هشدار آمریکا: در صورت بروز جنگ احتمالی، رژیم کره شمالی کاملا نابود خواهد شد

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد  به دنبال آزمایش موشکی تازه کره شمالی، نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه هشتم آذرماه در نشست اضطراری شورای امنیت هشدار داده است در صورت بروز جنگ احتمالی، حکومت کره شمالی کاملا نابود خواهد شد.
 
به گزارش رویترز، سفیر آمریکا در سخنرانی خود در نشست اضطراری روز چهارشنبه شورای امنیت تاکید کرده است،هیلی گفت: «در صورتی که جنگ اتفاق بیفتد، اشتباه نکنید، رژیم کره شمالی کاملا نابود خواهد شد.»
 
دولت دونالد ترامپ از زمانی که کره شمالی آزمایش های موشکی و هسته ای خود را افزایش داده، همواره گفته است که برای حل این مناقشه همه گزینه ها از جمله گزینه نظامی را مد نظر خواهد داشت، اما ترجیح می دهد این بحران از طریق مسالمت آمیز حل و فصا شود.
 
نیکی تصریح کرده است که آمریکا از چین خواسته است که عرضه نفت به کره شمالی را متوقف کند.
 
در همین زمینه، دونالد ترامپ در توییت‌های روز چهارشنبه هشتم آذر خود گفت، وی با شی جین پینگ، همتای چینی‌اش، درباره آخرین آزمایش موشکی کره شمالی گفت‌وگو کرده است.
 
چین مهم ترین متحد کره شمالی محسوب می شود و علاوه بر مرزهای مشترک،کره شمالی مبادلات تجاری گسترده ای با چین دارد.
 
با این حال سفیر آمریکا در سامان ملل متحد در نشست شورای امنیت گفته است: ما هرگز به دنبال جنگ با کره شمالی نبوده ایم و امروز نیز به دنبال جنگ نیستیم. اگر جنگی روی دهد، دلیل آن اقدامات اقدامات تهاجمی مانند آنچه که دیروز شاهد بودیم، خواهد بود.
 
به گزارش رویترز، موشکی قاره پیمایی که کره شمالی روز چهارشنبه آزمایش کرد، به ارتفاع جوی در حدود ۴۰۰۰ کیلومتری رسید و توانست در مدت ۵۳ دقیقه پرواز خود مسیری ۹۶۰ کیلومتری را طی کند.
 
دولت کره شمالی نیز روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، موشکی را آزمایش کرده،‌ «به سرتاسر خاک ایالات متحده دسترسی دارد» و «قادر به حمل کلاهک هسته‌ای است».
 
در نشست اضطراری شورای امنیت در روز چهارشنبه آخرین آزمایش موشک بالستیک کره شمالی مورد بررسی قرار می گیرد.
+52
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  Pezhman - وین، اتریش
  کره شمالی پشتش به حمایتهای جمهوری خلق چین گرمه. تمام این بامبولک بازیهایی که کره شمالی سر آمریکا و ژاپن و کره جنوبی در میآورد بدستور و نقشه پکن است. در واقع کره دمب این اژدهای از خواب بیدارشده میباشد و پا روی این دمب گذاشتن خطاست.
  1
  6
  ‌پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن
  رژیم مُلاها هم میخواد اسرائیل رو نابود بکنه ، آمریکائیها هم کره شمالى رو! عجب داستانى شده گزافه و چرند گویى! عالم و آدم به ریش یاوه گو میخنده ، ولى متاسفانه این مزخرفات ادامه پیدا میکنه و گوینده هاش هم از رو نمیرن!
  2
  7
  ‌پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۴:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.