اف‌بی‌آی کشته شدن یک ایرانی آمریکایی به ضرب گلوله پلیس آمریکا را تأیید کرد

بیژن قیصر در شرکت پدرش حسابدار بود پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) تأیید کرده است که یک ایرانی-آمریکایی که بیش از ده روز پیش به ضرب گلوله پلیس در ایالت ویرجینیا زخمی شده بود، در بیمارستان جان خود را از دست داده است.
 
به گفته اف‌بی‌آی، بیژن قیصر ۲۵ ساله، ساکن مک‌لین ویرجینیا روز دوشنبه ۲۷ نوامبر در اثر زخم‌های تیراندازی درگذشته است.
 
پلیس پارک‌های آمریکا گفته است که عصر روز ۱۷ نوامبر خودروی جیپ اسپرت آقای قیصر را به ظن دخالت او در یک واقعه تصادف و فرار از صحنه تعقیب کرده و در نهایت در فورت‌هانت در ناحیه فرفاکس تیراندازی صورت گرفته است.
 
بیژن قیصر، فارغ‌التحصیل دانشگاه "ویرجینیا کامنولث" در شرکت پدرش حسابدار بود. خانواده او در بیانیه‌ای گفته‌اند که پلیس سه بار به سر او شلیک کرده و او دچار ضایعه مغزی غیرقابل بازگشت شده است.
 
یک شاهد ماجرا به روزنامه واشنگتن‌پست گفت که دو مأمور پلیس را دیده که به خودروی جیپ نزدیک شده و از فاصله نزدیک شلیک کرده‌اند.
 
خانواده بیژن قیصر او را "شهروند نسل اولی زاده آمریکا با میراث ایرانی" توصیف کرده‌اند که مخالف خشونت بوده و در جریان تعقیب و گریز پلیس سلاحی همراه خود نداشته است.
 
پرونده تیراندازی به آقای قیصر ابتدا در اختیار پلیس پارک‌های آمریکا بود که مأمورانش در این ماجرا دخیل بودند، اما چند روز بعد "برای حفظ بی‌طرفی" به پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) واگذار شد.
 
نام مأمورانی که به بیژن قیصر شلیک کرده‌اند، دلیل تیراندازی و جزییات تصادفی که گفته شده آقای قیصر در آن دخیل بوده اعلام نشده است.
 
نگین قیصر، خواهر بیژن قیصر می‌گوید که هیچ اطلاعاتی درباره هیچ یک از جوانب ماجرا در اختیار خانواده قرار نگرفته است.
 
اف‌بی‌آی گفته است که دخالت آنها در تحقیق درباره تیراندازی پلیس پارک‌های آمریکا یک رویه استاندارد برای پلیس فدرال نیست و تأکید کرده به دلیل در جریان بودن تحقیقات از دادن اطلاعات بیشتر معذور است.
 
پلیس پارک‌های آمریکا یک نهاد فدرال است که مسئولیت تأمین امنیت در پارک‌های ملی در واشنگتن دی‌سی، سان‌فرانسیسکو و شهر نیویورک و برخی مناطق دیگر را بر عهده دارد.
 
«بیژن قیصر» متولد آمریکا و از یک خانواده ایرانی تبار است.
 
اطلاعات عمومی و فیسبوک بیژن قیصر نشان می دهد او که در سال ۲۰۱۰ از دبیرستان فارغ التحصیل شد و ابتدا به دانشگاه آلاباما رفت اما بعد از یکسال به دانشگاه ویرجینیا منتقل شد و به تازگی از آنجا فارغ التحصیل شده بود.
 
آقای قیصر حسابدار بود و با پدرش جیمز قیصر که متولد یزد است، کار می کرد.
 
در بیانیه خانواده قیصر بعد از مرگ فرزندشان آمده که او طرفدار صلح و مخالف هرگونه خشونت بود: «او اسلحه نداشت و برای کسی تهدید نبود.»
 
«نگین قیصر» خواهر بزرگ بیژن گفته پلیس اطلاعاتی درباره حادثه تصادف و تعقیب و گریز نداده است. خانواده قیصر ابراز اطمینان کردند که روند تحقیقات در نهایت آنچه را که اتفاق افتاده است، آشکار خواهد کرد.
«دان بیر» نماینده دموکرات منطقه ای که در آن تیراندازی شده،‌ در واکنش به مرگ بیژن قیصر گفته، این حادثه در هیچ سطحی قابل قبول نیست. در عین حالی که متوجه می شوم تحقیقات در حال انجام است، اما مردم و مخصوصا خانواده و دوستان او لایق هستند که درباره جزئیات این حادثه مطلع شوند و من برای رسیدن به پاسخ، همچنان به پلیس ایالتی و اف‌بی‌آی فشار می آورم.
 
خواهر بیژن قیصر به واشنگتن پست گفت: پدربزرگ ما در ایران رئیس پلیس بوده و ما احترام زیادی به افسران پلیس قائلیم. خانواده من به سیستم باور دارد.
 
از آنجایی که پرونده در اختیار مقام های فدرال است، ممکن است اعلام جزئیات و اعلام جرم کمی طولانی تر شود. در سال ۲۰۱۳ یک مورد مشابه در منطقه فیرفکس ویرجینیا، تحقیقات مربوط به شلیک به یک فرد غیرمسلح به نام «جان گیر» شش ماه طول کشید و در نهایت در جولای ۲۰۱۵ علیه افسر شلیک کننده اعلام جرم شد.
+52
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  نیایش - تهران، ایران

  به خاطر یک مشت الاغ یه خانواده بدبخت شدن و حق زندگی از یک انسان گرفته شد مثل آخوندهای کثافت که با مردم ما اینکارو میکنند
  9
  87
  ‌چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران

  دوستان و هموطنان عزیز حالا همگی فهمیدین که کشتن و سر بریدن و سلاخی کردن سربازان آمریکایی در خاورمیانه چقدر ثواب داره ؟ از این به بعد ما هم برادران افغانی و عرب رو که این ثواب بزرگ رو انجام میدن رو ستایش و تقدیر و تشویق میکنیم .
  111
  19
  ‌چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  بوزرجمهر - تهران، ایران
  این نتیجه ایران هراسی و تنفر از ایران و ایرانیست که بیشتر ترامپ آنرا به خورد جامعه داد
  23
  39
  ‌چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  ویرجینیا مرکز خلافت KKK هاست ! بقول این دوست آمریکایى من ، بطور یقین این یک حرکت نژادپرستانه از سوى پلیس میتونه باشه که تازگى نداره ، بخاطر همین FBI جزئیات تحقیقاتش رو بدلیل اینکه افکار عمومى جریحه دار نشه مخفى نگهداشته! بهرحال که وحشیگرى شاخ و دُم نداره . میخواد تو ایران باشه یا مثلاً مهد دموکیراسى آمریکا!
  2
  73
  ‌چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  حالا اگه این اتفاق تو ایران افتاده بود تو خوبی ددی از بلژیک می آمد و سخنرانی اخلاقی در باب وحشی گری اولاد حسن بن علی ایراد می فرمودند الان هم منتظریم ایشون بیایند در باب وحشی گری اولاد کریستف بن کلمب توضیحاتی بفرمایند
  22
  19
  ‌چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک

  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه:: دوست محترم، شما هم ایدئولوژیک و بالطبع بی انصاف هستید. این هم اولین برخورد بین ماست که شما آنرا خواستید. وحشیگری اولاد حسن ابن علی بر کسی پوشیده نیست. هست؟ در امریکا هم مثل همه جای دنیا و حتی همان روسیه انسانها زندگی میکنند و انسانها موجودات متعادلی نیستند. هستند؟! اشارات بیهوده ایی کرده اید. نه؟ اولاد کریستف کلمب!! خوب؟! اگر انصاف و درایت داشتید قاره ایی را که در آن بیش از. ۳۵میلیون اسلحه در دست مردم میچرخد با ایران که موتور چهار سیلندر هم قدغن است مقایسه نمیکردید. ثانیا این جوان اولین قربانی فرار نیست. مرگش هم هیچ توجیهی ندارد و جدن تاسف اور است. اما در جایی که همه اسلحه دارمد وحشت حاکم است. همین. انصاف و نگاه عمیق همیشه ذهن را ساکت و آرام میکند.
  4
  26
  ‌چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه: ضمنا بنده از اخلاقیات بیزار و منزجرم. کاشکی کسی اخلاقیات را برایم توضیح میداد تا ببینیم معنی و مفهومشان چیست. اگر کسی بگوید: آسمان آبی است. یا بگوید انسانها در حال نابودی و آلوده کردن زمین هستند، اخلاق رنده نمیکند. از فکتها صحبت میکند. شما میتوانید در مقابل آنچه که میگوید منفعل بمانید و براه خود بروید. این برخورد شما موجب سردی یا گرمی فکتها نمیشوند. مگر نه؟ جدی باشیم.
  2
  17
  ‌چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Azerbaijan.oglu - لندن، انگلستان
  اگر بی گناه بود چرا فرار می کرد . یک ریگی تو کفشش بود.
  14
  9
  ‌چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  دوست عزیز شما هر چقدر دلتان خواست به جمهوری اسلامی فحش بدهید من مشکل ندارم ولی با کسانی که به مردم ایران توهین می کنند مشکل دارم کسی که به مردم ایران توهین می کند یعنی دارد به پدر و مادر خودش و من توهین می کند بله ما ایرانیها مشکل زیاد داریم کی نداره ولی وحشی چه کسی است ؟ آنهایی که خاورمیانه ای ها را به وحشی گری متهم می کنند کسانی هستند که در همین قرن گذشته 100 میلیون نفر را تو دو جنگ کشتند همین دولت بلژیک دستش به خون صدها هزار نفر از مردم کنگو آلوده است ولی آیا آنها خود را وحشی و چپاولگر می دانند ؟ متاسفانه تحقیر و توهین خود کار جهان سومی هاست تنها تفاوت ما با غربیها این است که آنها قانون دارند و جوامع ما قانون گریز هستند و این با آموزش حل میشه نه با تحقیر و توهین
  6
  9
  ‌چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  iran2015 - وین، اتریش
  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::] بمن البته ربطی ندارد که شما کسی را دوست بنامید ولی این مغولچه که نام کاربری اش بلژیک است ولی میگوید ساکن بلژیک نیست فقط با مردم و فرهنگ ایران مشکل دارد و من مطمئنم همه اینها با دستگاه سپاه چهارپایان در ارتباط هستند. کلمات بی ربط و بی معنی پشمک حاج عبدالله و شازده و جمال مردم این مغز فندقی را از کامنتش حذف کنی هیچ مطلبی نمی ماند.یک پیر روانی که با مخالفت با هر چه با ایران سر و کار دارد میخواهد خودش را مطرح کند.این مرا به یاد یک دوست میاندازد که یکبار کتابی را به من برای خواندن معرفی کرد و گفت بیا این کتاب را بخوان تا بفهمی چقدر سنگین نوشته شده هیچ ازش نمی فهمی! !! فکر کردم شوخی میکند ! حالا افرادی در این سایت که اغلب از مهاجرین مغول هستند بهش مثبت میدهند چون چیزی از کامنتهایش نمی فهمند.این فکر کرده یک ایدئولوژی جدید آورده. فقط بهش بخند این لیاقت اینکه دوست عزیز خطاب بشود ندارد.این ریشه ندارد که بفهمد پدر و مادر و خود ما ایرانی هستیم.
  5
  4
  ‌پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه: آلونای عزیز مشکل دقیقا همینجاست: مشکل اینجاست که ما فکر میکنیم رژیم ایران از سیاره دیگری آمده. نه دوست عزیز! خیر، رژیم ایران از مردم ایران تشکیل شده. چطور میشود که درک این واقعیت ساده تا این حد مشکل میشود؟ به دوست دیگری عرض کردم، نصف بچه هایی که در خیابانهای جنوب شهر با هم فوتبال بازی میکردیم، یا در جبهه ها کشته شدند و یا سردار و معاون وزیر شدند. این میشود رژیم جمهوری اسلامی. پدر و ماد ر من و شما و من و شما هم در برپایی این رژیم مقصرند و مقصریم. وانگهی مقایسه همواره یا نفرت ایجاد میکند و یا به بیراهه میبرد. من بلژیک‌نیستم و در لوکزامبورگ زندگی میکنم. اما تا حدودی میدانم در بلژیک چه میگذرد. جنگها، مستعمرات، و اکنون مهاجرین این پستعمرات که بخودی خود رفتار ویرانگری دارند تقریبا در همه اروپا مشهود است. به من و شما زیاد مربوط نیست. ما باید به خودمان بپردازیم. توجیه کردن خود با اشاره به رفتار دیگران یعنی وقاحت، یعنی کند ذهنی. اینها مطالبی جدی هستند که باید در خودمان و با خودمان حل کنیم. ما اتفاقا اصلا اهل خود تخ۶قیر کردن ...
  2
  6
  ‌پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  ...و افتاده رفتار کردن نیستیم. ما مرتبا به طرق مختلف لی لی به لا لای خودمان میزنیم. مثل فرار از همین واقعیت ساده که رژیم ایران را مردم ایران تشکیل داده اند. اشاران بنده بهیچوجه بار حقارت ندارد بلکه زنگی تلخ و تند است. کسانی اهمیت میدهند، کسانی خیر. نهایتا هر کس برای خودش انتخاب میکند. سالم باشید.
  2
  5
  ‌پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  [::iran2015 - وین، اتریش: کاملا درست است و بتو هیچ ربطی ندارد چه کسی مرا با چه نامی خطاب میکند. .. بیسواد و دهن درا زیاد است. خصوصا شازده صفتهایشان. حالا برو خودتو عوض کن نماینده پشمک حاج عبدالله. آفرین
  1
  6
  ‌پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  نام کاربری من و محل سکونتم هم به هیچ کس مربوط نیست عقده ایی عزیز و روانشاد. افتاد یا هنوز در پشمک معلق میزنی؟!
  1
  5
  ‌پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه: خانم ارجمند: شما به همین ناسیونالیست و عقده ایی که از اتریش بنده را بی نسب و مغول خطاب میکند و مرتبا به دیگران وصله، تهمت و افترا میزند نگاه کنید و کامنتهای درپیتی و بی معنی اش را بخوانید. خوب، این آدم لی لی پوتی و پر از حقارت اگر ایرانی نیست و مشکلی ندارد پس مشکل ایران در کجاست؟ ملاحظه میفرمائید؟ این روانپریش که خودش و اجداد بز چرانش در کوههای بختیاری را اصیل و گهر دار میشناسد و به بقیه ملت مغول و ترک میگوید مگر نباید عوض شود تا دیگران هم آرامش بیابند و ایران عوض شود؟ اگر یک مملکت از آدمهایش تشکیل نشده پس از چی شکل گرفته؟! مگر نمیبینید که این آدم از کلمه "دوست" و "دوستی" مشمئز میشود و با نهمت و توهیت و افترا به انزال میرسد؟ دستاویزهای حقیرش را میبینید؟ این تازه ناسیونالیست و ایرانی دو آتشه است که ما را مغول میداند و خودش را شازده قیتون علیشاه معرفی میکند. ملاحظه فرمودید؟ آفتاب امد دلیل آفتاب. حالا شاید بهتر ببینید چرا یک تحول اساسی و نهادین در روان و رفتار مردم ایران ضرورتی حیاتی محسوب میشود. با مهر و شفقت.
  3
  6
  ‌پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  iran2015 - وین، اتریش
  [::تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک::] پدر بزرگ مغول! پشمک پلاسیده حاج عبدالله ! وجود افراد خائن و بی وطنی مثل تو هست که مملکت به اینجا رسیده.خمینی هندی خامنه ای ترک لاریجانی عراقی و صدها نمونه مثل تو هستند که با ایران و ایرانی و فرهنگش عناد دارند .این افتخار من است که صد در صد مخالف تو هستم،تو بیماری داری بنام خودبزرگ بینی مغولی که از محمد به ارث بردی😆😆😆😆😆😆.
  4
  3
  ‌پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.