جلب کرد

سارا عیدان ملکه زیبایی عراق پس از ۴۵ سال کشورش را وارد مسابقات ملکه زیبایی جهان کرد. مسابقات ملکه زیبایی دنیا، امسال میزبان یک مهمان تازه بود. عراق، پس از ۴۵ سال دختر شایسته اش را به این مسابقات فرستاد.
 
«سارا عیدان» بیست و هفت ساله که شاهد جنگ و خشونت در کشورش بوده، توجه بسیاری را در جریان مسابقات به خود جلب کرد.
 
«عیدان» در یک مصاحبه زنده تلویزیونی گفت که دیدن بمباران ها برای او در کودکی عادی شده بود. با آغاز جنگ دوم عراق، «سارا عیدان» که نوزده ساله بود به عنوان مترجم به نیروهای آمریکائی مستقر در عراق پیوست.
 
این همکاری، او را آماج دشمنی هر دو طرف – هم مسلمانان و هم مسیحیان –کرد.
 
با این حال، به کار خود ادامه داد و در برابر این یاری، توانست برای تحصیل به آمریکا بیاید.
 
«سارا عیدان» در آمریکا رشته موسیقی را برای تحصیل برگزید و به سه زبان فرانسه، عربی و انگلیسی آواز می خواند.
 
دختر شایسته عراق با شعار برابری وارد مسابقات ملکه زیبایی جهان شد.
 
او گفت:«گرچه من مسلمانم ولی می خواهم نماینده همه مسیحیان، کردها وکلیمی ها باشم.»
«سارا عیدان» در بین دختران شایسته اسرائیل و هندوراس او در جریان مسابقات، با گرفتن عکس سلفی در کنار دختر شایسته اسرائیل جنجال آفرید.
 
عراق و اسرائیل سالهاست با یکدیگر رابطه دیپلماتیک ندارند. برخی این سلفی را آغازی فصلی تازه در روابط دو کشور دانستند در حالی که برخی دیگر «عیدان» را به خاطر تلاش برای خوب جلوه دادن اسرائیل مورد انتقاد قرار دادند.
عکس سارا با دختر شایسته اسرائیل برای او دردسر شد و مجبور به عذرخواهی شد. «سارا عیدان» به شانزده نفر نهایی راه پیدا نکرد اما داستان زندگی اش و پیامش برای صلح و دوستی برای بسیاری الهام بخش شد.
+53
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  خوشا به حالشان بخیل نیستیم. یعنی مقصر هستند. که یک مشت آخوند مزدور بر ما حکومت می‌‌کنند. ؟ این که با دلار ایرانی‌ به جشن دختر شایسته می‌‌رود. آقا هم که گوید آندو لبنان من را کشت. خود دختر‌های لبنانی ولی‌ با موی پریشان در روی موتر هلی داویدسن در خیابان‌های بیروت جولان می‌‌دهند. فلسطینی‌ها هم که دلار می‌‌گیرند و مجوس می‌‌گویند. حتا خون ادهأهی ما را تزریق نمی‌‌کند .می‌ گویند نجس است .در آمریکا لاتین می‌‌فروشند. خودشان خون از اسراهیل وارد می‌‌کنند. ما از هیچی‌ اسلام شانس نیاوردیم . سهم ما شده از اسلام. ریش . پشم. آقا . طوسی .نصرلا ‌خرس لبنانی
  3
  9
  جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.