نخست وزیر پیشین مصر: امارات مرا ممنوع الخروج کرده است

احمد شفیق، نخست وزیر پیشین مصر، هم اینک در امارات متحده عربی به سر می برد. احمد شفیق، نخست وزیر پیشین مصر ، پس از آن اعلام نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور در سال ۲۰۱۸ ، مقام های امارات متحده عربی را متهم کرد که مانع خروج او از امارات می شوند.
 
احمد شفیق در ویدئویی که برای خبرگزاری فرانسه فرستاده، گفته است: بسیار متعجب شدم که اجازه خروج از کشور برادر امارات متحده عربی داده نمی شود، دلایل چنین اقدامی برایم روشن نیست.
 
نخست وزیر پیشین مصر اضافه کرده است: من می خواستم قبل بازگشت به کشورم خودم در روزهای آینده با هموطنان مصری در کشورهای دیگر دیدار کنم.
 
خبرگزاری فرانسه می گوید، اعلام نامزدی احمد شفیق به نوعی مقابله با عبدالفتاح السیسی، رییس جمهوری کنونی مصر، در انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۸ارزیابی می شود.
 
احمد شفیق در ادامه این ویدئو ضمن تشکر از میزبانی امارات، گفته است: این دخالت در امور داخلی کشور ما است و من این اقدام را رد می کنم.
 
نخست وزیر پیشین مصر وعده داده است که این اقدام مقام های امارات متحده عربی مانع نامزدی وی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده مصر نخواهد شد.
 
احمد شفیق در سال ۲۰۱۲ در انتخابات ریاست جمهوری با محمد مرسی، رقابت کرد و شکست خورد. در این انتخابات، نزدیک به ۵۲ درصد از واجدین شرایط پای صندوق‌ها رفتند و آقای مرسی کمی بیش از نیمی از آرا را کسب کرده بود.
 
این در حالی بود که عبدالفتاح السیسی در سال ۲۰۱۳ حکومت محمد مرسی را سرنگون کرد. عبدالفتاح السیسی سپس در انتخابات ریاست جمهوری مصر در سال ۲۰۱۴ رقیب خود یعنی حمدین صباح را شکست داد. ژنرال سیسی، با کسب بیش از ۹۶ درصد آرا، در این انتخابات پیروز شد.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، احمد شفیق طی دو سال گذشته از منتقدان سیاست های عبدالفتاح السیسی بوده است.
+18
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  پژمان 1977 - دوبی ، امارات متحده عربی
  این احمد شفیق که نمی شناسم اما فکر میکنم رئیس جمهور کنونی مصر اقای السیسی بهترین گزینه باشه برای ریاست مصر لا اقل در ظرف آشفته کنونی خاورمیانه و ایستادن ایشون در مقابل ملاها و دین فروشهای اخوان المسلمین که از لحاظ جرم و جنایت کارنامه بهتری از آخوندهای خون آشام حاکم بر ایران ندارند را رهبری کند علیرغم اینکه رئیس جمهور کنونی مصر نقطه ضعف‌ها و اشتباهاتی را هم داره که ملت مصر فکر کنم آزادتر باشند از ما ایرانیها در طرح آن برای عموم .
  1
  3
  ‌پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.