شواهد اشغال بریتانیا به دست ژولیوس سزار 'کشف شد'

باستان‌شناسان بر این باورند که احتمالا اولین شواهد اشغال بریتانیا به دست ژولیوس سزار در سال ۵۴ قبل از میلاد را کشف کرده‌اند.
 
کشف خندق و سلاح، باستان‌شناسان را به خلیج پگ‌ول در تَنِت در شهرستان کنت هدایت کرد، جایی که آنها بر این باورند نیروهای روم باستان در آنجا حضور داشتند.
 
محققان دانشگاه لستر می‌گویند این خندق واقع در نزدیکی دهکده ابزفلیت بخشی از قلعه‌ای بزرگ بوده است.
 
تیم تحقیق می‌گوید محل این کشفیات با سرنخ‌هایی که از روایت ژولیوس سزار از اشغال موجود است، همخوانی دارد.
باستان‌شناسان در حفاری‌ها توانستند اشیایی مانند این نیزه را بیابند اشغال بریتانیا در سال ۵۴ قبل از میلاد اگرچه در نهایت به عقب‌نشینی نیروهای ژولیوس سزار منجر شد، تقریبا یکصد سال پیش از تصرف بریتانیا توسط کلودیوس، امپراتور روم بود که توانست بریتانیا را اشغال کند.
 
این خندق به پهنای ۵ متر در حین حفاری‌ها پیش از ساخت جاده‌ای جدید کشف شد.
 
دانشگاه لستر گفته است شکل این خندق شبیه سایر مواضع دفاعی نیروهای رومی در خاک فرانسه است.
 
باور بر این است که این خندق بخشی از قلعه‌ای بوده که با هدف حفاظت از ناوهای ژولیوس سزار در ساحلی در همان نزدیکی ساخته شده بود.
 
در محل همچنین سفالگری‌هایی یافت شده که با زمان ورود نیروهای ژولیوس سزار همخوانی دارد. همچنین سلاح‌هایی از جمله زوبین رومی در محل پیدا شده است.
 
دکتر اندرو فیتزپاتریک، باستان‌شناس گفته است توصیفات ژولیوس سزار از اشغال بریتانیا که در آن او فرماندهی ۸۰۰ ناو، ۲۰ هزار سرباز، و دو هزار سواره‌نظام را به عهده داشته، نشان می‌دهد که این محل احتمالا مکان ورود نیروهای تحت فرمان او بوده است.
 
ژولیوس سزار شرح دقیقی از محل ورود نیروهای خود نداده اما با استناد به آنچه او نوشته، باستان‌شناسان دانشگاه لستر به این نتیجه رسیده‌اند که محل مورد اشاره، محل پیاده شدن نیروهای ژول سزار برای اشغال بریتانیا بوده است.
خندق دو متر عمق داشت پروفسور کالین هیزلگروو که رهبری تیم تحقیق را به عهده داشته می‌گوید به احتمال قوی معاهده‌هایی که به دنبال این اشغال منعقد شدند، در اشغال یکصد سال بعد بریتانیا نقش ایفا کردند.
 
او می‌گوید تصرف جنوب شرقی انگلستان به سرعت صورت گرفت که دلیل آن احتمالا این بود پادشاهان منطقه با رومی‌ها وارد ائتلاف شده بودند.
 
و این مقدمه‌ای بود بر اشغال دایمی بریتانیا به دست رومیان که شامل ولز و بخش‌هایی از اسکاتلند شد و تقریبا ۴۰۰ سال دوام یافت.
باستان‌شناسان می‌گویند قلعه‌ای که در این منطقه بوده، مساحتی حدود دویست هکنار را می‌پوشاندهژولیوس سزار که بود؟
 •     ژولیوس سزار یکصد سال قبل میلاد در خانواده‌ای اشرافی و ثروتمند به دنیا آمد. او یکی از مهم‌ترین چهره‌های کلیدی سیاست روم باستان در قرن اول پیش از میلاد بود.
 •     او اولین ائتلاف زمامداری سه‌گانه را با پومپه و کراسوس تشکیل داد.
 •     پس از عملیات نظامی موفق علیه گُل‌ها، او بریتانیا را برای مدتی اشغال کرد اما در نهایت مجبور به عقب‌نشینی شد.
 •     او در جنگ داخلی بر پومپه غلبه کرد و خود را حاکم مطلق نامید اما به دست بروتوس، کاسیوس و سایر سناتورهای روم به ظن تمایل به دیکتاتوری در سال ۴۴ قبل میلاد کشته شد.
 •     ژولیوس سزار در وصتینامه خود، آگوستوس (اوکتاویوس) را به عنوان پسرخوانده خود معرفی کرد که اولین امپراتور روم شد.
+10
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  ژولیوس سزار که بود؟ آخرش خیلی فرنگی نوشته شده که بگن دشمن دیکتاتوری بودن. جولیو برای اولین بار هم سزار (امپراتور) و هم دیکتاتور (فرمانده کل نیروی نظامی ربطی به دیکتاتور نداره سنت رم باستان بود) دلیل دیکتاتوری اش حمله ده ساله و اندوختن ثروت فراوان از گل ها (فرانویهای امروزی) و جرمنها بود (کلا اون زمان فرانسه و انگلیس و جرمنها تا بالاترین نقطه اسکاندیناوی قبایل بدوی بودن) دلیل ترورش همین انباشت قدرت و رشک و ترس اشراف بود اتفاقا خیلی هم دست و دلباز و رییت نواز بود. دلیل اعتلاف با کراسوس غلبه ۶ ساله بر جنبش بردگان به رهبری اسپارتاکوس بود کراسوس بعدا همراه دو پسرش در جنگ با پارسیان کشته و تار و مار شد (جنگ با سورن پهلو) و پومپی هم در مصر برای نگه داشتن شورش مصر فرستاده شد پومپی مه بعدا به همراه کلوپاترا به آن دنیا شتافتند و ربطی هم به اولین ائتلاف تاریخ بشریت نداشت.
  2
  4
  جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.