متهم جنایت جنگی که در دادگاه لاهه جام زهر سرکشیده بود، درگذشت

«اسلوبودان پارلجاک» فرمانده کرواتهای بوسنی در جنگ بالکان پس از آنکه دادگاه بین المللی رسیدگی به جنایتهای جنگی در لاهه وی را به بیست سال زندان محکوم کرد یک لیوان مایع را سرکشید و گفت در اعتراض به حکم دیوان، جام زهر نوشیده است. ساعتی بعد خبرگزاری ها گزارش دادند «پارلجاک» درگذشت.
 
اسلوبودان ۷۲ ساله بی درنگ پس از شنیدن حکم دادگاه، گفت او جنایت جنگی مرتکب نشده و در اعتراض به حکم، زهر خورد. سپس در صندلی خود فرو نشست.
 
رئیس دادگاه به طور موقت دادگاه را تعطیل کرد و خواستار پزشک برای رسیدگی به محکوم شد. آمبولانس در محوطه همراه تیم پزشکی بی درنگ حاضر شدند.
 
کارکنان دادگاه گفتند تا یک ساعت پس از ادعای زهر نوشیدن، اسلوبودان تحت درمان بود اما رویترز گزارش داد او در نهایت درگذشت.
 
دادگاه اعلام کرد به خواندن حکم بقیه متهمان به جنایت جنگی ادامه خوهد داد و علاوه بر اسلوبودان، پنج نفر دیگر نیز در دادگاه لاهه محاکمه شده اند.
 
دادگاه بین المللی رسیدگی به جنایتهای جنگی در بالکان در سال ۱۹۹۳ با تصمیم سازمان ملل متحد دایر شد و ماه آینده با پایان یافتن ماموریتش بسته خواهد شد.
 
اسلوبودان میلوسویچ رئیس جمهوری صربستان نیز که دراین دادگاه محکوم شد، در ماه مارس سال ۲۰۰۶ در زندان بر اثر سکته قلبی درگذشت.
+18
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  perspolisi - سیدنی، استرالیا
  اگه اتهامت رو قبول نداشتی پس چرا مثل یک مرد واسه اثباتش وای نسادی بجنگی.
  0
  1
  جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.